Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wodzu1

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wodzu1

  1. Witam, cały dzien czytałem zamiast pracować..... ufff... efekty powalają.... Do Lublina jeżdzę 1 raz na rok i to służbówka. Ale mojej Audi by sie przydało zrobic komplet.... A może macie jakiś dobrych znajomych w Poznaniu lub okolicy :-)
  2. Witam, u mnie przy1,8 TFSi wyskoczyło coś takiego jak silnik brał lewe powietrze prze nieszczelny korek wlewu oleju. przyczyna nieszczelności - ułamane 2 zaczepy korka tzn we wlewie. Awaria dzień po skończeniu gwarancji. Audi wzięło na siebie część a ja musiałem zapłacić za robociznę. wyszło po ok 250 zeta dla obydwu stron....
  3. no to po 9 miesiącach posiadania samochodu zużycie wynosi: lato/jesień 7,5 zima: ok 8 przy czym trochę zmienił się charakter jazd ze względu na otwarcie zachodniej obwodnicy Poznania. Latem i jesienią do była bardzo ruchliwa szosa i miasto. Teraz żona wróciła do pracy i jeździ drogą szybkiego ruchu i miasto do ścisłego centrum. Prędkości na dwupasmówce z reguły ok 140, miasto korki bo zawsze w szczycie. Jak pada deszcz to żonie zużycie maleje o 1 litr. powód? dużo melexów na drodze i mniejsze prędkości Nie wiem czemu, ale ja mając bardziej dynamiczny styl jazdy zużywam nawet ok 0,5 litra mniej - może przez to że nie hamuję w zakrętach... ogólnie ciągle bardzo zadowolony
  4. Witam, Jak na razie u mnie 3 tankowanie. Samochód kupiony z przebiegiem 31500km. Manual i Avant. Pierwsza jazda z Warszawy do Poznania na autostradzie 140-160 spalanie 8,1. Drugie tankowanie i jazda podmiejska i miejska 7,5l/100. Teraz pokazuje mi 7,1 litra na 3 baku. Zaobserwowane - jako długoletni kierowca różnych diesli ( TDCI, TDI a obecnie służbowo F31 320d) z przebiegami ok 45-60 Tkm rocznie, musze powiedzieć że można tym silnikiem jeździć jak TDI i wtedy spalanie wiele od TDI nie odbiega. Problemem jest że silnik bardzo szybko wchodzi na obroty a się tego nie odczuwa i wtedy zaczyna palić 1-1,5 litra więcej. Na autostradzie zawsze będzie palił o tyle więcej. Obecnie służbowo śmigam BMW 320d 184 Km z 8 biegowym automatem i porównuję spalanie do tego auta. Jak już wyżej wspomniałem jadąc audi jak BMW i zmieniając tak biegi jak to robi automat to schodzę do różnicy ok 0,3-0,5 w ruchu podmiejskim i miejskim. I nie mówię tu o jeździe dziadka - jazda spokojna i płynna ale też z wyprzedzaniem na 2 i 3 do 140 km/h w obu przypadkach. BMW ma włączoną funkcję toczenia więc po zdjęciu nogi z gazu jakby wysprzęglało ale jednocześnie następuje odcięcie paliwa do silnika. Efekt - po zdjęciu nogi z gazu auto prawie nie hamuje silnikiem i dużo dłużej wytraca prędkość. W Audi musiałbym wrzucić wtedy na luz, czego nigdy nie robię z wyjątkiem postoju na światłach. Najmniejsze spalanie dzienne na odcinku 20km to 6,2 litra Porównując Audi do mojej poprzedniej służbówki czyli passata B6 2,0 TDI CR 140 to dużej różnicy w spalaniu nie ma. Passat palił ok 0,5 litra więcej niż BMW. ale za to przyjemność z jazdy dużo większa. Pamiętajcie ze to silnik CJEB Pozdrawiam
  5. Witam jako nowy i już bardzo zadowolony posiadacz A4B8 Avant 1,8 TFSI 170 KM

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.