Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Zbiornik wyrównawczy czy warto?!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi:

Mam takie pytanie czy warto czyścić zbiornik wyrównawczy? bo mam cały zawalony że nawet nie widze ile płynu mam :kwasny::disgust: jak warto to czym to wyczyścić?

Pozdro

Opublikowano
:hi: To już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ,skoro nie widzisz ile masz płynu w zbiorniczku.Wyczyścić można benzyna ekstrakcyjną,a póżniej wodą z jakimś ludwikiem itd(i dobrze wypłukać).Pozdrawiam.
Opublikowano
  • Autor

:hi: To już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ,skoro nie widzisz ile masz płynu w zbiorniczku.Wyczyścić można benzyna ekstrakcyjną,a póżniej wodą z jakimś ludwikiem itd(i dobrze wypłukać).Pozdrawiam.

ale jak odkręcę to jak odpowietrzyć?

Opublikowano

powinien sam sie odpowietrzyc. pytanie, dlaczego tak sie usyfił?

Opublikowano

Najlepiej z ty sobie radzi środek do odkamieniania czajnika .Wsypujesz zajewasz wrzatkiem z czajnika czekasz z 10 minut wstrzasając cały czas zbiorniczkiem i powinno puscic pozwodzenia :)

woda z ludwikiem troche za słaba na takie stare brudy

a co do zbierania sie brudu w zbiorniczku to mozliwa jest uszczelka pod głowicą ze coś nie szczelna

Opublikowano
  • Autor

Najlepiej z ty sobie radzi środek do odkamieniania czajnika .Wsypujesz zajewasz wrzatkiem z czajnika czekasz z 10 minut wstrzasając cały czas zbiorniczkiem i powinno puscic pozwodzenia :)

Dzięki za info pod koniec tygodnia będę się brał za to i zdam relacje :good:

powinien sam sie odpowietrzyc. pytanie, dlaczego tak sie usyfił?

No właśnie dlaczego jest taki usyfiony?! :disgust::kwasny:

PS. A gdzie się znajduje czujnik w tym zbiorniczku żebym niczego nie uszkodził :kox: :gwizdanie:

Opublikowano

czyjnik jest na dole zbiorniczka

wypinasz kostke

odkręcasz 3 śrubki widoczne od góry

podstawiasz jakies naczynie pod spód na uciekający płyn

sciągasz opaske z węza i zbiorniczek wyjęty czyścisz

i zakładasz wlewasz płyn i cieszysz sie ze masz czysty

Opublikowano
  • Autor

czyjnik jest na dole zbiorniczka

wypinasz kostke

odkręcasz 3 śrubki widoczne od góry

podstawiasz jakies naczynie pod spód na uciekający płyn

sciągasz opaske z węza i zbiorniczek wyjęty czyścisz

i zakładasz wlewasz płyn i cieszysz sie ze masz czysty

Git majonez tak zrobię wielkie dzięki chłopaki :good: wiszę piwko :kox: :>

Opublikowano

ale jak odkręcę to jak odpowietrzyć?

W zasadzie nie powinien sie zapowietrzyc jak odkrecisz tylko wyrownawczy. Ale jakby by trzeba bylo to na wezu do nagrzewnicy jest korek do odpowietrzania ukladu

Opublikowano

czyjnik jest na dole zbiorniczka

wypinasz kostke

odkręcasz 3 śrubki widoczne od góry

podstawiasz jakies naczynie pod spód na uciekający płyn

sciągasz opaske z węza i zbiorniczek wyjęty czyścisz

i zakładasz wlewasz płyn i cieszysz sie ze masz czysty

lepiej wyjac lewą kratke w zdeżaku,nałożyc kawałek węzyka na kranik,odkręcic koreczek spuscic płynu elegancko do butelki czy wiadereczka tyle zeby zbiornik był pusty.

demontujesz go, idziesz z nim do domku. bierzesz duzy gar, zalewasz na maxa wodą.wsypujesz kwasek cytrynowy,wlewasz butle octu i niech sie to gotuje parę minut. potem opłukasz woda i zbiorniczek masz jak nowy.

syf powstaje na skutek rozrobinego koncentratu z woda kranową(a powiniec byc z destylowaną) i osad z samego koncentratu-moze ktos wlkał jakis tani syf zeby tylko było...

Opublikowano
  • Autor

:hi:

No i panowie czyściłem dzisiaj ten zbiornik i szczerze powiem wyczyścił się ale nie tak pięknie jak chciałem ale przynajmniej widać ile jest w zbiorniku :kox: no i przy okazji wymieniłem cały płyn bo ten co go zlałem nawet nie gadam jaki był :kwasny:

Pozdro

z góry thX.

temat uważam za zamknięty :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.