Skocz do zawartości

jmk

Pasjonat
  • Postów

    124
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez jmk

  1. 11 godzin temu, przem8 napisał(a):

    Niekoniecznie. Wystarczy, że działają raz na jakis czas z minimalną zwłoką, a ja miałem przypadek, że ten czujnik powodował sporadyczne niedziałanie pedału gazu i światła stopu się świeciły chwilę po zamknięciu samochodu. Trwało to kilka miesięcy aż w końcu wyrzuciło sporadyczny błąd od abs i po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy.

    Tak, dokładnie. Ten czujnik jest dwuobwodowy, tak jakby dwa w jednym. W momencie naciśnięcia pedału jeden obwód się rozłącza ja drugi zamyka.

    Gdzieś na forum było opisane jak go wymienić, on ma regulowaną długość końcówki, która się ustawia sama w momencie montażu.

  2. 1 godzinę temu, KubaA4B6 napisał(a):

    Pomogło ABS zgasł ale ESP świeci się nadal na VCDS żadnych błędów po uruchomieniu silnika nie zapala się nic dopiero po kilku metrach jazdy wyświetla się kontrolka ESP nie można jej wtedy wyłączyć ani włączyć co nie przeszkadza w jeździe nie szarpie ma moc 

    A jak wyłączysz ESP na desce i włączysz w czasie jazdy, zmieni się coś? Być może winny może być czujnik stopu przy pedale hamulca. Poszukaj odpowiedniego, bo z tego co się orientuję było kilka różnych w zależności od silnika i rocznika auta. 

    Nr czujnika 1K2945511RDW. 

  3. U mnie było to samo, pomogła  wymiana całej wiązki od pompowtrysków.  Wymieniłem ze względu na wyciek oleju z gniazda elektrycznego na zewnątrz głowicy ( brak możliwości kupienia tego oringu ). Także myślę, że masz luźne konektorki na którymś cylindrze.

  4. 50 minut temu, franc321 napisał(a):

    Nissens który montowaleś był pomalowany na czarno czy zwykly kolor szary aluminium bez malowania? Wolalbym pomalowany, na pewno trochę to wpłynie na trwałość. Oringi już mam komplet z ASO. Czyli jednak polecacie nissens :eusathink:

    Nissens był pomalowany na srebro/jasny szary. Kilka lat temu wymieniałem parownik w VW Golfie 4  też na nissens i działa do dziś. Także jeżeli chodzi o mnie to polecam.

  5. Ja miałem podobny przypadek w A4 B5, ale robiłem próbę z vagiem przy małych prędkościach, tak koło 3-5 km/h. Były równe, ale jedno koło z tyłu miało prędkość "skaczącą", między 0 a 3-4 km/h. Winna była zębatka ABS-u. była krzywa i skorodowana.

  6. W dniu 6.04.2023 o 18:29, pelonek1 napisał(a):

    Jak masz konto na chomiku to udostepnię Ci wszystko co potrzebne do naprawy kabla po USB, oczywiście jeśli kabel jest na Atmedze.

    Witam, kabel jest na Atmedze. Konta na chomiku niestety nie posiadam, ale na Mega, Dropbox, dysk googla jakby dało rade.

  7. W dniu 18.10.2022 o 20:58, Banan napisał(a):

    trzeba zrobić flash kabelka - w zależności jaki jest w środku idzie po USB lub trzeba programatorem po złączu lub wlutowaniu się w PCB

    Witam, a mógł byś napisać jak to zrobić, jakimś programem. Mam podobny problem.

  8. 2 godziny temu, FabianB napisał(a):

    Dobra wiem co jest prawdopodobnie padł ten silniczek klap klimatronika po stronie pasażera, tylko teraz jakie numery katalogowe ma orginalna cześć, jest on z fioletową dźwigienką? Bo szukam i nie mogę znaleźć.. 

    Myślę, że trzeba go wyjąć, wyczyścić potencjometr, zrobić nastawy podstawowe, skasować błędy i powinien działać.

  9. 12 godzin temu, radziuxd napisał:

    Panowie żaden z Was nie bierze pod uwagę pompy ABS lub serva? Dziwi mnie, że jak w trakcie hamowania puszczę hamulec i wcisnę od nowa to znów łapie wysoko. Jakby w trakcie długiego hamowania spadało ciśnienie. Przy małych prędkościach i krótkim hamowaniu problemu nie ma. Dodatkowo te skoki napięcia... 

    Moje zdanie: 

    Awaria pompy ABS- powinno pokazać jakieś błędy na Vagu, albo co najmniej świecić kontrolka ABS.

    Awaria serwa- pedał jest twardy i wysoko łapie (nie "wciąga" go) i słaba siła hamowania.

    U mnie też tak jest, że przy drugim naciśnięciu pedału hamulca łapie wyżej.

    "Jakby w trakcie długiego hamowania spadało ciśnienie",- raczej bańka powietrza w układzie.

  10. 5 minut temu, wojtek_lbn napisał:

    Różnicy wynikającej z np. pęknięcia albo korozji zęba pierścienia nie wyłapiesz w ten sposób. Może ewentualnie zbyt odsunięty czujnik, ale też nie jestem pewny. Przerabiałem to, dopiero oscyloskop pokazał źródło problemu.

    Myślę, że o tego trzeba by było zacząć. Oczywiście przyczyn może być kilka np. brudny czujnik ABS, krzywa lub skorodowana zębatka, brak porządnego kontaktu na kostce od czujnika ABS.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...