Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Hałas w skrzyni biegów !!!


KBTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem od kilku miesięcy A4 1,9 TDI (130 KM). Od kilku dni na lekko rozgrzanym silniku mam dziwny odgłos ze skrzyni biegów, tzn. gdy zwalniam silnikiem, a następnie wciskam sprzegło. Nie wiem czy to sprzęgło, łożysko czy cho...a wie co... :confused4: Jeżeli silnik jest już dobrze rozgrzany, powiedzmy po 20 minutach hałas ustępuje i nie ma problemu. Hałas jest tylko przy zwalnianiu i wciskaniu sprzęgła ! Proszę o poradę ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ponieważ hałas było słychać przez moment na zewnątrz auta. Dziś przykładowo nie miałem żadnego problemu, wszystko pięknie chodziło tylko jak długo... ale i tak dzieki za poradę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przy wciśniętym sprzęgle to może być łożysko oporowe,

a czy na postoju jak masz wciśnięte sprzęgło też chałasuje? jeśli tak to na 99% jest to łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem objawy te same objawy na postoju. Najlepsze jest to, że od czasu wystawienia zapytania, nie mam tego problemu, może to chwilowe może to coś zupełnie innego :> chociaż podejrzewam, że to łożysko. Dziękować !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiadomo co jest grane... WRCLAGUNA miałeś racje, bo teraz konkretnie napierdziela i gałka zmiany biegów przesuwa się przy przyspieszaniu lub hamowaniu... mam tylko nadzieje że to ta jedna poducha jest do wymiany, bo jeśli do wymiany są również te spod silnika, to krzyczą sobie za jedna około 500 zł (z czujnikiem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...