Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ALT] chip , daje jakieś efekty?


arci89

Rekomendowane odpowiedzi

Tj w temacie, ktoś może zakładał taki rezystor i odczuł jakąś różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że chip w alt podnosi moc zaledwie o kilka koni...raczej wielkiej różnicy nie ma. Różnica nie współmierna z wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raz że daleko,a dwa za takie przyrosty chcą sporo siana...ale no niestety turbo nie ma więc dużo się nie wykrzesa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum robi czipy do ALT. Zapewnia że 10KM wpada minimum:whistling: Jest gdzieś na forum temat z a3 w ktorym podnosił moc. Robi pomiar drogowy przed i po:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdego motoru można wycisnąć coś więcej, fabryka nigdy nie wypuści auta wykorzystującego w 100% podzespoły. Taki mod w połączeniu np z poprawionym dolotem i wydechem i już nie wypada to tak całkiem słabo :wink:

Jak ktoś ma parcie na każdego KM i Nm to czemu nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdego motoru można wycisnąć coś więcej, fabryka nigdy nie wypuści auta wykorzystującego w 100% podzespoły. Taki mod w połączeniu np z poprawionym dolotem i wydechem i już nie wypada to tak całkiem słabo :wink:

Jak ktoś ma parcie na każdego KM i Nm to czemu nie..

Po Częstochowie jeździ zmodzony golf 1.6:whistling:Ma grubo ponad serię:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę niedosyt jest, a hajsu na zmianę nie ma.Zresztą trochę zainwestowałem już i jeszcze trochę chcę zrobić i szkoda ALT-ka sprzedawać.Tym bardziej że mało oleju bierze :-) A jakby się udało trochę koni i niutków uzyskać to przyjemniej by się jeździło ;-)

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 22:39 ----------

W sumie tak teraz myślę, to niedaleko mnie jest oddział ABT.Może podjadę zapytać ile taka przyjemność i czy jest sens wogóle :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kwestia grubości portfela.. dla mnie dobry N/A to co najmniej V6 lub VR6 ale co kto lubi.

Mając jednak 1,5 tonowe B6 i ALT pod maską wolał bym pewnie dołożyć do koła niż na siłę zbliżyć się do serii 1.8T :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile coś wciśniesz to 10 koni których nawet nie zauważysz a zapłacisz za nie sporo kasy. Tak między nami 10 koni to daje naklejka z logiem firmy tuningowej.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale maluch miał trochę więcej niż te 10-15 KM(chyba 23 o ile się nie mylę) a ile frajdy te kilkanaście koni dawało hehe :) Ogólnie nie odpalam się, pytam jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma w domu 3 audi alt, b7 1,8t 163km i a6 c5 2,8 193km.tak naprawde to miedzy 2,0 a 1,8t nie ma jakiejś wielkiej róznicy (tak jak w ksiązce piszą 1s. tylko szybszy do setki 1,8t.)nie ma co kombinowac chyba z jakimiś chipami.A6 2,8 to juz całkiem inna liga nie ma co porównywac do 2,0 i 1,8t.niestety tata ma galaxy 1,9 tdi 2004r po chipie okolo 150km i ponad 400Nm i ledwo co mu odjeżdżam A6 a A4 b6 2,0 i b7 1,8t nie mam startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, że ALT jest dość "delikatny" nic bym nie kombinował; tak jak piszą Koledzy wyżej wzrost mocy nie będzie jakiś spektakularny a umoczysz sporo kasy; ponadto ryzykując, że zacznie wciągać oliwę w sporych ilościach (piszesz, że teraz nie pije dużo oleju więc tak bym zostawił) :wink:

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

tak jak pisze kiko79 jedyne co mozna wycisnac z ALT to olej :)

Dobre :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma w domu 3 audi alt, b7 1,8t 163km i a6 c5 2,8 193km.tak naprawde to miedzy 2,0 a 1,8t nie ma jakiejś wielkiej róznicy (tak jak w ksiązce piszą 1s. tylko szybszy do setki 1,8t.)nie ma co kombinowac chyba z jakimiś chipami.A6 2,8 to juz całkiem inna liga nie ma co porównywac do 2,0 i 1,8t.niestety tata ma galaxy 1,9 tdi 2004r po chipie okolo 150km i ponad 400Nm i ledwo co mu odjeżdżam A6 a A4 b6 2,0 i b7 1,8t nie mam startu.

Może to 1,8t jakieś zajechane i dlatego kiepsko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym nic nie modził. Ja cieszę się z tego co mam, a uważam że coś mam. Szkoda, że mnie nie stać na nową taką gablotę tylko na ponad 10-cio letnią.

Ciesz się z jazdy. Jak chcesz coś więcej, to sprzedaj i kup coś innego, nie koniecznie Audi. Dołóż więc drugie tyle i kup coś świeższego, np. z 2010r. Tam na pewno wszelkie problemy z silnikami (z olejem) są już opanowane. Będziesz wówczas mógł wyciskać znacznie efektywniejsze moce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dyskusja trwa ;p Na pewno następne będzie mocniejsze.No i brachol też ma 1.8T 150KM w B5 kombi i nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem dzisiaj w ASO VW i usłyszałem tam to co mnie trochę zaskoczyło. Otóż panowie powiedzieli że patrząc całościowo to silnik ALT jest jedną z najbardziej udanych jednostek. Oczywiście podyskutowaliśmy trochę o nieudanym odpowietrzeniu skrzyni korbowej i "chyba" związanym z tym poborem oleju, ale jak powiedzieli nie tylko OOOO ma wadliwe systemy odpowietrzenia. Więc chyba AŻ TAK ŹLE to nie jest.

---------- Post dopisany at 13:33 ---------- Poprzedni post napisany at 13:30 ----------

Również bym nic nie modził. Ja cieszę się z tego co mam, a uważam że coś mam. Szkoda, że mnie nie stać na nową taką gablotę tylko na ponad 10-cio letnią.

Ciesz się z jazdy. Jak chcesz coś więcej, to sprzedaj i kup coś innego, nie koniecznie Audi. Dołóż więc drugie tyle i kup coś świeższego, np. z 2010r. Tam na pewno wszelkie problemy z silnikami (z olejem) są już opanowane. Będziesz wówczas mógł wyciskać znacznie efektywniejsze moce.

ja też wolałbym może mieć coś świeższego...ale w sumie to ponad 10-letnie auto wcale źle nie wygląda i nie rdzewieje (przynajmniej ja rdzy do tej pory nie znalazłem). A jeżeli jest w miarę bezawaryjny to czego chcieć więcej...

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:33 ----------

jak się jeszcze nawoskuje lakier i wypucuje w środku to można śmiało powiedzieć że starzeje się całkiem nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...