Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Listwa podświetlenia tablicy rejestracyjnej - demontaż


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych!

Koledzy, jeśli było to już na forum, to przepraszam, ale nie wiem nawet jak się ta część nazywa i czego ew. szukać, a problem jest pilny.

Zaczęło się niewinnie, od przepalonej żarówki do podświetlenia tablicy. Okazało się, że ktoś zmęczył śrubki i sprawa nie będzie taka prosta. Z jednej strony jest po prostu mocno przetarty krzyżyk i śrubka ani drgnie, a z drugiej ktoś próbował ją nawiercić chyba, czego efekt możemy podziwiać na zdjęciu:

k7us0.jpg

Nie mam pojęcia co z tym zrobić, więc stwierdziłem, że trzeba wyjąć ta listwę, w której siedzą lampki. Z tapicerką poradziłem sobie łatwo, ale sama listwa już nie jest taka prosta. I tutaj pytanie: czy ktoś, kto przerabiał temat mógłby mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę itd., bo tam poza żarówkami jest jeszcze zamek i nie chciałbym żeby mi się coś posypało.

Okazało się również (niestety), że listwa była lekko odgięta i dostawała się tam woda - efekt na zdjęciu:

k8Ghi.jpg

I teraz się zastanawiam czy nie powinienem kupić nowej, bo ta szczelności nie utrzyma. Co sądzicie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to kolejna usterka audi - u mnie ta listwa wygląda dokładnie tak samo, a o korzystaniu z zamka klapy nie ma mowy, jest tak zaśniedziały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta listwa jest już stara zaśniedziała i na pewno nie będzie już tak szczelna jak nowa.Rozejrzyj się na allegro za listwą bądź zadzwoń do ASO zapytaj ile u nich takie cudo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to kolejna usterka audi

Dokładnie, z jakiegoś badziewia to jest zrobione. Taka atrapa, byle by nie ruszać. Te śrubki od klosików też tandeta jednorazowa. Chciałem zmienić żarówkę, a wyjdzie pewnie na to, że zmienię całą listwę.

Rozejrzyj się na allegro za listwą bądź zadzwoń do ASO zapytaj ile u nich takie cudo

Szukałem już trochę na allegro, ale nie znalazłem - cholera wie jak to dziadostwo w ogóle nazwać :mysli:

Poczekam, aż zdobędę numer tej części i zadzwonię do ASO albo podjadę po pracy.

Edit: Chyba znalazłem w katalogu online, tylko teraz który to będzie element? Wydaje mi się, że 35, w takiej sytuacji numer byłby 8E0827576 (występuje też 8E0827576 3FZ) i to jes pod nazwą "Klamka", w katalogach online po ok. 150 PLN, i to jest chyba sama listwa, bo występuje jeszcze numer 8E0827574C3FZ (element 35A) za ok. 280PLN, pewnie z całym kompletem lampek, uszczelek itd.

xQfoS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany na forum juz nie raz :gwizdanie:

W dziale czesci jest wszytsko opisane ( B6/B7 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...