Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ATJ] Szarpanie przy hamowaniu silnikem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

zauwazylem ze gdy puszcze noge z gazu i jade np z górki to obroty nie spadaja plynnie tylko szarpie autem tzn tak jabky przez chwileczke sam gazu troszke dodawal, jest takie odczuwalne skakanie obrotów czego moze to byc wina??

Opublikowano

Witam. Czy w ostatnim czasie wymieniałeś przegub?

Opublikowano

Na samym początku napisz przyjacielu jaką masz skrzynię biegów!!!

Opublikowano
  • Autor

Witam,

szkrzynie mam manualna 6 biegowa,

a jesli chodzi o przegub to nie wiem bo od nie dawna stalem sie posiadaczem tego auta.

czuc jak spada z obrotow takie delikatne szarpniecia, po prostu nie odbywa sie to plynnie.

Opublikowano

U mnie było to samo do wczoraj.

Ja wymieniłem czujnik abs i jest teraz wszystkow OK :wink4:

Nawet komp nic nie pokazywał ani vag żadnych błedów.

Po prostu komputer źle odczytuje impulsy z pierścienia abs (tyak się dzieje w autach z asr-em)

Opublikowano
  • Autor

hmm u mnie komp tez nic nie pokazuje ale z czujnikiem abs na pewno cos mam bo sie abs za wczesnie wlacza.

ja posiadam esp.

mozez wiciux6 opisac dokladnie jakie miales objawy?

Opublikowano

Jeżeli abs włącza się bez powodu to oznaczać może że masz czujnik za słabo dociśnięty i nie styka z pierścieniem albo jest zabrudzony i powinieneś go przeczyścić.

U mnie objawy były takie: samowolne dodawanie gazu auta podczas tzw. hamowania silnikiem

Opublikowano
  • Autor

Z przodu czujniki wyczyscilem, gorzej z tylem bo sa one przykrecone i urwalem sruby jod nich jak je chcialem wykrecic i nie mam jak ich teraz wyciagnac i wyczyscic.[br]Dopisany: 13 Sierpień 2010, 07:15_________________________________________________jezeli to nie przez ten czujnik, bo na razie i tak nie mam jak tego sprawdzic, ma ktos jakis pomysl przez co to jest spowodowane ze tak sie dzieje?

Opublikowano

Objaw szarpania przy schodzeniu obrotów to też objaw zużytej tarczy sprzęgła lub dwumasu.

Pozdr.

Opublikowano
  • Autor

prawdopodobnie bedzie to co kolega pisal wczesniej bo jak wylacze esp to problem znika, problem tylko zostal jak sie dostac do tych czujnikow z tylu gdzie sa zerwane sruby.

Opublikowano
  • Autor

na pewno wlasnie przez ten czujnik ktory jest padniety,

zrob taki test, wylacz esp przyciskiem na konsoli i sprawdz czy z wylaczonym dalej masz takie objawy

Opublikowano

Mam podobne objawy szarpania przy hamowaniu silnikiem. Wygląda to tak: Jadąc na 4-5 biegu około 50-80 km/h w momencie puszczenia pedału gazu autem zaczyna delikatnie szarpać. Gdy wcisnę sprzęgło to przestaje szarpać, a gdy dodam gazu to szarpanie zanika i auto normalnie przyspiesza. Dodam, że jeżeli nie jest to zbieg okoliczności, te szarpanie wystąpiło u mnie jak samochód wrócił od mechanika, wymieniany był przegub i czyszczony EGR. Może mi ktoś poradzić co to może być ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.