Treść opublikowana przez arci89
-
Lusterko fotochrom z B6 do B7 - jak złożyć
Witam...W jaki sposób zamontować lusterko fotochromowe z B6 do B7 na mały uchwyt, żeby to grało. rozumiem, że czujnik zmierzchu nie podłączamy bo i tak nie będzie działać. Z czasem może wstawię gdzieś pod szybą czujnik deszczu, na razie chciałbym żeby fotochrom był podpięty pod oryginalną instalację. Ale nie wiem, który kabel z lusterka ma iść do oryginalnej instalacji, a nie chcę tego podłączać na krótko pod światła w podsufitce.
-
radio Concert 3 czy BNS 5.0 ? jakie przeróbki
Witam...Które radio z wymienionych w temacie bardziej polecacie? Obecnie posiadam Concert 3 z wejściem Aux, ale mam okazję mieć BNS-a. Jest sens przekładać te radio? Jak to się ma do jakości dźwięku? Jakie z tym się wiążą przeróbki? I zależy dla mnie aby było wejście Aux, czy sytuacja z Auxem wygląda tak samo jak przy koncercie, że wystarczyło podłączyć kabelek i zakodować?
-
Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6
Panowie czy lusterko fotochromatyczne z czujnikiem światła z B6 będzie w pełni funkcjonowało w B7? Nie chodzi mi tu o fotochrom tylko o czujnik świateł. W B7 czujnik świateł jest zintegrowany z czujnikiem deszczu, a z kodowania wynika, że masz albo dwa czujniki albo nic. A jak to wygląda z jednym czujnikiem świateł z B6 ?
-
VCDS nie komunikuje się z Concert 3
VCDS Beta 12.10
-
VCDS nie komunikuje się z Concert 3
witam...Chcę wejść w kodowanie radia Concert 3 w A4 B7 i program VCDS w ogóle tego radia nie wykrywa tak jakby go nie było. Dla pewności sprawdziłem w A3(2012) też z Concertem 2+ i tam te radio wykrywa. W związku z tym w czym tkwi problem?
-
VCDS nie wykrywa radia Concert 3
Zacznę od pytania czy concert 3 w ogóle się koduje? Program VCDS w ogóle nie wykrywa dla mnie radia.
-
Jak zakodować i podłączyć Aux IN Concert 3
Wyjąłem radio i faktycznie na obudowie są opisane 3 piny dla Aux,a , ale jest taki problem, że nie wykrywa dla mnie radia na VCDSie. Wszystko jest oryginał i nigdy nie było nic robione i nie wyjmowane.
-
Jak zakodować i podłączyć Aux IN Concert 3
A na jakim kanale to zmienić? W audi A3 2012 mam też Concert 3 i jest oryginalne wejście Aux In, a włącza się go w radiu naciskając dwa razy CD i wyskakuje monit na wyświetlaczu Exc Aux. ---------- Post dopisany at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ---------- Znalazłem coś takiego, ale kodowanie odbywa się na kanale w nawigacji: mr-fix.pl - RNS-E: Aktywacja AUX-IN
-
Jak zakodować i podłączyć Aux IN Concert 3
witam...tj w temacie proszę o pomoc i porady jak za to się zabrać.
-
Concert 3, Aux In zmieniarka USB
wystarczy, że podłącze 3 kabelki z końcówką mini jack i będzie to chodziło bez żadnego procka?
-
Concert 3, Aux In zmieniarka USB
Mam zamiar coś podłączyć innego niż płytę do swego Concerta, miał już ktoś styczność z przejściowką kostka 12Pin - mini jack ? albo kostka 12 Pin - zmieniarka ( USB, sd card, mini jack) np. firmy jatour. Ktoś coś poleci? Czy w ogóle warto? Bo koszt kabelka to granice 100zł, a zmieniarki USB 250zł. Przy zmieniarce można z poziomu radia przewijać, a czy ktoś się orientuje czy będzie na wyświetlaczu pokazywać np. tytuł piosenki?
-
[B7 ALT] jak sprawdzić czujnik położenia wału, bład 16706 i 16705
Czujnik wymieniałem sam, nie Ori,marki Autolog produkcji niemieckiej, cena 78zł, na wstępie dodam, że to B7. Położenie sensora: kilka centymetrów nad filtrem oleju, a przykręcony jest na jedną śrubkę imbusową, odkręcamy więc kluczem imbusowym 5. Do śrubki można się dostać od spodu jak i z góry. Proponuję robić to z góry gdyż nie trzeba ściągać osłony silnika. Z góry natomiast musimy koniecznie odkręcić jedną śrubkę (gwiazdka) od zbiornika płynu chłodniczego, a następnie trzeba ten zbiornik wyciągnąć z uchwytów ciągnąc go do góry, a następnie do siebie. Rozłączamy szarą kostkę od sensora która znajduje się pod tym zbiorniczkiem. Największym problemem dla mnie okazały się oryginalne plastikowe opaski, które trzymały przewód sensora, a znajdują się one na końcu kolektora pod spodem pod wężami przewodami. Po założeniu nowego czujnika nie było możliwości założenia nowych opasek w tym samym miejscu.
-
[B7 ALT] jak sprawdzić czujnik położenia wału, bład 16706 i 16705
czujnik położenia wału wymieniony, problem z głowy
-
[B7 ALT] chip , daje jakieś efekty?
Jeśli chodzi o profesjonalną zmianę mapy to tutaj wyciskają z tego ALTa 17km +35Nm: ChipTuning Audi A4 2.0 20V - 130HP | AutoChip
-
[B7 ALT] chip , daje jakieś efekty?
Tj w temacie, ktoś może zakładał taki rezystor i odczuł jakąś różnicę?
-
[B7 ALT] jak sprawdzić czujnik położenia wału, bład 16706 i 16705
po skasowaniu błędów od razu dzieje się to samo
-
[B7 ALT] jak sprawdzić czujnik położenia wału, bład 16706 i 16705
Witam... Zamieściłem temat w B6 chociaż mam B7 ale tam mało kto zagląda, a silniki prawie są te same. Problemem jest to, że auto czasami długo odpala, a nawet potrafi zgasnąć na światłach i zapala się błąd EPC. Teraz to już w ogóle pali się cały czas Engine, a jak pali się EPC to silnik kręci do 4600 Rpm i odcinka. Auto ma niecałe 100tys przebiegu i nic poważnego nie było robione, rozrząd też jeszcze nie był wymieniany. VCDS pokazał mi takie błedy na silniku: 18010 - Power Supply Terminal 30 P1602 - 002 - Voltage too Low - Intermittent 16706 - Engine Speed Sensor (G28) P0322 - 004 - No Signal - MIL ON 16705 - Engine Speed Sensor (G28) P0321 - 008 - Implausibe Signal - MIL ON Błędy wskazują na uszkodzony czujnik wału, ale skąd mieć tą pewność. Nowego założonego czujnika nie można zwrócić jakby co;/ Może zmierzyć oporność? A jak to wygląda przy VCDSie na odpowiednim kanale przy odpalaniu? Proszę o konkretne odpowiedzi
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
dodam, że LEDy bez can busa działają normalnie przy podświetleniu przestrzeni nóg, podłączone do MK.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Więc tak, przedstawię swoje wnioski z końcowych pozytywnych rezultatów. Na samych ledach te podświetlenie nie będzie działać (nie wiem jak z Can busem), ale pół na pół tak. Ja zrobiłem to tak, że na podświetlenie drzwi dałem pasek ledowy, a na światełko ostrzegawcze żarówkę, można to także zrobić odwrotnie. Niektóre drzwi mogą od razu nie zadziałać, trzeba poczekać aż system wykryje opór i się dezaktywuje i już później będzie to chodzić normalnie. Miałem także taki przypadek, że przód już zrobiony zaczął dopiero działać wtedy kiedy podłączyłem tył.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
wstawiłem paski ledowe, także na oświetlenie przestrzeni nóg, sprawują się nieźle i podłączone jak w oryginale pod MK.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Witam...w mojej B7 zacząłem robić oswietlenie drzwi zasilanie w przednich drzwiach podlaczylem pod 13 pin, a masa wiadomo brazowy kabelek. Efekt jest taki, ze jak otworze drzwi to lampka tylko przez sekunde sie zapali. ORI sa elektr. szyby przod i tyl. Wstawilem podswietlenie pod nogi i zrobilem adaptacje i dziala. A co moze byc z tymi lampkami w drzwiach? Nie ten pin?
-
problem z klimatyzacją
a nie można po prostu podłączyć się pod szynę CAN i np VCDSem odczytać temperature wewnętrzną? istnieje taki kanał do odczytu?
-
problem z klimatyzacją
też jestem za czujnikiem temp. wewnętrznej, istnieje jakaś możliwość sprawdzenia tego czujnika bez podmiany?
-
problem z klimatyzacją
napisałem, że zero błędów, zrobiłem także nastawy
-
problem z klimatyzacją
Zacznę od tego żeby się upewnić, nawiew przedniej szyby jest otrzymywany zimnym powietrzem czy ciepłym bo nie pamiętam. Wczoraj nabiłem klimę, sprężarka chodzi, przewody zimne, zero błędów na sterowniku, ale nie chłodzi na AUTO dopiero jak zejdę poniżej 16stopni to nawiew na maksa chodzi i leci tam jakies zimno. Kiedyś pamiętam jak włączało się np AUTO na 18 stopni to od razu nawiew na maksa sie wlaczal i gonił zimno i stopniowo się zwalniał, a teraz tylko na 4 kreski i nie ma tego zimna, co to może być? jakiś czujnik?