Treść opublikowana przez zaku2_88
-
[B5 ADR] Auto nie odpala
Tez mialem podobny problem z odpaleniem po rozładowanym akumulatorze i dluzszym postoju i co sie okazalo ze wszystko ww. zostalo sprawdzone a na koniec odkrecilem przedow paliwa zasilajacy listwe i do butelki potem pokrecenie dwie sekundy rozrusznikiem. Po tej operacji wezyk powrocil na miejsce i ponownie rozruch i odpalil za pierwszym Moze sie przyda powodzenia
-
[B6 ALT] Terkotanie silnika po odpaleniu przez 2 sek
Myślisz ze sama wymiana łancucha załatwi sprawe bo napinacz oglądalismy i nie ma wytartych slizgów Ale co przykuło na sza uwage to ze obudowa jest przytarta od łańcucha
-
[B6 ALT] Terkotanie silnika po odpaleniu przez 2 sek
Witam kolega ma ten sam problem w swoim silniczku i pytam za niego gdzie znajduje się ten elektrozawor cisnienia oleju? Bo próbował juz olej zmieniac i takie tam i nie pomogło może to załatwi sprawę. Ma ktoś fotkę tego zaworu?
-
[B5 AEB] Bardzo głośne wycie przy wysokich obrotach
U mnie było to samo i na dodatek zrobiło mi sie tak po wymianie rozrządu juz byłem w szoku ze zle złozylem ale przeciez ustawilem wszystko po znakach i bylo sprawdzane wiec odciagnolem napinacz paska osprzetu i wyszlo ze to napinacz tego pasaka wymienilem i wszystko dziala jak marzenie
-
[B6 ALT] Szarpanie przy 1800 - 2000 obrotów 1 i 2 bieg
Miałem to samo zrobiłem logi przepływki i okazało sie ze zanizala przy wiekszym obciazeniu wymieniłem i po sprawie jeszcze udało mi sie kupic ori za niezla kase
-
[B6 BFB] Zapaliła się kontrolka oleju i zgasła
To już chyba zbiorowy problem z tą kontrolka w tych 1.8 T A jaki ty zastosowałeś filter oleju i sam olej do swojego motorku?
-
[B5 AJL] Wyciek oleju
Problem z uszczelka pod pokrywą zaworów tylko staranna wymiana wraz z odtłuszczeniem miejsca na uszczelkę da pożądany efekt Oczywiście dobra jakościowo uszczelka (nowa)
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Dzięki wielkie za informacje. Wymieniam bo już nie mam pomysłu od czego brak tego ciśnienia oleju
-
[B5 ANB] Przewód przy sliniku urwane kolanko nie wiem jak sie nazywa
Rurki od klimy idą całkiem w innym miejscu ktoś cię wprowadził w błąd w sklepie ale fakt faktem pozostaje, że to tylko gumowe kolanko
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Zwróciłem na te dysze uwagę bo czytałem post pewnej osoby ktora tez miala problem z ciśnieniem i wymienił wszystko i w koncu postanowił zajrzeć do zaworkow i okazało sie ze 3 otwierały sie przy większym ciśnieniu bo tam znajduje sie jakas kulka ze sprężynka a jeden mial swobodny przelot i po zmianie tej całej dyszy wszystko wróciło do normy. Co o tym myślicie? [br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 13:35_________________________________________________Witam ponownie jednak zdecydowałem się na wymiane tych panewek bo już wszystko rozebrane także jutro bede je niał i zabieram sie za składanie wszystkiego. A propo tego chciałem sie zapytać czy samaruje się olejem tylko powierzchnie w miejscu panewka - czop wału czy także panewka - powierzchnia korbowodu i stopy? I czy śruby idą na jakiś klej do gwintów?
-
[B5 AEB] Nazwa Części
Powiem Ci tak ja kupowałem całość bo po rozebraniu okazało się zę była cała zawalona ta odma i ja wyciągałem wszystko łącznie z tym kolankiem przy silniku co masz na zdjęciu i udało sie wyczyścić ta metalową rurkę za blokiem tylko bo reszta się w rękach rozpadła i musiałem kupić po koleji kolanko plastikowe (to co na zdjęciu) dalej jest trójnik gumowy z takim zaworkiem zwrotnym w środku (Który w przypadku wymiany trójnika można przełożyć bez obaw) Do kupienia tylko w ASO. Ja kupowałem w Skodzie bo ponoć taniej
-
[B5 ANB] Przewód przy sliniku urwane kolanko nie wiem jak sie nazywa
To jest rura z pompy podciśnienia która sieęwłącza przy zimnym silniku na ssaniu służy do tłoczenia powietrza do komory spalania w celu szybszego rozgrzewania katalizatora[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 16:13_________________________________________________Według etki to wąż katowy o numerze 058 133 785B
-
B5 AEB] Czujnik ciśnienia oleju zapala się przy zjeżdzaniu ze wzniesienia
Przede wszystkim diagnoza cisnienia jak bedzie niskie to może tylko ssak przybrudzony i stąd te wachania
-
B5 AEB] Czujnik ciśnienia oleju zapala się przy zjeżdzaniu ze wzniesienia
To też mój problem po zakupie auta i pierwszej zmianie oleju i właśnie jestem na etapie walki z nim i już wymieniona pompa na nowa (febi), nowy typowy fitr (Knecht) oleju i olej oczywiście (Motul 5W40) tez ssak wyczyszczony a tu niespodzianka dalej niskie ciśnienie i brzęczyk na rozgrzanym przy niskich obrotach. Teraz panewki w dół i wymiana na nowe z serwisu i wtedy zobaczymy co będzie. Ale u Ciebie może być nie koniecznie to samo zacznij od prostych i najtańszych rzeczy pomiar ciśnienia manometrem na dobrze rozgrzanym silniku, potem czyszczenie smoka pompy. powodzenia
-
[B5 AEB] Proszę o informacje (nazwa/numer) części
Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to tak odma gdzieś mam numer bo sam to wymieniałem jakis czas temu w mojej poprzedniej OOOO jak znajde to napisze[br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 21:39_________________________________________________Dodam, że dostępne to jest chyba na allegro ja kupowałem w serwisie skody bo ponoć taniej
-
[B5 AEB] Nazwa Części
Tak by było najlepiej wtedy coś pomożemy
-
[B5 AEB] Nazwa Części
Mysle ze koledze chodzi o taka plastikową kształtke (odme) i przy wejściu do bloku jest tam uszczelka ale raczej sama ta odma moze byc gdzies pękniętą bo sam mialem taki przypadek dwa razy i ruszanie tego zazwyczaj konczy sie wymiana tego elemetu bo ten materiał bywa tak przegrzany ze w rękach sie rozpada. A jeżeli chodzi o cewke mozna chyba sprawdzic vagiem ale na piechotę raczej tez mozna o ile to cewka moze lepiej sprawdź błędy na komputerze. Pozdrawiam[br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 13:24_________________________________________________Ups sory to chyba nie to co wspomniałem bo nie widziałem zdjecia
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Mozna je jakos sprawdzic bez wyciągania wału?
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Tak właśnie wymieniłem pompę ma dopiero 3 dni. Takie małe spostrzeżenie zauważyłem że panewka przy skrzyni ma większy luz osiowy niż pozostałe natomiast luz góra- dół nie wyczuwalny czy to jakiś trop? [br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 11:05_________________________________________________A czy dysze natryskowe na cylindry są odpowiedzialne za ciśnienie oleju? Tak wogólę to dzięki za wszelka pomoc może wspólnymi siłami rozwiążemy problem
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Według licznika to 179 tys z hakiem [br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 09:32_________________________________________________Dodam, że pompa Febi i czujnik nowy ale i tak manometrem sprawdzane zresztą dwoma dla porównania
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Pomierzę A jak są dobre to czemu brak tego ciśnienia? [br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 08:37_________________________________________________Już po pomiarach i wychodzi na to ze takie same wszystkie Ale czy to normalne, że na niektórych jest taka chropowata ciemna powłoka albo widać rysy na długości panewki? Pomocy już sam nie wiem co zrobić a wszystko przez to, że w sklepie mi krzykneli 450 zł za same korbowodowe niby do tego silnika powinny być jakieś wzmacniane
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Witam, już długi czas się borykam z niskim ciśnieniem oleju i pompa wymieniona a teraz przyszła pora na panewki, które okazało się, że są nieźle drogie do tego silnika I chciałem zapytać czy te panewki które umieściłem na zdjęciach kwalifikują się do wymiany dodam, że jeszcze nie widać tej miedzianej warstwy ale na moje oko ta wierzchnia się trochę przytarła ale czy do tego stopnia, że powoduje spadek na 1 bar przy wolnych obrotach i max rozgrzanym silniku? Proszę o nie usuwanie tego tematu bo szukam bardzo odpowiedzi. Samochód rozebrany nawet nie ma czym do pracy jeździć ;( http://img560.imageshack.us/img560/963/dsc00717jpgm.jpg http://img339.imageshack.us/img339/8448/dsc00720jpgm.jpg http://img714.imageshack.us/img714/2502/dsc00732jpgm.jpg http://img703.imageshack.us/img703/3962/dsc00734jpgm.jpg
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Serdeczne dzięki pompa jest już u mnie Oby służyła jak najdłużej
-
[B5 ASJ] RS4 Odpala za drugim razem
Witam u brata było to samo a autku i co, oczywiście pompa paliwa nawet sam był zaskoczony bo próbował już wszystkiego a tu nagle pięknego słonecznego dnia nagle zapalił za drugim razem i po chwili zgasł. Po diagnozie i wymianie pompy na dobry zamiennik problem znikł jak ręką odją :>
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Wiem ale nie chciałem już zakładać nowego tematu szedłem z myślą ze ten wątek też dotyczy smarowania silnika i może mój przypadek się komuś przyda jak się spodka z takim problem choćby po zakupie auta przy wymianie oleju(oczywiście nikomu tego nie życzę).