-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Problem rozwiązany Jednak miałeś dobre przypuszczenia, okazało się, że przewód, który jest połączony z konektorem (od czujnika ciśnienia oleju) ledwo się jego trzymał i urwał się... Także wymieniłem konektor, wpiąłem go i problem znikł Pozdrawiam
-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Właśnie też o tym myślałem będę musiał sprawdzić, ale gdzie on się znajduje ? Dzisiaj jeździłem autem cały dzień i kontrolka w ogóle się nie zapaliła, więc może faktycznie to coś od czujnika ciśnienia bo jeśli zapewne były by problemy z ciśnieniem oleju to kontrolka zapalała by się ciągle - tak mi się przynajmniej wydaje.
-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Odczekałem z dobrą godzine i stan oleju jest w normie.
-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Witam, Dzisiaj jadąc sobie w trasie moją A4 1.9 TDI 90 KM 1Z nagle zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju, wystraszyłem się bo myślałem, że może olej wyciekł... Zatrzymałem się i olej jest w porządku stan jest maximum, zapaliłem ponownie auto i kontrolka nie świeciła potem znów się zapaliła na jakieś 5 sekund i potem zgasła i od tej pory nie zapala się... Jaka może być przyczyna? Może czujnik ciśnienia oleju? Pozdrawiam...
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Czyli się nie różnią? Może ja jestem ślepy sorka
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Ale na który patrzysz? Twój i ten ze zdjęcia komory silnika są takie same, ale ten drugi szkic wydaje mi się, że się troszkę różni 1: 2:
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
W sumie masz racje, podłącze tak jak mówisz, zobaczymy co z tego wyniknie Oba schematy różnią się jedynie podłączeniem wężyka od dolotu
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Dzięki wielkie za schemat, podłącze zobaczymy jak to będzie się sprawowało Wyczytałem, że podobno ten schemat jest z ETKI i nie jest prawidłowy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1876936.html Kurczę sam już nie wiem, jak to prawidłowo ma być podłączone. :/
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Tak może będzie prościej, opisz mi który do czego po numerach jak na zdjęciu: Gruszka i zasilanie to rozumiem ta część? Dziwne jest to dla mnie, że na każdym forum inaczej piszą, niby to połączenie na schemacie i na zdjęciu komory silnika jest dobre...
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Nie rozumiem zbytnio, możesz bardziej sprostować?
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Witam, Mam pytanie odnośnie prawidłowego podłączenia zaworu n75 w silniku AHU 90 KM zarówno w Audi A4 B5 jak i Passacie B5. Dużo przeglądałem tematów na ten temat, lecz każdy pisze inaczej, sprostuje ktoś? Dużo osób sugeruje się tym schematem: A drudzy piszą, że prawidłowe podłączenie jest takie: Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
-
Pytanie odnośnie silnika AHU (dwumas?)
Witam Otóż mam pytanie odnośnie silników VW (aktualnie posiadam też passata B5 97 rok) czy silnik 1.9 TDI 90 KM AHU posiada koło dwumasowe? Da się to sprawdzić po numerze VIN? (Numer: WVWZZZ3BZWP054086) Pozdrawiam! edit: Nie wiem ile w tym prawdy ale po numerze vin i w katalogu zestawów sprzęgieł niby da się sprawdzić i niby dwumasy w AHU zaczynają się od numeru podwozia: WP123142, a ja mam numer WP054086 czyli chyba jest szansa że jest koło sztywne tutaj katalog z numerami (http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/pl/PKW/121/1568/5729/applicationSearch.xhtml?result=1442786006411&showResult=1) Co o tym sądzicie?
-
Z dwumasy na jednomas (koło sztywne)
Niby te Niby te drgania nie są tak bardzo odczuwalne tylko chodzi o moment obrotowy, żeby auto nie straciło na mocy. Znalazłem temat, że biorą chyba z silnika 1Z do AFN'a - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/51400-b5-afn-zamiana-kola-dwumasowgo-na-kolo-jednomasowe-afn-1z/
-
Z dwumasy na jednomas (koło sztywne)
Witam, Posiadam Audi A4 B5 z 96 roku z silnikiem 1.9 TDI 110 KM (kod silnika AFN) Mam teraz pytanie, ponieważ będę zmieniał sprzęgło i mechanik mi doradził, żeby przejść z dwumasy na jednomase koło sztywne (niższy koszt) no i teraz pytanie. Z czego przełożyć, mówił mi, że z benzyniaka można v6 i jeszcze czegoś bo chodzi o to, żeby nie stracić na momencie obrotowym czyli mocy po przekładce. Także może ktoś z Was będzie wiedział z czego najlepiej włożyć? Pozdrawiam
-
Podłączenie świateł dziennych LED DRL - pytanie
Czy na pewno? Bo po podłączeniu pod alternator przy napięciu 14v po chwili klosz był lekko ciepły od ledów. Poradziłem sobie, podpiąłem pod D+ alternatora (+14v) i zastosowałem stabilizator napięcia (l78s12cv) i na wyjsciu jest +12v, smiga Pozdrawiam
MurzynDDZ
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta