-
Zawieszenie tył B5 Sedan
faktycznie całkiem prosta metoda. sprawdzę to
-
Zawieszenie tył B5 Sedan
Sprawdziłem amora, jest cały i zdrowy. a na stacji diagnostycznej byłem odrazu po kolizji niestety człowiek który sprawdzał moje auto (a raczej udawał że sprawdza bo nawet pod spód mu się zejść nie chciało) zrobił test amortyzatorów, hamulce i stwierdził że wszystko jest ok. podskoczę na spokojnie na jakąś lepszą stacje któregoś dnia. mam nadzieję że to nic poważnego... Dzięki za wszelką pomoc
-
Zawieszenie tył B5 Sedan
to niedobrze. dzięki za pomoc:)
-
Zawieszenie tył B5 Sedan
Witam, 2 dni temu w moje auto uderzyła menda społeczna pod postacią kuriera DPD. trafił mnie w tylne koło lewe oraz delikatnie zgniótł mi nadkole. Blacharsko uszkodzenia są tak znikome że generalnie z daleka nawet nie widać zbytnio że było uderzone, niestety mam wrażenie że cała siła uderzenia poszła w koło i że dostało również zawieszenie z tyłu. Możliwe że to moja autosugestia i wmawianie sobie ale słyszę od czasu do czasu jakieś "dziwne" głuche stuki z okolic tylnego koła a w dodatku auto odpływa na nierównościach w postaci torów kolejowych dużo bardziej niż wcześniej. Moje pytanie brzmi, co mógł mi facet uszkodzić w tylnym zawieszeniu? Biorąc pod uwagę że mam zimowe bardzo miękkie opony i aluminiowe felgi 15 calowe (felga nie została uszkodzona, nie jest pogięta.) jeżeli ktoś zna to tylne zawieszenie i ma pomysł co mogło się uszkodzić i podpowie mi jak to sprawdzić będę mega wdzięczny.
-
Chwilowe zamulanie podczas przyspieszania.
Przez brak czasu autem jeździłem jeszcze kilka dni i muszę przyznać że jestem w lekkim szoku... Auto naprawiło się samo, chociaż w cuda nigdy nie wierzyłem... tzn naprawiło się po części bo wysokie spalanie zostało, ale za to znowu nieźle gniecie w fotel. tyle że po wciśnięciu gazu do dechy auto nadal się zalewa ale przy odpowiednim operowaniu gazem naprawdę fajnie jedzie. Na wgranie mapy zapłonowej pojadę dopiero w przyszłym tygodniu, i wtedy napisze czy ustąpiło to "zalewanie" przy wciśnięciu na hejnał gazu do podłogi. Wszystkim dziękuję za rady i pozdrawiam.
-
Chwilowe zamulanie podczas przyspieszania.
Generalnie było ok. później ten problem był tylko na gazie. Pojechałem do poleconego przez znajomego gazownika (innego niż ten który zakładał instalacje, bo nie odwiedzę już partacza w życiu.) gość stwierdził że mieszanka była bardzo uboga. coś pomajstrował, skasował 20 zł. było to najlepiej zainwestowane 20 zł w życiu. auto nie tylko jeździło ale latało jak szalone i paliło 14 litrów przy naprawdę ciężkiej nodze i jeździe non stop w zakresie 3 -4,5 k obrotów. Po jakimś czasie zauważyłem ten problem na benzynie, na gazie jeszcze go wtedy nie było. a teraz auto jakoś straciło ogólnie na mocy, oprócz tego na benzynie i gazie występuje wyżej wymieniony problem a spalanie znowu wzrosło do 18 litrów na 100 km. Za 50 zł robię 105 - 110 kilometrów. Dodam także że ten problem jest bardziej odczuwalny wraz ze wzrostem temperatury silnika. im cieplej tym gorzej. na zimnym jest żwawszy a na ciepłym przyspieszenie na dwójce jest porównywalne do wcześniejszego na 3-4 biegu... Podjadę jutro do znajomego, jak mi coś wyskoczy na komputerze napiszę. Dzieki.
-
Chwilowe zamulanie podczas przyspieszania.
Witam Mam problem z moją Audicą. Objawy są dziwne i powoli kończą mi się pomysły co może być przyczyną. Auto do tej pory jeździło ok. Instalacja gazowa założona 4 miesiące temu, przejechane 10 tyś km na gazie. podczas jazdy na 3/4 biegu i próbie nagłego wyprzedzenia pojazdu bądź przyspieszenia auto zaczyna ciągnąć, dostaje muła na sekundę po czym znowu zaczyna przyspieszać tyle że już słabiej. dzieje się tak na benzynie i gazie. Instalacja to Stag400. Paliwo oraz Gaz tankuję tylko na stacjach Shell wiec nie jest to raczej wina złej jakości benzyny/gazu... Spalanie gazu to jakieś 13 litrów w trasie przy 170km/h. w mieście w granicach 16l/100km. Ogólnie mam wrażenie że przy mocniejszym wciśnięciu auto zalewa się. podobnie jest przy wciśnięciu gazu na biegu jałowym. słychać krótkie przymulenie i zaczyna się wkręcać. Od czego proponowalibyście zacząć aby znaleźć problem w miarę szybko i bez wydawania fortuny? Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich. Mam na imię Damian, jestem szczęśliwym posiadaczem mojej wymarzonej A4 B5 Pozdrawiam.