Treść opublikowana przez zaku2_88
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
To pozostaje tylko podmienić te części i wszystko powinno się w krótce wyjaśnić.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2010, 00:07_________________________________________________A wracając do tego czujnika halla to jest jakaś możliwość, żeby to on powodował takie objawy???
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Rozrząd sprawdzałem także od tej strony jest wszystko wporządku. Spróbuje odłączyć sondę i zobaczę jakie są wtedy czasy wtrysków. [br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 23:41_________________________________________________czyli u mnie może też być, że przepływka padła razem z sondą? ;(
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Też mam takie wrażenie, że chyba to raczej sonda będzie. Tylko polećcie jakiś zamiennik bo oryginał na razie odpada (brak kasy ) A sonda potrzebna bo mimo jazdy na LPG to i tak parę kilosów trzeba zrobić na PG a paliwko nie miłosiernie znika [br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 01:06_________________________________________________A wracając do tego, że miałem ten łańcuszek wymieniany to zapewne musieli demontować wałki rozrządu a na jednym z nich jest czujnik halla może tu tkwi problem Da się jakoś do tego zajrzeć może wyczyścić???
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Tak też robiłem i żadnej zmiany po tym zabiegu
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
No właśnie nie wiem jak było z tą wymianą łańcuszka bo pewnie jakbym sam zrobił to miał bym pewność ale z braku czasu nie dałem rady co do jakość tej wymiany to nie wiem ale nawet nie zamówili uszczelki pod napinacz tylko na silikon i mam też obawy czy ten silikon nie zatkał tego kanału co napięciem napinacza steruje ale to zupełnie inny temat. A co do tej przepustnicy to wszystko było ok żadnego syfu i wyczyszczona tak jak powinno być tylko gorzej z tą adaptacją ale czy takie były by objawy z braku tego dodam, że na przepustnicy widać gdy ECU nią steruje bo wtedy porusza się taka jakby blaszka u góry (nie wiem jak to się fachowo nazywa) ale przyznam się, że mgę się co do tej teori mylić [br]Dopisany: 07 Styczeń 2010, 22:07_________________________________________________
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Wczoraj to już z tego wszystkiego zasołem Ale już odpisuje Te nie do przepustnicy bo już sprawdziłem A silnik po odłączeniu trzyma wolne obroty dużo lepiej i czasy wtrysku się zmniejszają i znika efekt zalewania silnika (te pływające obroty) jeszcze dodam, że wydaję mi się jakby te objawy dotkneły moje autko po wymianie łańcuszka rozrządu i napinacza ale to chyba nie ma wpływu na takie zachowanie silnika? Co do przepływki to się zgadza i jest tego trochę na allegro (używanych oryginałów) bo nowa to troszkę za drogo tym bardziej jak wcześniej wspomniałem będę miał chyba dwu masa do wymiany Na sądzie czy to w czasie jazdy czy po odpuszczeniu pedału gazu to nie pokazuje zero chyba nic się nawet nie zmienia . Skoro mówisz, że sonda w gazie (Stag 300) nie działa to jak ma się do niego przepływka ?[br]Dopisany: 07 Styczeń 2010, 08:33_________________________________________________Obroty falują w małym przedziale tak miedzy 800 a 900 z tym , że widać po silniku, że ma takie wachania w pracy co czuć w samochodzie. przepustnica wymontowana i wyczyszczona na błysk nitro. Ale dalej to samo
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Z tego co pisze na nim to Hitachi
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Zapytam ale z tego co się oriętuje to przepływka nie należy do tanich części tym bardziej że chyba mnie czeka wmiana dwu masa ;([br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 23:32_________________________________________________I tutaj widać, że sondy pożądnie działają Nie to co u mnie
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Czyli w niedługim czasie będę musiał się zaopatrzeć w kabel A jeszcze zapytam czy ta przepływka może być uszkodzona nawet jak te druciki są na swoim miejscu?
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
pomiar robiony był na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach i podczas jazdy zarówno na benzynie i na gazie z tym, że na gazie pokazuje w innym przedziale 1.08- 1.18 ale też nie oscyluje Skoro sonda daje sygnał, że ze b bogato to skad tak duży czas wtrysku?[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 23:09_________________________________________________I tu jest właśnie problem bo cały czas odczytuje te dane o napięciu sondy i czasu wtrysku benzyny z komputera gazowego bo nie mam kabla, żeby podłączyć VAG-a. Jeżeli chodzi o te logi to mam na jedym biegu przeciąnąć go do odcinki?
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Nie wiem jak to jest w Stagu mieżone ale z tego co pokazuje to pisze 1.18 - 1.22 ale dodam, że na wykresie nic nie oscyluje a chyba powinno.[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 22:56_________________________________________________Nie wiem ale u mnie zaraz po odpaleniu pokazuje ok 9 ms z podłączoną przepływka[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 22:58_________________________________________________Świece i kable były wymieniane jakieś 4 miesiące temu oczywiście NGK i przewody Beru [br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 23:00_________________________________________________Tylko dlaczego po odłączeniu przepływomierza problem z obrotami i dziurą przy dodawaniu gazu znika, to mnie zastanawia
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
To w takim razie to może wina sondy dlatego te obroty tak pływają a po odpięciu przepływomierza silnik przechodzi w stan awaryjny i nie korzysta z sondy już sam nie wiem pewnie się mylę ale taka myśl mi się nasunęła.[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 22:46_________________________________________________Samej benzyny mimo, że jeździ się na gazie i tylko trzeba czekać aż się rozgrzeje to może 3 km się przejedzie na benzynce to potrafi nawet trochę ubyć z baku
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Dodam,że czyściłem przepływomierz ale drucików nie uszkodziłem. A odnośnie tej sondy to dlaczego nie oscyluje, czyżby też uszkodzona? jaki wogóle mam rodzaj (i jaki zakres napięć) tej sondy bo wiem, że jest jescze UEGO prądowa [br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 22:39_________________________________________________Jeszcze tego nie sprawdziłem na zimnym ale z tego co wiem to pracuje troche lepiej ale na ssaniu też delikatnie kiwa silnik co czuć wewnątrz auta.
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Już to robiłem i dalej to samo się dzieje ;(
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Witam ma problem takiego typu, że pływają mi obroty na biegu jałowym na benzynie, a na gazie jest o niebo lepiej ale jest taka jakby dziura przy nagłym wciśnięciu gazu. Sadząc z tego, że mam gaz Stag- 300 to podłączyłem interfejs i patrząc na wskazania sondy to praktycznie nic sie z nia nie dzieje a powinna chyba falować na wykresie a tu pokazuje napięcie 1.22-raz na jakiś czas przeskoczy na 1.18 na benzynie. Na gazie pokazuje 1.08V 1.18V ale tez to nie ma charakteru oscylacji. Zdziwiłem się jak odłączyłem przepływke, silnik równiej chodzi na benzynie a na gazie to już rewelacja i dziury tez nie ma przy dodaniu gazu. Patrząc jeszcze na tym gazowym komputerze przy pracy silnika na benzynie przy podłączonej przepływ czasy wtrysków na cylindrach wynoszą ok 6.4 ms na każdym (wtedy nie równo pracuje) natomiast gdy odłączę przepływke to czasy sie wynoszą ok 5 ms (silnik pracuje równo). Trochę tego dużo ale może ktoś mi pomorze prosze ;(
-
[B5 ADR] Zmiana dwumasa na jednomas
Nawet bym o tym nie pomyslal gdyby nie drzenie przy 3 tys. obrotow i troche buczy ;( niektorzy mi sugerowali ze to wina dwu masa.
-
[B5 ADR] Zmiana dwumasa na jednomas
Witam Tak jak w temacie mam wrazenie ze pada mi kolo dwumasowe a z tego co wiem to jest mozliwosc zmiany na jedno masa ale w dieslach. A czy w silniku 1.8 ADR jest taka mozliwosc i jakie to przyniesie skutki? Ktos mial do czynienia z taka zmiana?
-
[B5 ADR] Poduszki silnika
Witam Czy mógłby mi ktoś napisać numery poduszek silnika prawej i lewej? Z góry dzięki i pozdrawiam
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
A jak u ciebie w aucie tez odczuwasz jakieś wibracje podczas pracy silnika albo przyspieszania???
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
Dzięki za informacje A może ktoś mi powie jeszcze jak to sprawdzić czy aby na pewno padły poduszki???
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
Tylko pytanie kto???? :>[br]Dopisany: 22 Grudzień 2009, 19:47_________________________________________________tylko pytanie kto??? :>
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
A możesz mi podac namiary gdzie kupowales te poduchy i jakliej firmy??? Odczułes jakas znaczna roznice po tej wymianie???[br]Dopisany: 20 Grudzień 2009, 23:12_________________________________________________Zna ktos jakies namiary na dobre poduszki??? Bede wdzieczny za kazda pomoc
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
Troche ostatnio nie mialem dostepu do kompa ale wlasnie zauwazylem cos takiego ze jak auto postoi na takim wiekszym mroze to po odpaleniu jakby te wibracje sa mniej odczuwalne natomiast jak sie silnik rozgrzeje to drzenie powraca w duzym stopniu :confused4: Czy to moze swiadczyc ze poduszki sie zlozyly??? (autko ma przejechane prawie 230 000) [br]Dopisany: 20 Grudzień 2009, 00:44_________________________________________________Czy te poduszki to dobry wybór??? http://moto.allegro.pl/item837930007_poduszka_silnika_lewa_vw_passat_b5_audi_a4_a6_1_8t.html http://moto.allegro.pl/item837935229_poduszka_silnika_prawa_vw_passat_b5_audi_a4_a6_1_8.html[br]Dopisany: 20 Grudzień 2009, 01:15_________________________________________________Lub cos takiego: http://moto.allegro.pl/item826963678_poduszka_silnika_audi_a4_1_9_tdi_01_ajm_115_ps.html
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
Właśnie nie mam za bardzo jak tego zrobić bo nie posiadam kanału A jest jakaś inna skuteczna metoda żeby je sprawdzić?? Dodam jeszcze, że dzisiaj na postoju dodając gazu to po przekroczeniu 3tyś obrotów też drży. Będę wdzięczny za każdą pomoc [br]Dopisany: 17 Grudzień 2009, 13:27_________________________________________________Witam moze jednak ktos pomoze
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc z jednym problemem. Chodzi mi o to, że silnik podczas przyśpieszania drży powyżej 3tyś obrotów (choć na wolnych obrotach też jest czuć delikatne drżenie) co przenosi się na karoserie, kierownice i pedały Co może być przyczyną tego? Liczę na waszą pomoc. Z góry dzięki