Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] A4 1.8T AEB 150KM 96.r. Dziwny dzwięk na nie rozgrzanym silniku


tzc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Od jakiegoś czasu zaczął wydobywać się dziwny odgłos w okolicy mniej więcej silnika myślałem, że to przetarta plecionka łącząca katalizator z dalszą częścią tłumików i powiedziałem sobie, że zrobię to przy wymianie ostatniego tłumika na jakiś ładny z dwoma rurkami i tak zrobiłem dzisiaj lecz dźwięk nie wydobywa się z plecionki i tu zaczyna się pytanie czy miał ktoś taki problem:

Przy zimnym silniku na wolnych jest ok ale zanim osiągnie 90*C przy ruszaniu mniej więcej przy 2-3tys obrotów wydobywa się dziwny dźwięk jak dzisiaj próbowałem to zlokalizować mniej więcej przy otwartej masce gdzieś w okolicach katalizatora i turbiny dźwięk jest bardziej słyszalny z góry a dźwięk to takie TRRRRRRRR zmiana biegu na wolnych ok i znowu TRRRRRRR jakby gdzieś miał przedmuch ale nic nie widać jak się już rozgrzeje jest ok.

Macie jakieś sposoby jak sprawdzić szczelność układu wydechowego ?

Może spotkał się już ktoś z takim problemem ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :hi: Obstawiam na napinacz łańcucha zdawczego z wałka rozrządu lub sam łańcuch, poniżej przesyłam linki do filmików z podobnym problemem jak u Ciebie może to coś pomoże w rozwikłaniu zagadki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz słychać u mnie i słychać go tylko na zimnym silniku(po nocy albo jak wyjdę z pracy-czyli 8h stoi) prze pierwsze 30sekund póżniej już normalnie chodzi i9 nawet jak postaoi trochę to go nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie na wolnych obrotach jest ok cicho ma tylko taki moment mniej więcej przy 2,5-3,5tys

dzięki za zainteresowanie :notworthy:[br]Dopisany: 19 Sierpień 2010, 23:50_________________________________________________ja mam wrażenie jakby kolektor był pęknięty na zimnym jest szczelina i pierdzi a jak się rozgrzeje jest ok tylko nie wiem czy przy wysokiej temperaturze się kurczy żeliwo czy rozszerza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest słychać podobny dżwięk prze jakieś 10 sek po uruchomieniu silnika,potem cisza.Ale zdarzy się także w niektórych monetach jak silnik jest rozgrzany,ale to na krótka chwilę.Co nie zmiena faktu,ze jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...