Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Climatronic gaśnie, gdy za gorąco. Wyłącza się cała kilma.


krencik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdy Samochód nagrzeje się w słońcu do wysokiej temperatury, to wariuje mi klimatronik. Tak jakby zadziałał jakiś bezpiecznik. Zauważyłem, że dzieje się to w temp. powyżej 30 stopni. Czasem po włączeniu działa minutkę lub dwie i wtedy dopiero się wszystko wyłącza, nie kręci nawet wiatrak. Dopiero jak wychłodzę auto otwartymi oknami i zostawię wyłączone wszystko na kilkanaście minut, to załącza się ponownie.

Raz załączył mi się w czasie jazdy, ale to po godzinie jazdy. Zauważyłem wówczas, że termometr jakby się kalibruje, bo pokazywał temperatury w Fahrenheitach i najpierw -62F, potem chyba 125F , potem zgasł i pokazał dopiero prawidłową temperaturę w Celsjuszach.

Gdy auto stoi w cieniu, to termometr działa normalnie i pokazuje temp. nawet +35 C jeśli taka dochodzi a klima działa normalnie, co może być przyczyną takiego zachowania? Jakieś zwarcie na czujniku temp. wewnętrznej? Gdzie on się znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakies zwarcie - temperatury "nadzwyczajne" hehe moga powodowac roznego rodzaju problemy, u mnie np przy wysokich temperaturach zacina sie cd w radiu...i nie idzie go wyciagnac :) dopiero jak auto sie schlodzi to normalnie mozna go wyciagnac

Przewody, bezpieczniki i inne moduly kierujace moga swirowac przy tak duzych temperaturach - jak na dworze jest 35 to pod maska musi byc z 60 stopni

_________________

samochody i giełda samochodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy klimatronika na kanale 1.

Czyli nie vagiem, a normalnie na panelu klimatyzacji.

Kumplowi teraz wyłącza się tak klima, okazało się, że padł czujnik temperatury i termometr pokazuje co chce, często się zmienia i szaleje, i klima się nie załącza.

Więc sprawdź błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...