Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana wahaczy - kilka pytań


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania odnośnie wymiany wahaczy w A4 '99

1. Czy prawdą jest, że po wymianie wahaczy (jedna strona) konieczne jest przejechanie 100-200 km aby ustawić kierownicę w prawidłowym położeniu oraz geometrię?

2. Co to są za elementy?

ca5454f480df678f.jpg

Oddałem wraz z samochodem do warsztatu cała stronę tj. cztery wahacze i kilka innych pierdółek wraz ze śrubami. Mechanik oddał mi te dwa powyższe elementy mówiąc, że jednego nie trzeba wymieniać (ten z góry), a drugi (ten u dołu) jest dla prawej, a nie lewej strony. Ja tam różnicy nie zauważam, więc Was pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element u góry to jest końcówka drążka kierowniczego i rzeczywiście jak jest dobra to się jej nie wymienia.

Co do drugiego elementu to nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi to łącznik stabilizatora przedniego i głowy nie dam ale chyba nie ma różnicy między prawym a lewym więc coś chyba oszukuje ten mechanik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to wyjaśnia sprawę pierwszego elementu - niedawno miałem wymieniane drążki i końcówki drążków po obu stronach.

Pozostaje kwestia czy łącznik stabilizatora przedniego dla prawej i lewej strony jest taki sam czy inny oraz moje pytanie nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego właśnie dzisiaj dostałem paczkę kompletu wahaczy master sport które kupiłem do swojej i sprawdziłem te łaczniki o które pytasz.Jest lewy i prawy po jedna tulejka wystaje więcej niż ta druga -około 2-3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest różnica :embarrassed: Ja sugerowałem sie tym, że na wahaczach były oznaczenia L i R, a na tym łączniku nie zauważyłem tych oznaczeń. Ja mam LMO. Ciekawe czy po wymianie tez każą ci przyjechać na ustawienie kierownicy oraz geometrii po przejechaniu 100-200km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby czym to argumentują,geometrię powinno się wykonać zaraz jak wszystko dobrze skręcili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wymienione drążki i końcówki drążków kierowniczych (TRW). Po tej wymianie kierownica jest lekko skręcona w lewo tzn. samochód jedzie prosto gdy kierownica jest lekko skręcona w lewo. W warsztacie przy odbiorze mechanik powiedział, że nie mogli ustawić geometrii gdyż trzy wahacze (lewa strona od kierowcy) są bardzo mocno wybite i trzeba je wymienić. Tydzień później oddałem do warsztatu samochód wraz z kompletem wahaczy, łącznikiem, śrubami itd. dla lewej strony. Oddałem samochód (mieli serwisować klimę i wymienić wahacze) w piątek wieczorem i miał być gotowy w sobotę, ale mieli jakieś problemy z odkręceniem śrub i dzwonili, ze samochód będzie gotowy dopiero w poniedziałek. W poniedziałek przy odbiorze mechanik powiedział, że muszę trochę pojeździć i potem mam przyjechać ustawić geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...