Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGB] Czujnik temperatury oleju


FoxS4

Rekomendowane odpowiedzi

Siema kto mi pomoże zlokalizować czujnik temperatury oleju? Silnik 2,7 BiTurbo

Wiem że jest na pompie oleju ale nie wiem gdzie dokładnie jej szukać. Rozebrałem już troszkę auto i nie wiem co trzeba jeszcze demontować. Trzeba rozpinać rozrząd aby wymienić ten czujnik??? Proszę o Pomoc.

Zdjęcie rozebranego auta:

ee70148d23901894.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblukaj przestrzeń między kołem pasowym wału korbowego, a kołem sprężarki klimatyzacji. W wolnossących v6 czujnik (jednoPINowy) znajduje się właśnie tam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! :good:

mechanikiem nie jestem ale może się uda wymienić samemu [br]Dopisany: 16 Sierpień 2010, 15:01_________________________________________________po zdjęciu koła i osłony rozrządu znalazłem miejsce w którym powinien znajdować się ten czujnik, niestety czujnika tam nie było a otwór był zaślepiony śrubą :angry:

wkręciłem tam ten czujnik podpiąłem kabelek i złożyłem samochód do kupy i teraz nasuwa się pytanie gdzie podłączyć ten czujnik bo żadnej wiązki tam nie było żeby go podłączyć... jest ktoś w stanie pomóc?

ff4026c9f42c63cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj dobrze moze nie jest caly odpiety, zobacz po prawej stronie czy nie masz wolnego jakiegos wtyku i przy scianie grodziowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód którego szukasz powinien znajdowac się w wiązce idącej do czujnika ciśnienia oleju (w sensie wiązka ta zawiera tylko dwa przewody, jeden do czujnika ciśnienia oleju, drugi do czujnika temp. oleju).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że narobiłeś sobie tyle roboty na darmo :( , ale z drugiej strony masz już przecwiczoną procedurę na wypadek wymiany rozrządu, czy innych napraw :tongue4:

Czujnik temp. jest zintegrowany z czujnikiem poziomu oleju, czy tylko znajduje się w jego pobliżu?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zintegrowany 2w1 coś takiego:

t_hella_6pr_008_079_081_132.jpg

wszystkie źródła podają że czujnik temp.oleju powinien być właśnie tam gdzie szukałem czyli na pompie oleju wiec bardzo mnie to dziwi że tam go nie było ale najważniejsze że problem został rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam lekturę http://s4sid.pl/media/DIR_123/Audi_S4_engine_english.pdf. Nie widzę tam tego czujnika, ale miejsce które pokazałeś wydaje się mało prawdopodobnym miejscem czujnika oleju. Wg mnie jest w misce olejowej. Czujnik z ostatniego zdjęcia jest właśnie w misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...