Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Terkotanie silnika po odpaleniu przez 2 sek


mazure

Rekomendowane odpowiedzi

witam dużo pisało na forum o stukach z tyłu silnika,dziwnym dzwięku ,terkotaniu itd. przyczyną tego miał być uszkodzony wariator-nastawnik-koło zmiennych faz rozrządu ,lub elektrozawór wysokiego ciśnienia oleju .W moim audiku klekotało na rozgrzanym silniku cały czas wymieniłem wariator i elektrozawór był spokój wszystko hulało zrobiłem ok 2000 km i zaczyna terkotać po odpaleniu z rana przez ok 2 sek potem już chodzi normalnie ,co doradzicie w tym temacie czytałem na forum że jak stuka z rana to na bank wariator nie wiem co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ALT ale w 1.8T do stuków w tylnej części silnika przyczynia się również niskie ciśnienie oleju (przytkany smok pompy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dużo pisało na forum o stukach z tyłu silnika,dziwnym dzwięku ,terkotaniu itd. przyczyną tego miał być uszkodzony wariator-nastawnik-koło zmiennych faz rozrządu ,lub elektrozawór wysokiego ciśnienia oleju .W moim audiku klekotało na rozgrzanym silniku cały czas wymieniłem wariator i elektrozawór był spokój wszystko hulało zrobiłem ok 2000 km i zaczyna terkotać po odpaleniu z rana przez ok 2 sek potem już chodzi normalnie ,co doradzicie w tym temacie czytałem na forum że jak stuka z rana to na bank wariator nie wiem co mam robić

mi tez klekocze przy odpaleniu bo dlugim postoju przez 2 sek ale sobie tym d...y nie zawracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Przez noc czy po dłuższym postoju cały olej spływa do miski olejowej i jak go odpalasz to zanim pompa wpompuje olej do góry własnie przez 1,5-2sek będzie słychać takie klekotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Przez noc czy po dłuższym postoju cały olej spływa do miski olejowej i jak go odpalasz to zanim pompa wpompuje olej do góry własnie przez 1,5-2sek będzie słychać takie klekotanie.

akurat nie jest to normalne, moj kolega ma takie samo auto jak moje z tym silnikiem i nie klekocze jemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej masz obecnie zalany?? bo czasami dzieje sie tak, po zmianie oleju na gestrzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie jest to normalne, moj kolega ma takie samo auto jak moje z tym silnikiem i nie klekocze jemu

To jest normalne. Polecam lektury:

Sam naprawiam - Diagnozowanie szklanek

Tematy z FAQ:

Dzwonienie, wymiana „szklanek”

Klekotanie w silniku

-Klekotanie w silniku 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie jest to normalne, moj kolega ma takie samo auto jak moje z tym silnikiem i nie klekocze jemu

To jest normalne. Polecam lektury:

Sam naprawiam - Diagnozowanie szklanek

Tematy z FAQ:

Dzwonienie, wymiana „szklanek”

Klekotanie w silniku

-Klekotanie w silniku 2

w naszym silniku to nie sa szklanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie to pojawilo jak zmienilem olej z 5w30 na 5w40 za 9 dni bede w Pl i spowrotem wracam na 5w30 mobila1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 127000 przebiegu jaki powinienem lac 10w czy 5w?

Myślę, że dobrą praktyką jest stosowanie oleju, który jest przeznaczony pod dany typ silnika. W przypadku ALT jest 5W30 o specyfikacji VW 504 00/507 00 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem, że na tę przypadłość pomoże 5W30...z autopsji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tego taki pewien, ją mam zalany 5w30 i u mnie terkota, trzeba odżałować kupić ten pie... i wymienić

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tego taki pewien, ją mam zalany 5w30 i u mnie terkota, trzeba odżałować kupić ten pie... i wymienić

Sent from my Desire HD using Tapatalk

zadna wymiana oleju juz nie pomoze tam gdzie zaczelo terkotac nie ludzcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...