Treść opublikowana przez the_beast
-
Wymiana przednich zwykłych lamp na Bixenon LED w Audi A4 B8 2008-2012
Ja mam u siebie zmienione na poliftowe lampy skrętne Bixy i poziomowanie mi kolega ogarnął, poprzepinał piny w lampach i śmiga ale ori nie mam skrętnych i pytanie moje jak to ogarnąć i czy dużo roboty? Bord 8K0907063P a lampy 8K0941032C. Mam gdzieś w szafce jeszcze moduł Xenon 8H0907357, może by się przydał
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
A można takie szare sobie zrobić lub białe?
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
Byłem u Mumena Janusza osobiście kilka dni temu Od niego mam właśnie tarczki ori i obudowę Masz jakieś foto swoich tarczek od Mumena? Nie mogę ich u Ciebie znaleźć...
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
Wczoraj do późnych godzin walczyłem z tematem i zrobiłem to na starych moich tarczach Okazało się, że wystarczy wziąć czarny marker i pomalować kilka brzegów obudowy, na której mocowane są tarcze, efekt jest zadowalający bo jak sobie pomyślałem, że my forumowicze mamy problem by zobaczyć różnicę to nie ma co sobie głowy tym zawracać Najważniejsze, że obudowa A5 robi robotę Wczoraj mod skończony sukcesem, czas na kolejne Czy ktoś wie może, czy jest taka możliwość? Grzesiek może się wypowie?
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
Te środkowe są od A5 i zobacz jakie ma tarczki w miejscu temperatury i poziomu paliwa i tu jeszcze różnicę w obudowie, widać, że A4 B8 ma jeszcze takie ramki nakładane z obudową na tarczki: Mumen z forum sprzedaje do A5 i tu ma bardzo ładne foto: http://allegro.pl/obudowa-licznika-a5-s5-8t-acc-biale-wskazowki-i6451241811.html
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
Biorę taką opcje pod uwagę ale co ori to ori i wolałbym aż tak nie rzeźbić P.s. W tarczach A4 nie ma krawędzi oddzielających poziom paliwa i temperaturę od dużych tarcz, jest to nałożone jakby z obudową a w A5 już są wytłoczone te krawędzie i teraz jeśli założę stare A4 to całość będzie gładka bez podziału między wskazówkami. Trochę może niewyraźnie na pisałem i foto by się przydało
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
To jest jakaś opcja by obejść ten temat bez wymiany całego licznika? Czy da rade podmienić może mechanizm tych wskazówek?
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
Ok, dzięki za podpowiedź Chyba wiem w czym jest u mnie problem, bo wymieniłem tylko obudowę i tarczki od A5 a cała reszta została z mojej A4 i wychodzi na to, że tarczki są inaczej wyskalowane jeśli chodzi o temperaturę i poziom paliwa obroty i prędkościomierz są ok. Czy faktycznie tak jest?
-
Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5
U mnie już po wymianie ale mam problem z kalibracją wskazówek od temperatury i paliwa ktoś ma jakiś sprawdzony pomysł jak to ogarnąć, bo dziwnie przybyło mi paliwa w baku haha
-
Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w Audi A4 B8
Ok, więc musiałem się naczytać jakiś głupot, dzięki za info
-
Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w Audi A4 B8
Ok, więc nie będę już dla nich taki delikatny A jak mogę sprawdzić czy jest u mnie opcja włączenia przez VCDS polskiego menu FIS? Czy jeżeli nie ma go w opcjach licznika to brak całkiem? Bo gdzieś czytałem, że jest ukryty i VCDS zakoduje? Licznik: 8K0 920 930 D
-
Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w Audi A4 B8
Chce u siebie wymienić jedynie obudowę z A5 i póki co wszystko pasuje. Jedyne co zauważyłem to różnicę w tarczach między A4 a A5, dokładnie w miejscach temperatury oraz poziomu paliwa, kształtem też minimalnie się różnią i pozostaje mały otwór po bokach jeśli nałożymy obudowę A5 na tarcze A4. Wychodzi na to by wszystko się ładnie zgrywało należy wymienić obudowę + tarcze i bebechy mogę zostawić swoje skoro i tak mam kolorowego FISa. Oczywiście dochodzą jeszcze osłony boczne licznika od A5. I tutaj moje pytanie: czy tarczki są przyklejone? Bo trzymają się dosyć mocno i ciężko je ruszyć a nie chce nic uszkodzić
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Wg mnie HW-REF Ja mam dokładnie taki sterownik u siebie i wszystko śmiga Druga strona ma mniej pinów:
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Ja u siebie wrzuciłem 2 różne i bez problemu przyjęły kodowanie, wszystko śmiga jak trzeba Zamontowałem 8K0959792M i 8K0959793H. P.s. Trochę drażni różnica w czasie składania się tych lusterek ale jak już było pisane na forum, taka przypadłość naszych A4- Demontaz Podłokietnika , Tunelu Konsoli środkowej , Gałki zmiany biegów
Raczej trzeba ściągać cały tunel ale to nie jest aż tak straszne jak się wydaje MI za pierwszym razem zeszło ze 2h, teraz już by dużo szybciej poszło AUX jest mocowany od środka tunelu o ile dobrze pamiętam, więc niestety trzeba zagospodarować trochę czasu wolnego Wydaje mi się, że to duży wtyk czarny z foto:- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Jeśli chodzi o mnie to wszelkie wątpliwości rozwiane zostaje kwestia obudowy chrom. Są różne rodzaje, matowe, połysk, plastikowe chrom, ale ciężko poznać na foto co jest pięć- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
OK, to już wszystko jasne, działamy- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
O co chodzi z tym umiejscowieniem kierunkowskazu? Są jakieś różnice?- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Moje są w takim razie już poliftowe i składają się do góry ale jedynie ręcznie haha Czyli jak będę kupował składane elektrycznie by u siebie montować to wystarczy by miały ten pasek u góry obudowy i to oznacza, że są poliftowe, takie jak u mnie? Nie ma wtedy opcji by się pomylić tak?- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Mam jeszcze jedno pytanko, czym różni się lusterko przedliftowe od polifta? Bo u siebie mam już z tym paskiem w górnej części obudowy (a wyczytałem gdzieś, że to już jest poliftowe) i nie wiem czy w tej sytuacji mogę kupić lustra montowane w rocznikach 2012-2015? Pytam bo jeśli auto przechodziło lifting w 2012 roku to czy lusterka montowane w tym okresie różnią się wymiarami, bądź wyglądem w stosunku do tych montowanych do 2012?- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Dokładnie o tym numerze myślałem 8T0959792M i 8T0959793M można je dużo taniej wyrwać Znalazłem jeszcze coś takiego: 4F0959793R od A6 ale HW-Ref ma pod 8K0959793D "nie ktore pasuja tylko trzeba kodowac pod A4" Czyli jak wrzucę swoje obecne kodowanie A4 do tych A5 SB to wszystko będzie śmigać?- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
A czy sterowniki / moduły drzwi od A5 Sportback podejdą do A4?- Woda w Bagażniku A4 Sedan
A ja mam taki problem, bo mam wodę w środku klapy tylnej bagażnika, nie mam pojęcia skąd ona się tam bierze. Jedyna opcja jaka przychodzi mi do głowy to otwór na tylne lampy. Miał ktoś taki problem? OK, u mnie rozwiązane, wystarczyło dokręcić lampy by uszczelka doszła- Błąd kolektora ssącego P201500
Na allegro jest dostępny w dobrej cenie: http://allegro.pl/nastawnik-klap-kolektora-audi-vw-skoda-seat-2-0tdi-i5258207300.html P.s. Ja normalnie jeździłem przez ok miesiąc... - Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8