Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Antena dachowa - kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do grona klubowiczów ogromną prośbę: demontując antenę ze wzmacniaczem w swoim audi zniknął mi kabelek zasilający wzmacniacz. Czy szanowne grono wie gdzie mógł on zniknąć - gdzie go szukać na podsufitce?

Kupiłem już nową antenkę ze wzmacniaczem tylko nie wiem gdzie jak podłączyć do niej zasilanie?

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tego nie wiem do tego wzmacniacza dochodzą dwa kable - antenowy i jeden zasilający.

I właśnie o ten zasilający chodzi - gdzie on jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mówisz o srebrnej puszcze pod anteną czy o srebrnej puszce w lewym nadkolu w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obadam do i dam Ci znać,a le chyba idzie tam tylko 1 kabel z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

idzie tylko jeden antenowy , i właśnie w nim jest zasilanie wzmacniacza.

Kolego jak podłączysz już tą nową antenę, napisz jak się sprawuje,bo ja już taką mam u siebie ale mam problem z jej zasileniem , bo nie wiem skąd pociągnąć kabelek plusowy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze mówiłem i pamiętałem że zasilanie jest w antenie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nie ori wzmacniacza nie podłączysz, musisz doprowadzić dodatkowy plus do wzmacniacza, ja wziął bym go z kostki ISO radia a kabelek poprowadził wzdłuż progów, później obok suba i koszyka na tuner+zmieniarkę, później po słupku do góry i już jesteś koło lampki bagażnika.

Czemu nie plus z lampki? bo póki jeździmy codziennie nie ma problemu, ale zostawienie auta na kilkanaście dni i może być po aku, niby taki wzmacniacz nie bierze dużo prądu ale zawsze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując trzeba polozyć kabel i podłaczyć go w kostce iso radia do autoanteny ?? Wtedy będziemy mieć 12V i do wzmacniacza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12+ poszukaj w kostce miernikiem czy żarówką jak nie masz miernika, takiego żeby się prąd pojawiał po włączeniu kluczyka dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdziesz 15tki w kosci iso, to tak jak napisał aju - ciągniesz go ze stacyjki.

Minus tego rozwięzania jest taki iż FM będzie dobrze zbierało dopiero po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj chcąc wymienić uszczelkę pod anteną,po zdjęciu lampki oświetlenia bagażnika ukazały się mi trzy kable wychodzące z anteny dwa grubsze koloru czarnego i jeden cienki w kolorze żółto-czarnym.Jeden z czarnych to pewnie radio ten żółty to może zasilanie ale od czego ten ostatni (czarny wygląda na antenowy) ? :mysli:[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 19:50_________________________________________________GPS :mysli: ale czy takie anteny obsługiwały GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, dwa koncentryki i jeden "+" (czerwony), FM za bardzo nie chciało mi grać, podłączyłem zasilanie z kostki radia na ten wzmacniacz w antenie i jest zaje..., ten drugi kabel to przypuszczam jest anteną GSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...