-
1.8t AVJ problemy z porannym odpaleniem
Wiatm dziś wszedłem jeszcze raz w komputer znowu nie wywaliło błędów ale sprawdziłem wartości czujnika temperatury G62 i wyszło że na zimnym silniku ma blisko 80 stopni dziś zamówiłem owy czujnik i jutro będziemy działać zobaczymy czy mu to pomoże Już po wymianie za rana pali na dotyk
-
Temp. skacze z 60 na 90 st. i odwrotnie, czasem nie rusza wcale
ja typuję czujnik mimo wszystko auto posiada jak sie nie myle 2 czujniki g62 i g2 jeśli masz możliwość podłączenia do komputera sprawdz wartości pomiędzy nimi czy się zbytnio nie różnią powinnym być podobne +/- 5 stopni na zimnym i ciepłym silniku na vagu logujesz się 01 engine i wybierasz meas blocks-8 pozycja 007 zapisujesz pomiar z tego czujnika wychodzisz po czym przechodzisz do grupy 17instruments meas blocks pozycja 003 i porównujesz wartości pomiędzy nimi.
-
Olej do oleju napędowego
jak miałem diesla to mi szarpał przelałem go tym środkiem Liqui Moly Diesel Spülung i pomogło cały wlałem na pół baku
-
Olej do oleju napędowego
do jakiego silnika chciałbyś to zalać ?
-
1.8t AVJ problemy z porannym odpaleniem
sprawdzałem nie zasysa raczej wydmuc**je korek są jeszcze może jakieś sugestie ?
-
1.8t AVJ problemy z porannym odpaleniem
Witam od tygodnia mam problem z moją audica cieżko pali na zimnym silniku po 2 próbach odpalenia silnik zapala ale dławi się nie trzyma obrotów ,gaśnie , po rozgrzaniu nie ma problemów z ponownym odpaleniem tylko zauważyłem że auto na biegu jałowym trzyma lekko podwyższone obroty ok 1000rpm auto miało akcje wymiany cewek ok 50tys temu w 2011 ,filtr paliwa wymieniałem w grudniu .Auto nie widziało nigdy gazu po podłączeniu do komputera zero błędów . Z góry dzięki za pomoc dołączam film i logi dla grupy 03 ostatni log prawidłowy http://vaglog.pl/log_256399.html
-
proszę o analizę logów 1.9tdi afn
Witam ponownie a mianowice zapieczone kierowniczki znikomy ruch sztangi ,przy użyciu prostych narzędzi udało mi się odzyskać turbo a mianowicie strzykawka , wężyk, kombinerki, wd40 klucz 10 żeby poluzować gruszkę .Zacząłem od strzykawki ale nie wiele to dało poluzowałem gruszkę i kombinerkami ciągnąłem raz w góre raz w dół sztangą ale cholernie ciężko to szło psikając wd40 chodź wiem że to nie wiele dało w tym momenicie , wszystko skręciłem i dalej sprawdziłem strzykawką zasysając powietrze przez gruszkę ruch poprawił się o jakies pół cm więc troszkę jeszcze to mało ale nic rozgrzałem silnik i jazda na autostradę po dokładnym rozgrzaniu silnika 3 bieg i zaczełem powoli przyspieszać obroty między 3-4,5 tys odpuszczając i dodając gazu silnik nie łapał już notlaufa a pozniej ostre przepalenie 15 km prędkość rzędu 160-220 tyle ile fabryka dała. Po tym zabiegu zjechałem na parking i po chwili kiedy turbo ostygło sprawdziłem ruchy sztangi ściągając i zakładając węzyk z gruchy pracowała w pełnym zakresie . więc mogę jechać spokojnie w trasę . Wiadomo że zabieg który przeprowadziłem jest tylko na krótką metę bo kierowniczki i tak są zasyfione ale w pl mogę się spokojnie zabrać za dokładne czyszczenie turbinki dzięki raz jeszcze za porady
-
proszę o analizę logów 1.9tdi afn
całkiem możliwe że turbo się zapiekło,zasyfiło ponieważ mało ostatnio nim jedziłem próbowałem przegonić ale nic to nie dało wężyki sparciałe ale wydaje mi się że szczelne nie mam możliwości teraz samodzielnie wyczyścić turbo jak myślicie jest to zabójstwem dla silnika jazda 1000km w trybie awaryjnym ? dzięki za odpowiedzi ps.jutro sprawdzę sztangę
-
proszę o analizę logów 1.9tdi afn
Witam mam problem w tym że auto przechodzi w tryb awaryjny przy prędkości około 100kmh tak to ładnie ciągnie jestem trochę wystraszony ponieważ w piątek mam trasę do polski 1000 km i chciałbym się z tym szybko uporać proszę o porady z góry dzięki http://vaglog.pl/log_233096.html http://vaglog.pl/log_233095.html