Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zielony olej z parownika


Brylantoos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Panowie mam taką sprawe.Mianowicie nie dawno kupiłem A4 B5.Klimatronik chłodził średnio wiec postanowiłem podjechac do servisu gdzie nabijaja itp.Byłem we wtorek. Sprawdzili ze mam juz koncowke czynnika i nabili do fulla i odgrzybili.Sprawdziłem i normalnie tak mroził ze az miło.Podziekowałem ,zaplacilem.W srode nie jezdzilem i sie nie chlodzilem.Dzis po wyjsciu z pracy chce sobie załączyc klime,slysze ze cyka,obroty lekko spadly.jade pare km a tu z nawiewów nic nie chlodzi.Wkurzony jade do tego samego servisu,wpadam i mowie ze cos nie tak.Koles podłancza pod maszynerie i mowi ze mam koncowke czynnika??!! :wallbash: ja mowie ze we wtorek bylem i nabiliscie do fulla.On na to ze musi byc gdzies wyciek.Wziął jakis gadget co pika jak wyłapie nieszczelnosc.zaczął sprawdzac pod maska i nic.Odkecil schowek ,tam gdzie jest obudowa parownika,zdjal rurke od odplywu klimy i przyłązył tam ten gadget a ten zaczął pikac jak opentany.Stwierdzil ze parownik do wymiany po prawdobodobnie jest pekniety.Pozniej pokazal mi ze oprocz wody z odpływu wycieka tamtędy zielony olej który jest uzywany do parowników. Pytam ile ?? on na to 1200zl ,parownik 600 i reszta to robocizna.Nabil mi za friko znow do fulla czynnik i znow klima poprostu mrozi.

Cena ktora podał jest troche wg.mnie za wysoka.Pisze zeby sie upewnic czy mnie gosc nie wkreca.Czytalem na forum ze rozebranie tego jest bardzo ciezko.Moze dało by sie jakis tanszy zamiennik tego parownika wykorzystac.

Panowie pomóżcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, żeby dostać się do parownika musisz zdemontować całą dechę, środkową konsolę i dopiero masz dostęp do tunelu z nawiewami.... Robocizny jest sporo. Kiedyś wymieniałem ojcu nagrzewnicę za 50 zł, a roboty było cały dzień w warunkach amatorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę przesadził z ceną robocizny pojedź do innych serwisów i popytaj[br]Dopisany: 06 Sierpień 2010, 11:42_________________________________________________na tym parowniku też chcą Cię orżnąć tu masz http://aukcjewp.wp.pl/item1152514100_parownik_klimatyzacji_vw_passat_audi_a4_skoda_nowy.html właściwą cenę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...