Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelne serwo a kultura pracy silnika 1.8 ADR.


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od kupna auta borykam się z dość słabymi hamulcami oraz złą kulturą pracy silnika (wibracje foteli , efekt jakby wypadał zapłon). Po heblach dużo nie oczekiwałem bo na razie mam jeszcze z przodu lite tarcze a tył był wykończony na maka (klocek brał tarcze może na 1.5cm szerokości). Zdziwiłem się trochę kiedy zrobiłem tył na tip top , tarcze+ klocki ferodo zaciski sprawne a hamulce nie poprawiły się ani trochę. Niby tył nie ma aż takie wpływu na skuteczność hamowania ale różnica powinna być odczuwalna. Szukałem przyczyny i po częsci chyba znalazłem. Ezektor podłączony do serwa okazał się zabity na amen. Moczyłem go kilka dni w benzynie ale w końcu go wywaliłem i zamówiłem poprawioną wersje z ASO. Dzisiaj chciałem ją zamontować. Niechcący wzięło mnie coś żeby dmuchnąć w wężyk od serwa. Okazało się, ze powietrze do serwa da się normalnie wdmuchać ale co gorsze da sieje również zaciągnąć i tak bez końca. Złożyło się akurat tak, że miałem w garażu pompkę próżniową (ściskana gruszka). Podłączyłem ją na pałę taśmą izolacyjną i okazało się, że w ogóle nie trzyma ciśnienia. Pompka podnosi się tak jakby nie była nigdzie podłączona tylko, że o połowę wolniej. Potwierdzicie, że serwo nadaje się do wymiany? W ogóle serwo nadaje się do naprawy czy trzeba wymieniać je na drugie używane w niewiadomym stanie?

Jeszcze co do kultury pracy. Czy nieszczelne serwo może mieć na nią wpływ? Ezektor nie zabezpiecza dolotu przed cofaniem się powietrza z serwa? Niby był on niesprawny a na nowym jeszcze nie sprawdzałem ale po podłączeniu i odłączeniu przewodu od serwa kultura pracy silnika nie zmieniała sieani trochę.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...