Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Specjaliści od klimy ratujcie moją maszynę potrzebna pomoc


marionozzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich speców mój pacjent to audi a4 z 1998r sprawa wygląda tak jestem na wakacjach w nowej soli jeździłem po mieście z klimą i na działkę wszystko było dobrze dziś wybrałem się do zielonej góry jakieś 25 km w jedną stronę ok auto stało na słońcu a ja pływałem na basenie po dwóch godzinach wsiadam do auta odpalam klimę i chłodzi super wracam powrotem do nowej soli i w jednym momencie było słychać jakby przestawiła się klapa klimatronica i zaczyna lecieć ciepłe powietrze mimo włączonej śnieżynki dojechałem do celu zgasiłem auto za jakiś czas odpaliłem i klima nie startuje sprężarka się nie załącza wentylator również co może byc przyczyną nie jestem u siebie wiec nie dysponuje miernikiem ani innymi przyrządami ale jak przyjadę chce to zrobić powiedzcie od czego zacząć sprawdziłem bezpiecznik nr 25 ok co sprawdzić bo na słupku coraz wyższa temperatura a w czarnej maszynie grzeje ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej to podpiąć VAG :gwizdanie: Jeżeli nie masz gdzie to sprawdz jeszcze elektro magnes.Podaj mu bezpośrednio 12V i sprawdz czy dochodzi prąd :cool1: Jeżeli bedzie go słychac to jest dobry a jeżeli nie to albo padł albo nie dostaje napięcia. Mógł też paścć czujnik ten przy chłodnicy klimatyzacji albo trzeba nabić klimatyzacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kabelek tylko że w domu mówisz powinno coś pokazać co jest nie tak, a o jakim elektromagnesie mówisz bo z tego co na chłopski rozum wybadałem to jest tak jak wyciągnę kratkę po prawej stronie to mam wtyczkę z 4 kabelkami nie wiem od czego chyba klimatronic i drugą mam jak wsadzę rękę głębiej przy chłodnicy też jest wtyczka i to na tych kabelkach powinny być jakieś napięcia tylko na którym i gdzie to nie mam pojęcia jeszcze jedno mam połączenie taki kabelek idzie chyba zielono żółty wchodzi prosto do sprężarki ale tez nie wiem co to jest nie wiem gdzie szukać przyczyny wszystko połączone wygląda ok klima do ostatniej minuty chłodziła super zero problemów [br]Dopisany: 22 Lipiec 2010, 20:47_________________________________________________jeszcze kolego powiedz gdzie znajdę ten elektromagnes albo mam może przekaźnik zawsze jak włączałem klimę to było słychać cyknięcie przekaźnika teraz nie wiec może to on wiecie może który to jest i gdzie siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek który wchodzi w kompresor to właśnie jest kabel od elektromagnesu który znajduje się za sprzęgłem kompresora.To jest jedna wtyczka odepnij ja jak sie nie mylę to końcówka tej wtyczki jest zielona lub czarna odpal auto i tam podaj 12v i sprawdź czy kompresor się włączył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zielona łączona wtyczka czyli przy odpalonym silniku jak podam 12v to powinna sprężarka zastartować tak czy jeszcze muszę podać jakiś impuls sterowania do niej żeby zadziałała na klimatroniku śnieżynka zapala się normalnie nie gaśnie ani nic z tych rzeczy a co jeszcze dodatkowo mogę sprawdzić jest jakiś przekaźnik do klimatyzacji?? bo wcześniej jak odpalało klime było słychać pyknięcie z bezpieczników teraz cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padaj tylko 12V nic więcej powinna zadziałać jak elektromagnes jest dobry.Jeszcze kolego weź kontrolkę włącz klimatyzacje na panelu w środku i sprawdź w tym kablu co odpiołeś czy tam jest napięcie.Po włączeniu powinna świecić kontrolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli odepnę tą zieloną kostkę i sprawdzę po załączeniu klimy czy jest 12v jak nie ma do podam 12v na ten kabelek co idzie do sprężarki rozumiem że on idzie do sprzęgiełka klimatyzacji i jak poda 12v to sprzęgiełko zasprzęgli i klima powinna zastartować dodam jeszcze tylko tyle że po włączeniu klimatyzacji wentylator klimy się nie kręci auto na postoju i temperatura była na podwórku wysoka [br]Dopisany: 23 Lipiec 2010, 09:37_________________________________________________panowie przestało na chwile padać wiec podszedłem do auta wciskając na klimatroniku 1c wyskakuje błąd 22.1

Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa, *22.1 o co tu chodzi może to jest przyczyną nie załączającej się klimy chce się was wszystkiego wypytać bo jutro będę to robił bo dziś u babci nie mam warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć dziurwę w układzie i spier****ł czynnik albo winny czujnik,proponuję serwis klimatyzacyjny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie dotarłem do domu kabelek poszedł w ruch i co się okazało wywaliło błąd czujnik ciśnienia klimatyzacji jest to ten czujnik 4 kabelki idą do niego teraz mam do was pytanie jak go sprawdzić da się go naprawić ?? czy jak go wykręcę ucieknie gaz i będę musiał klimę nabijać od nowa z góry dzięki za odpowiedź aha jeszcze jedno w testach wyjść na wagu sprawdzałem sprzęgło klimatyzacji słychać jak pyka więc pewnie nie jest uszkodzone tylko ten czujnik blokuje klime powiedzcie jak co sprawdzić naprawić ewentualnie wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...