Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wzmacniacz do ww sprzetu


Rekomendowane odpowiedzi

witam

przymierzam sie do poprawienia jakosci dzwieku w samochodzie

glosniki juz wlasciwie wybralem , zastanawiam sie teraz nad wzmacniaczem. Panowie, na co zwaracac uwage?? czym sie powinien cechowac wzmacniacz aby głosniki (linki na allegro) naprawde ladnie zagrały

wiem tylko tyle ze wzmacniacz musi miec 4 kanały , a dalej jestem zielony.

http://www.allegro.pl/item223709922_infinity_ref_5020cs_ref_5020_cs_sklep_f_vat.html

http://www.allegro.pl/item224419086_subwoofer_hertz_es_300_mega_bass_700w_mdf_nowy.html

aha , co do glosnikow, czy w podobnym przedziale cenowym polecicie cos lepszego??

co sie lepiej sprawdza - skrzynia szczelnie zamknieta czy z bass refleksem??

na czym polega roznica?

zalezy mi na uzyskaniu czystego dzwieku a nie "dyskoteki" w samochodzie

na co zwracac uwage przy zakupie wzmacniacza uzywanego??

z gory dzieki za sugestie

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli ma to napedzić tego es300 to mówie na wstępie to nie wypali- Hertz charakteryzuje się tym, że jest mocożerny.. także opcja 4 kanałówki jest juz rozstrzygnieta. Pozostaje więc kupno dwóch dwukanałówek. Co do skrzyni to zalezy kto co lubi. bas refleź zejdzie niżej lecz nie bedzie tak szybki jak obudowa zamknieta. Natomiat ta druga bedzie charakteryzowała się nieco wyższym pasmem lecz za to reprodukcja basu bedzie bardziej wierna. Tutaj dużym wyznacznikiem jest średnica głośnika oraz do przeznaczenie głośnika. Co do przodu to można ciekaiwiej rozwiązać sprawe lecz pytanie czy chcesz pchać się w używki? NIE ZAPOMNIJ O KABLACH I WYGŁUSZENIU !!!!!!!!!! bez tego nie ma sensu inwestować w sprzet audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wytlumienie i kable to podstawa :)

szczerze mowiac narazie wolalbym zostac przy jednym piecu - ze wzgledu na koszty :) (2 razy wiecej okablowania no i kondensator)

czy ew cos talkiego

http://www.allegro.pl/item226045500__infinity_ref_1250_w_skrzyni_car_hifi_w_wa_.html

bedzie lepszym rozwiazaniem jezeli ma to chodzic na jednym wzmacniaczu??

co do srednicy i przeznaczenia glosnika - srednica napewno 30 cm (25 boje sie ze bedzie za mala) a przeznaczenie - prawdopodobie tak jak wiekszosc z nas (wlacz radiostacje lub eske ;) )

jezeli chodzi o system przedni to uzywki jak najbardziej wchodza w gre tylko boje sie troche aby nie kupic czegos popsutege/spalonego/uszkodzonego. poza tym na allegro z uzywek narazie nic ciekawego nie znalazlem.

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zacznij od wygłuszenia bo inaczej nie ma sensu gdybanie jak nisko zejdzie głosnik bo i tak go nie usłyszysz wiernie, ponieważ zagra razem z blachami w aucie, nie zapomnij o dobrych przewodach + i - i grubsze tym lepsze i mniej strat mocy w piecu.

Co do wzmacniacza to ja jednak polecałbym cos 4 kanałowego mocniejszego 2 X 2 kanałówka jest to rozwiazanie patowe, bardzo ciezko to zgrac itp. Wszystko załeży od pieniedzy jakie chcesz przeznaczyc na wzmacniacz dobra 4-kanałówka np :

1.http://www.allegro.pl/item224599520_audison_lrx4_300_czterokanalowy_wzmacniacz.html

Bardzo dobra włoska firma i spokojnie wystarczy 2 kanały na mostku na hertza i resztą przód obsłużysz

pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

no wzmacniacz calkiem calkiem ale powiem szczerze ze poki co to nie moj polap finansowy

na chwile obecna szukam czegos w granicach 500 - 600 zł

czy tylko hertz potrzebuje az takiej mocy ?? czy jezeli poszedlbym np w infinity (link 2 wpisy wyzej)

to czy wtedy stknie cos mniejszego/slabszego??

czy na sam poczatek wystarczy samo wytlumienie drzwi przednich??

jest sens inwestowania w dobre 13stki czy lepiej przerobic przod pod 16 stki??

na co zwracac uwage przy zakupie pieca?? jaka jest optymalna moc przy danym sprzecie (moj pierwszy wpis)

co powinien miec aby to ladnie zagrało??

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skrzynki to poroponuje Jl Audio np bardzo udany model 10w0 jest to głosnik 25 cm znacznie szybszy od 30 cm wyszystko tez zalezy czego słuchasz

co do pieca to za 500 600 zł to mozna trafic uzywanego helixa hxa 400 mk2 bardzo fajny wzmacniacz ciezko dostac typowa niemiecka dobra konstrukcja w japoni kiedys wybarany wzmacniaczem roku, jeden problem jak go uszkodzisz prawdobpodobnie juz sie nie da naprawic

ewentualnie stara szkoła sonego made in japan

http://www.allegro.pl/item226096547__doskonaly_sony_xm_4045_made_in_japan_ideal_.html

jezeli jest tak jak pisze sprzedawaca to nie ma lepszej opcji za te pieniadze bardzo polecam zagra

lepiej niz nie jeden z nowych seri do 1000 zł (w zadnym wypadku nie kupuj x-ploda)

ewentualnie podaj jaki masz budget to cos sklecimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

no wlasnie kasa to poki co najwieksza zapora poniewaz samochod nie jest najnowszy wiec nie chce pompowac wiekszej kasy w audio

zamierzam wydac do 2 000 zł (takie mam zalozenia , ale wiadomo ze apetyt rosnie w miare jedzenia) na system przedni , skrzynie i piec.

kliknij w moje pierwsze linki a zobaczysz na co sie obecnie nastawiam ( hertz + infinity , nie wiedzialem jaki piec)

czy ten soniak ewentualnie dobrze zagra przy takiej skrzyni i systemie przednim??

facet z zakladu car hi fi przy lucerny w warszawie polecil mi do takiego zestawu glosnikow jakis nowy wzmacniacz magnata 4 kanalowy za 570 zł. ale modelu nie pamietam niestety.

bede wdzieczny za pomoc w zbudowaniu czegos ciekawego

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2007, 20:47 _________________________________________________a juz sobie przypomnialem

do calosci facet z www.car-hifi.pl polecil mi Magnata RX 44

twierdzi ze calosc powinna ladnie zagrac

co ewentualnie zaproponujesz jako alternatywe dla pieca i ew dla glosnikow

muzyka od rnb przez pop do hip hopu , czasami jakas lajtowa techniawka

a wiec nie mam konkretnego scisle obranego gatunku muzyki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz radio :afro:

Co do zestawu na 1000000% ten sony jest lepszy (daj sobie spokoj z magnatem)

esli nie chcesz disco w aucie to poczytaj co pisze

co do suba upieram sie przy jl audio ponieważ przy słuchaniu jak gra jego nikie tonki odpowiadaja 90 % klientom, nie jest to taki twardy bass jak jbl, on poprostu gra taki ciebly mily bass pozatym ma 125 rms (niech cie to nie zwiedzie) mialem takiego suba tzn

10w0 w 21 litrowej skrzynce mdf zamknietej i grał bardzo dobrze i to pod tym wzmacniaczem co ci dałem linka

jesli lubisz techno pakuj sie w cervin vega spora moc wiekszy kop niz jl audio ale juz kultura nizsza

Budowałem kiedys koledze takie cos własnie oparte na piecu który ci napisałem + jl + 9812rb i gralo ogien

na przodzie były focale niestety coxasy

finito proponuje : JL Audio 10w0 21L zamknieta + sony xm4045 + zestaw który podales np (pomyslał bym jeszcze nad firma power bass i audiotechnik) + plus dobre okablowanie raczej nie zestawy za 100 zł za allegro (mam na myśli przefody z beztlenowej miedzi tzw ofc grube przez duze G oraz jakies przyzwoite kable syganałowe)

ps jakie radio ma to napedzac ?????

pomysl na tym piecem

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,28&kid=28&pid=908

tylko jedna rzecz jest nowy koszyuje kolo 800 zł a jest napewno gorszy od xm-4045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do wypowiedzi kolegi . stare soniaki np.xm4045 to bardzo fajny wybór. Konstrukcja na sanken'ach jakosciowo bije na głowe wszelkie wynalazki , ktore pchaja w marketach. Co do magnata to nie wypowiadam się patrząc na obudowe to żywcem zerżnieta jest z brax'a. Sprzedawca zapewne miał na mysli Rx44. Podziękuje. Co do piecy audisona to lrx- jest kiepskim piecem podobnie jak lr. Jesli już to szukaj z serii vr - bardzo fajne piece lub vrx ( inna półka, inna cena) Audison z reguły łączony jest z focalem , poprostu ktoś kiedyś stwierdził , ze pasuje ten zestaw do siebie. Co do suba jl'audio jest alternatywą ponieważ nie potrzebuje takiej mocy jak np hertz potrafi łupnąć- mi osobiście granie jl'a nie pasuje, są gusta i guściki. co do naprawy helixa- to nie ma z tym problemu - ktoś puścił fame , że padają kondzie i już po piecu :) lol .. Przerobiłem troche produktów audiotec'a ( Brax'a i Helix'a -wiec moge się wypowiedzieć) Nic mi się nie działo z piecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sa gusta i gusciki tylko kolega stwierdził ze interesuje go raczej kierunek czarnej muzyki plus jakies lajt techno moim zdaniem nie ma nic lepszego niz jl audio a racja sa gusta rózne

co do helixa to mi padł w taki sposob ze nawet na centralnym serwisie w warszawie nie dali rady :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 letni clarion chyba 375 4*50

ale radyjko tez do wymiany w najblizszym czasie poniewaz nie ma sterowania skrzynia

no dobra, wiec troche koryguje swoje zalozenia co do suba - poszukam jl audio

wzmacniacz najprawdopodobniej wezme tego soniaka

wielkie dzieki za pomoc

daj znac jakbys mial jeszcze jakis sugestie

pozdro :a4fan:

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2007, 21:55 _________________________________________________aha

znowu zapomnialem

na co powinienem zwracac uwage podczas wytlumiana drzwi??

(tzn oddaje samochod do zakladu - kable i tlumienie i nie wiem na co ew powinienem zwrocic uwage aby fuszerki nie bylo)

i ostatnie co do suba

tak czy inaczej poszukam jl audio

ale gdybys musial wybierac pomierzy hertzem a infinity to co bys wybrał?? zakldadajac podobne parametry glosnika (chyba moj pierwszy link) :>[br]Dopisany: 19 Sierpień 2007, 21:58 _________________________________________________http://car-hifi.pl/site.php?site=s_produkt&id_towar=449&PHPSESSID=4d83c49710ba82f79b8949e0aef3500f

http://car-hifi.pl/site.php?site=s_produkt&id_towar=423&PHPSESSID=4d83c49710ba82f79b8949e0aef3500f

facet z tego sklepu polecil mi jedna z tych 2 skrzynek , do tego magnata rx44 + system na przod http://www.allegro.pl/item223709922_i...f_5020cs_ref_5020_cs_sklep_f_vat.html

tak czy inaczej poszukam jl audio

ale gdybyscie mieli wybierac cos z tych 2 sub co byscie wybrali??

czy ten soniak ewentualnie pociagnie taki zestaw??

namieszalem troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2n everpool ? :)

Potrzymuje swoje zdanie, co do mocy i rodzaju muzy to zgodze się , ze jl bedzie najlepszym rozwiązaniem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Chodzi o serie 10w.. czyli o średnice 25 cm poza tym ktoś sie z tym buja długi czas. Cena jest spora. [br]Dopisany: 19 Sierpień 2007, 23:17 _________________________________________________http://www.allegro.pl/item224576518_glosnik_jl_audio_12w_0.html tu jest też 12" ale w innych pieniadzach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh 12 cali odpada jest wolniejszy i wcale nie gra lepiej tylko 10 to udana seria

niechce sobie tu robic reklamy ale mam akurat takiego sonego + jl 0w10 w skrzynce zamknietej dobieranej komputerowe tzn optymalnie pod wlasciowsci głosnika.

jesli jestes jestes zainteresowany pisz pw ewntualnie na gg (raczej gg)

pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na skrzynie JBL GTO 1060 BR. co prawda jest to konstrukcja bass reflex, ale gra naprawdę przyjemnie no i jest na to teraz niezła promocja, bo tylko 359 zeta..... a wzmak np Jbl GTO 4060. Bazuje konstrukcyjnie na zeszłej serii GTO, ale to nie wada, bo wtedy w testach była to najmocniejsza 4 kanałowka w cenie do 800 zeta. Komplet taki + Infinity Kappa zeszłej serii w przednich drzwiach testowałem ostatnio w Mercedesie C coupe i grało naprawdę przyjemnie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...