Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wzmacniacz do ww sprzetu


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item228244026_pyle_pda_4400_4_kanal_1000_watt_okazja_mocny_worto.html

panowie , a co sadzicie o tym?? [br]Dopisany: 21 Sierpień 2007, 09:52 _________________________________________________Infinity REF 1250

głośnik niskotonowy 12"

moc ciągła 300 W

moc szczytowa 1200 W

impedancja 4 Ohm

pasmo przenoszenia 23 Hz – 400 Hz

skuteczność 93 dB

lub

Hertz ES 300

Moc szczytowa: 700W

Moc RMS: 350 W

Pasmo przenoszenia: 25Hz - 250Hz

Skuteczność: 94 dB

Impedancja: 4 Ohm

i do tego

INFINITY REF 5020CS

zestaw głośnikowy-130 mm

moc ciągła-75 W

moc szczytowa-225 W

skuteczność-92 dB

mam prosbe napiszcie mi jaka moc musi miec wzmacniacz aby to bez problemu zagrało ( 1 sub + zestaw glosnikowy) zakladajac ze wzmacniacz ma byc cztero kanałowy

szukalem jl audio ale poki co nie ma nic ciekawego a mam mozliwosc okazyjnego kupienia jednej z tych 2 skrzynek

co warto brac?? co czysciej zagra?? i jeszcze raz - jaka moc wzmacniacza aby sie nie dławił

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skompletowałem wszystko :

jednostka sterujaca pioneer deh p77mp

system na przod - dls r5a

piec jbl gto 75.4

skrzyna hertz es300

i do tego dobre kabelki

calosc bede wkladal jakos w weekend

sorry wrobsipl ze sie nie zdecydowalem na twoj sprzet ale biarac calosc u jednego sprzedawcy dostalem spory rabacik

co sadzicie o tym sprzecie?? jakies sugestie??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich postow uwazam ze powinienes skorzystac z rad kolegow i nie wywazac otwartych juz drzwi. Niektorzy poczatki car audio maja juz dawno za soba i przerabiali podobne do Twoich dylematy. Majac do dyspozycji budzet jaki podales mozna skompletowac naprawde przyzwoicie grajacy sprzet z jednym zastrzezeniem - beda to komponenty z drugiej reki. Kupujac u sprawdzonych sprzedawcow rozwiazujesz i ten problem. Czasami sprzedawcy nie proponuja tego co najlepsze a to na czym maja najwieksza marze , najdluzszy staz na magazynie itp. - wiec trzeba brac na to poprawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ewentualnei z czego mam zrezygnowac?? mam mozliwosc wymiany/zwrotu towaru w przeciagu 7 dni. wydaje mi sie ze radyjko jest ok , system przedni zmienilem na dls MS5A

wiec czy jbl i hertz naprawde sa do bani??

kupilem nowe poniewaz rozlozylem to sobie na kilka rat, wiec moge myslec o jakiejs ladniej feldze :)

ps - ile mat na wytlumienie przednich drzwi zakladajac ze mata ma rozmiar 50 na 50 cm ??

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz mat app , kup soudala albo tytana, o wygluszeniu było sporo, looknij w archiwum albo w warsztacie jest kilka autek i pokazane jest to dosc obrazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wszystkiego tylko bym zostawil hertza reszta to marketingowy szum ale oczywiscie co kto lubi

jbl wzmacniacz kiedys robili dobre na dzien dzisiejszy to porazka oczywiscie sa lepsze niz blapunkty czy boschamny itp ale absolutnie nie warte swoje ceny

pionier ten co wybarales szkoda gdac do 700-800 liczy sie tylko kenwood powyzej alpine, nakmichi

zestaw na przod radziłem ci wyprac firmy powerbas

co do wygluszania drzwi robilem kilka razy app + tytan

Nalezy zachowac kilka rzeczy przy wygluszaniu mianowice :

dokladnie odtluscic to podstawa, app dajasz na gola blache a tam gdzie masz otwory w drzwiach zanim dasz app

to daj tytana i na to app wtedy sie to dobrze usztywni, pozatym zle przyklejsz latemm ci splynie na dno zima popeka,zawiasy moga w drzwiach nie wytrzymac, oraz jak zatkasz otwory odplywowe w drzwiach mozesz miec male akwarium ....

Ale na boga zacznij od sprzetu :kwasny:

ps. to nie jest tak ze polecam ci akurta to co mam na sprzedaz, tylko ze ty pytasz my radzimy a kupujesz cos zupelnie przypadkowego i za rada "fachowca" który byc moze ale nie koniecznie wciska co badz :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie z toba nie zgodze

albo nie wiesz o jakim radiu mowisz albo nigdy nie miales okazji odsluchania tego radia.

przed zakupem naprawde przesluchalem kilkanascie modeliradyjek roznych firm do ok 2 tys zł i powiem ci szczerze ze pioneer wypadł najlepiej.

poza tym przeczytalem kilkanascie testow tego radja i w ani jednym artykule nie bylo negatywnej opinii akurat o tym modelu pioneera. (nie tylko na serwisach polsko jezycznych)

system przedni rowniez przed zakupem wnikliwie przeanalizowałem i w tej kategorii cenowej w kilku testach wypadł jako jeden z lepszych (brzmi naprawde bardzp rzyjemnie)

wzmacniacz - wiem ze dalem ciała :)

a skrzynia - poki co jestem zadowolony , ale moglo by byc col lepszego - jakos na wiosne pewnie kupie jl audio :)

i teraz pytanie co do wytlumienia

czy mam wykleic doslownie wszystko tam gdzie jest blacha?

czy boczki drzwi tez od wewnetrznej strony wykleic ??

co ze wzmocnieniami i szkieletem drzwi?? tez wskazane wyklejanie czy dac sobie spokoj??

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to nieźle, wiesz dlaczego mogłobyć lepiej z ta skrzynią ? Bo ten jbl nie daje rady, hertz potrzebuje sporooooo mocy bez 250-300w rms nie podchodź..

Mając do dyspozycji 2 koła na radio. Szukałbym Sony CDX-c90 DO tego xdp-4000 i masz pozamiatane !! Masz równiez Clariona Drx9255, mnóstwo Alpine począwszy od 7939, 7944 do tego mozesz podpiąc procek i kwestie strojenia masz zalatwioną.. Jest wiele opcji , ale skoro odsluchaleś- nie mnie oceniać :) ..

Co do przodu, nie lubie dls'a. mialem up5 r6a, ms6. Nie lubią one zbyt duzych drzwi i źle wytlumionych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ,prawie cala nocke spedzilem w garazu konczac montaz i strojac odpowiednio sprzet.

powiem krotko - calosc gra idealnie , czysto i soczyscie

a naprawde uwazam sie za wymagajacego sluchacza i sprzet spelnil w 100% moje oczekiwania

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...