Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ATJ] Szarpanie przy hamowaniu silnikem


zizel

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zauwazylem ze gdy puszcze noge z gazu i jade np z górki to obroty nie spadaja plynnie tylko szarpie autem tzn tak jabky przez chwileczke sam gazu troszke dodawal, jest takie odczuwalne skakanie obrotów czego moze to byc wina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szkrzynie mam manualna 6 biegowa,

a jesli chodzi o przegub to nie wiem bo od nie dawna stalem sie posiadaczem tego auta.

czuc jak spada z obrotow takie delikatne szarpniecia, po prostu nie odbywa sie to plynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo do wczoraj.

Ja wymieniłem czujnik abs i jest teraz wszystkow OK :wink4:

Nawet komp nic nie pokazywał ani vag żadnych błedów.

Po prostu komputer źle odczytuje impulsy z pierścienia abs (tyak się dzieje w autach z asr-em)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie komp tez nic nie pokazuje ale z czujnikiem abs na pewno cos mam bo sie abs za wczesnie wlacza.

ja posiadam esp.

mozez wiciux6 opisac dokladnie jakie miales objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli abs włącza się bez powodu to oznaczać może że masz czujnik za słabo dociśnięty i nie styka z pierścieniem albo jest zabrudzony i powinieneś go przeczyścić.

U mnie objawy były takie: samowolne dodawanie gazu auta podczas tzw. hamowania silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu czujniki wyczyscilem, gorzej z tylem bo sa one przykrecone i urwalem sruby jod nich jak je chcialem wykrecic i nie mam jak ich teraz wyciagnac i wyczyscic.[br]Dopisany: 13 Sierpień 2010, 07:15_________________________________________________jezeli to nie przez ten czujnik, bo na razie i tak nie mam jak tego sprawdzic, ma ktos jakis pomysl przez co to jest spowodowane ze tak sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie bedzie to co kolega pisal wczesniej bo jak wylacze esp to problem znika, problem tylko zostal jak sie dostac do tych czujnikow z tylu gdzie sa zerwane sruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wlasnie przez ten czujnik ktory jest padniety,

zrob taki test, wylacz esp przyciskiem na konsoli i sprawdz czy z wylaczonym dalej masz takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy szarpania przy hamowaniu silnikiem. Wygląda to tak: Jadąc na 4-5 biegu około 50-80 km/h w momencie puszczenia pedału gazu autem zaczyna delikatnie szarpać. Gdy wcisnę sprzęgło to przestaje szarpać, a gdy dodam gazu to szarpanie zanika i auto normalnie przyspiesza. Dodam, że jeżeli nie jest to zbieg okoliczności, te szarpanie wystąpiło u mnie jak samochód wrócił od mechanika, wymieniany był przegub i czyszczony EGR. Może mi ktoś poradzić co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...