Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Sprężarka w AJM'ie - wymiana czy regeneracja ?


OGr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze sprężarką - szlak już ją trafia i teraz mam problem. Patrzyłem w ETCE i nie wiem czy dobrze widziałem ale w AJM'ie jest chyba zupełnie inna sprężarka niż w innych modelach B5. Jeżeli tak jest faktycznie to pytanie - czy lepiej zrobić jej regenerację (w Krakowie ponoć około 550 zł na zamiennikach), czy lepiej kupić używaną z AJM'a i modlić się aby zaraz nie padła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym regenerował + gwarancja

do mojego poprzedniego auta kupiłem sprężarkę igłę używaną... tak wyglądała jak nowa, załozyli ją nabili gazem i okazało się że ma luz na łożysku i po parunastu godzinach nie było już czynnika chłodzącego :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o koszta bo to nie Fiat, tylko mówił mi mechanik mówił że miał już raz sytuację że rozbebeszył, nabił i znowu musiał rozbierać bo się okazało że założone przez macherów od klimy łożysko było felerne czy coś. Więc dają niby gwarancję ale na swoją robotę ;-)

Co do używanej to też się może zdarzyć tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chodzi o koszta to nie rozumiem po co pytanie,jadę do ASO i kupuję nową :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no ok, źle się wyraziłem. W ASO 4000 zł za sprężarkę nie dam ;-) W totka nie wygrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się albo sprawdź czy Twoja sprężarka jest firmy ZEXEL. Jeśli tak to kupisz za 600zł regenerowaną z 6cio miesięczną gwarancją. Ja swoją wlasnie doebrałem i czekam aż we srode mi ją zamontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się albo sprawdź czy Twoja sprężarka jest firmy ZEXEL. Jeśli tak to kupisz za 600zł regenerowaną z 6cio miesięczną gwarancją. Ja swoją wlasnie doebrałem i czekam aż we srode mi ją zamontują.

masz jakieś pewne źródło do tych regenerowanych sprężarek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AJM'ach właśnie są firmy DENSO i nie ma ich za wiele na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...