Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 1,9 110km 97r. rozszczelniona pompa wtryskowa


euzebiox

Rekomendowane odpowiedzi

padła mi pompa wtryskowa tzn. cieknie ropa z niej,typ pompy VE(indukcyjna) samochód ma przebieg (jeśli wierzyć licznikowi) 225tyś ,czy przy tym przebiegu częste są wycieki? a może wytrzymują więcej i to pośredni dowód że licznik jednak był kręcony? pompa jako taka chodzi w miarę dobrze tzn silnik nie szarpie (za mocno) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy cieknie z samej pompy czy może z gumowych przewodów odprowadzających paliwo do zbiornika..... jak to drugie to naprawa będzie Cię kosztować około 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padła mi pompa wtryskowa tzn. cieknie ropa z niej,typ pompy VE(indukcyjna) samochód ma przebieg (jeśli wierzyć licznikowi) 225tyś ,czy przy tym przebiegu częste są wycieki? a może wytrzymują więcej i to pośredni dowód że licznik jednak był kręcony? pompa jako taka chodzi w miarę dobrze tzn silnik nie szarpie (za mocno) ;)

oddaj do dobrego pompiarza .. powinno dac sie jeszcze uratowac (wymienic oring uszczelniajacy) .... było niedawno na ten temat na forum .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem przy podobnym przebiegu. Mechanik od pomp stwierdził, że to wina naszego ON i zawartych w nim rozuszczlników które działają na oringi. Po naprawie zrobiłem ok. 10 tys km i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taka pompa jak się rozszczelni to z niej cieknie ropa już cały czas? bo osobiście widziałem parę dni temu jak kapie kropla za kroplą. mechanik co ma mi to robić najpierw wyczyścił pompę i powiedział żeby pojeździć trochę żeby nakapało bo jak na złość przy nim nic nie kapało,czy może być tak że jest nieszczelna tylko na zimnym silniku a później jak się wszystko rozgrzeje i metal rozszerzy to zatka te mikroszczeliny? co poradzicie? zaostawić to tak i jeździć czy jednak robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...