Treść opublikowana przez sosenka
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
I wszystko jasne podziękował
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Siema i co chodzi z ta plukanką silnika i jak się ją przeprowadza?
-
Problem ze skrzynią. Jedynka wchodzi z oporem.
Kolego na poczatku sprawdził bym poduszki pod skrzynią i silnikiem,problem może być też ze sprzęgłem i dwumasą. Ale na początek poduszki. Pozdrawiam :-)
-
[Małopolska] Widziany, widziana
Szary avant B6 na powstańców wielkopolskich chyba kr 4A626. P.S. tam jest ograniczenie do 70 Ograniczenia są po to żeby je łamać ) A tak poważnie to spieszylem się Pozdrawia
-
Kolejność przy odpowietrzaniu hamulców z ABS w Audi
Ja ci powiem ze do odpowietrzania ukladu potrzebne są 2 osoby. Zaczynasz odpowietrzac od PT,LT,PP,LP. Jedna osoba siedzi w aucie i wł zapłon i wył cały czas po to bo podczas wł zapłonu pompa ABS pracuje ale tylko chwilę i dlatego ktoś musi pompowac i kręcić kluczykiem, dzięki temu szybciej i skuteczniej odpowietrzysz układ. 2 osoba jest niezbędna dlatego ze kiedy np ty wciskasz pedal a kolega odkręcą odpowietrznik to ty możesz pucsic pedal tylko wtedy gdy kolega zakręci odpowietrznik. Jeśli ty byś za szybka puscil pedal a kolega by jeszcze nie dokrecik to odpowietrznik zaciąganie powietrze do układu w skutek cofania się płynu. Ty wciskasz pedał jak najmocniej trzymasz mocno kolega odkręcą pedał delikatnie schodzi trzymasz Kolega dokręca jak dokręci wtedy możesz puścić i tak parę razy z każdym kołem i będzie wszystko ok. Pamiętaj tez żeby kontrolować przy tym poziom płynu.
-
Czyszczenie wydechu - pozostałości po puszczonym oleju od turbo! POMOCY!
Kolego nie masz się czym przejmować olej z biegiem czasu sam opuści wydech. Ja mam ten sam problem i jedynie co możesz zrobić to kupić sobie nowy wydech. Bo nawet jak go wyciagniesz to i tak nie usuniesz całego oleju czyszczac go. Ja jeżdżę z olejem i z czasem zniknie sam,a ze jest to w niczym nie przeszkadza według mnie. Przepali się i wyleci ze spalinami
-
Gdzie w Krakowie zrobic pelen Fis
Witam chcialem się spytac czy ktoś się nie orientuje gdzie mogę sobie w krk zrobić pelen FIS. Może ktoś ma lub zna kogoś kto mi to przeprogramuje jeśli chodzi o manetke to nie jest to jakaś droga rzecz. I może ktoś się orientuje ile cos takiego kosztuje. Z góry dzięki za wszelkie informacje
-
[Małopolska] Widziany, widziana
Witam Cie i pozdrawiam to ja jechalem Kopci bo musi przepalic olej z wydechu,który dostal się w skutek awari turba. Ale dzięki za info
-
przerywanie silnika podczas przyśpieszania , syczenie turbiny
No to nawet lepiej ze nie turbo Ja juz odebralem auto od mechanika śmigła elegancko,tylko muszę go gdzieś przegonic żeby przepalilo olej z wydechu. A mój post napisalem żebyś uniknoł dodatkowych kosztów jak by się okazało ze turbo Pozdrawia
-
1.9 TDI AWX 130KM wymiana intercooler, czysczenie EGR
Do wymiany intercollera musisz zdjąć zderzak co do egr niewiem. Pozdrawiam
-
przerywanie silnika podczas przyśpieszania , syczenie turbiny
Witam ja mialem takie same objawy jak opisujesz i poszla mi turbina w czasie jazdy.Auto u mechanika czekam na tel po zalozeniu turbiny czy wszystko ok. Tak ze radzil bym podjechać gdzieś do mechanika żeby ci sprawdzil turbo czy ma luzy. Lepiej dmuchac na zimno. Taka moja uwaga. Pozdrawiam