Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] [ALL B6] błąd ABS, ESP oraz świec żarowych


crash

Rekomendowane odpowiedzi

po odpaleniu auta jest ok lecz kiedy nacisnę pedał hamowania zapalają się na desce kontrolki ABS ESP aby było dziwniej po przejechaniu ok 50 m zaczyna migać kontrolka od świec żarowych. stan płynu od hamowania został sprawdzony jest stan. stało się to z godziny na godzinę. co może być przyczyną ? dziś popołudniem zrobię skana Vag-iem wtedy wrzucę kody błędów może to pomoże zlokalizować usterkę lecz do tej pory prosił bym o porady jeśli ktoś ma jakiś pomysł.

http://yfrog.com/7ebdyaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna leży we włączniku F/F47 czyli popularnym czujniku stopu nad pedałem hamulca, ma upalone styki wewnątrz, możesz go rozebrać i zregenerować przy pomocy cyny i lutownicy lub wymienić na nowy - koszt około 49 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie jest naprawa krótkotrwałą, lepiej kupić nowy czujnik

nie powiedziałbym, na zregenerowanym przeze mnie włączniku przeleciałem już 15 tyś. km i trzyma się dobrze, mam stary typ włącznika - kwadratowy i w nim nie ma prawa się nic więcej zepsuć a koszt lutowania jest żaden - tylko 20 minut roboty (zanim lutownica oporowa się zagrzeje czujnik jest wymontowany, rozebrany i przyszlifowany wypalony styk) a za zaoszczędzone 49 zł robię lodową frajdę dziecku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lutował u siebie czujnik i po paru miesiącach usterka wróciła, wydaje mi się ,że luty naniesione przez nas są miększe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki panowie za podpowiedzi !! problem rozwiązany :dance::drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...