Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z silnikiem/rozrządem?


dinobar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wracałem z Grunwaldu jakąś leśną drogą i myślałem że uderzyłem w kamień bo usłyszałem uderzenie ale dzisiaj sprawdziłem olej w silniku i sporo "wyparowało" zaniepokojony odpaliłem auto a z rury wydechowej wydobywa się czarny dym gdy mu przygazuje..... Co się mogło stać? Przestawił się rozrząd?

Będę wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sprawdź dolot ,prawdopodobnie ucieka Ci ciśnienie,może pękł któryś z węży pomiędzy turbiną a kolektorem ssącym,bądź też puściła opaska na którymś z tych węży :mysli:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra.... wybuchł ci moze przewód od dolotu (ci życzę)...-ale to nie spowoduje sporego ubytku oleju z silnika... :cool1: cos podejrzewam ze turbo sie rozleciało...- dobrze by było zdając rurę - filtr powietrza do turbo i chwycić za wirnik...

jak odpalasz motor to słychać jakiś świst -gwizd...?? chyba ze ją zblokowało, to nie będzie słychać, kopcić będzie- bo brak powietrza przy dużej ilości paliwa i do tego wyrzucanie pod ciśnieniem oleju do układu wydechowego i dolotowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju jest bez zmian a stoi cały dzień więc misa powinna być w porządku.... trubo pracuje normalnie bo auto ma moc bez zmian i gdy odpalam słychać ten charakterystyczny przyjemny gwizd. Ogolnie gdyby nie znaczny ubytek oleju 0,2 l po przejechaniu ok 350 km to pewnie bym dzisiaj tego nie zauważył bo mocno kopci tylko na wysokich obrotach....

Czy podłaczenie go pod komputer wyjaśni co jest przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...