Skocz do zawartości

radeek9

Pasjonat
  • Postów

    61
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez radeek9

  1. W dniu 13.02.2019 o 15:22, maestrus napisał:

    Na reszcie AJM nie stuka, nie fuka

    no tak, ale u mnie nie było fukania ani stukania, takiego typowego dla wytartego wałka, tylko jednostajny bardzo głośny bas, tak jak u kolegi rafiego :) i to miałem na myśli pisząc posta :)

    a co do kompensacji luzów zaworowych - kto to wie, może i robił :)

    gratuluję przebiegu i tego, że udało ci się rozwiązać problemy z tematu :) ja problem naprawiłem poprzez sprzedaż auta :) nowy właściciel mówił że w ogóle nawet nie słyszał tego basu, a mnie doprowadzał on do szewskiej pasji :)

  2. Moje obawy wynikaja tylko z niewiedzy i opieram sie wylacznie na tym co przeczytalem :)

    Da sie jakoś przedluzyc zywotnosc tych napinaczy? W sensie ze jakis lepszy olej itp? W c6 czytalem ze, procz wady fabrycznej, padaly w wiekszosci przez to ze jezdzily na oleju long life przez co nie mialy odpowiedniego smarowania. Ale nie wiem czy to prawda. Jesli jednak to prawda to czy w 2.4 w B6 dziala to na tej samej zasadzie?

  3. Panowie, przymierzam się niedługo do kupna drugiego auta i mój wybór chyba ponownie padnie na A4 B6, ale w benzynie. A6 C6 2.4 odpada, bo tam podobno problemy z rozrządem i kolektorem.

    Pierwszym podstawowym i głównym wymogiem, ma być kultura pracy silnika. Miałem już B6 1.9 w TDI, ale wiadomo diesel 1.9 kulturą pracy nie grzeszy, dlatego mój wybór padł na 2.4.

    I tutaj pytanie - autem w tygodniu będę robił znikome przebiegi (do 5-10 km dziennie), za to w weekendy będą wyższe. Wiem, że w takim wypadku ten silnik będzie palił jak smok, ale trudno. Wiem też że każdy bardziej poleca 1.8T (BEX?), z racji większej mocy. No i wiem też, że w 2.4 są te nieszczęsne łańcuchy i napinacze. Czy tak notorycznie robione krótkie odcinki na zimnym silniku nie wpływają znacząco na zużycie tych elementów? No i przeglądając forum co chwila jakiś temat o wypadaniu zapłonów...

    Najbardziej, bądź co bądź, boję się tych łańcuchów, zaworków i napinaczy

  4. Miałem podobny problem, jak kolega rafii91 - ten sam silnik BKE (kilka stron wcześniej cały opis mojej przygody i wydatków). Nie do końca zgodzę się z tym, że te silniki tak mają, że są bardziej basowe. Gdy ja kupowałem swoje audi, silnik chodził cichutko, żadnego dudnienia czy basowego brzmienia z filtra. U mnie zaczęło się tak, że silnik pracował normalnie, cichutko i raptem w jednej sekundzie pojawiał się bas (nie dudnienie, czy "fukanie") i utrzymywał się do zgaszenia silnika. Po odpaleniu znów miodzio i tak samo w jednej sekundzie pojawiał się bas. Potem bas zagościł w moim BKE na stałe.

    Kolega rafii91 za radą innych zastanawiał się nad porzuceniem poszukiwań źródła problemów - i to jest jedyna słuszna droga :) Stracisz mnóstwo pieniędzy, a efekt będzie zerowy. Gdybyś miał jeszcze wątpliwości i jednak szukał, to od razu powiem, że remont głowicy, co mi kilka osób zasugerowało, też nie pomoże (sprawdzone). Co ja u siebie zauważyłem, już po wymianach szklanek, wałka i innych cuda wianków - po zdemontowaniu przepływomierza i zatkaniu go nawet ręką, bas całkowicie znikał, może to będzie jakaś wskazówka.

  5. W dniu 31.05.2018 o 16:44, Davee napisał:

    Witam. Jestem po wymianie kompletnego rozrzadu, oleju, wszystkich filtrow, walka, panewek i szklanek. Czy teraz musze jakos specjalnie traktowac silnik? Tzn docierac czy jezdzic jak zawsze? Za ile wymiana oleju? 10k czy wcześniej z racji docierania o ile cos takiego występuje? Zauważyłem tez albo dziwna moja reakcja - zaczal głośniej chodzić tzn wazniejszy klekot diesla.

    Silnik 1.9 tdi AVF

    Może ktoś synchronizację wałka źle ustawił?

  6. ja się włąśnie zastanawiam nad BOSALEM bo na allegro można go dostać z całą rurą i plecionką za około 500 zł. Dokładnie to ten:

    http://allegro.pl/katalizator-bosal-seat-toledo-leon-1998-2006-1-9-i6944542181.html

    Liczę na to, że sprzedałbym swój katalizator i choć część kasy odzyskał. Najlepsze jest to, że tak naprawdę katalizator mi w ogóle nie jest potrzebny, bo mój jest całkowicie sprawny, tylko że już tyle prób było pospawania plecionki i za każdym razem coś nie tak - a to naprężony wydech, a to skręcony, przez co auto albo drży albo buczy. Dlatego dla świętego spokoju wolę kupić cały komplet razem z rurą. Liczę na to, że będzie to dopasowane. Sorry że na forum Audi A4 piszę, ale do tej pory nie otrzymałem nigdzie żadnych odpowiedzi.

    Wracając do BOSALA, to odrzuciłbyś go, tylko przez wzgląd na cenę, czy może jakieś doświadczenia.

    Tu jeszcze JMJ

    http://allegro.pl/katalizator-volkswagen-vw-bora-golf-iv-1-9-asz-kat-i5771339857.html

    Jeszcze do Twojego posta, by unikać JMJ też brałem go pod uwagę, a teraz to już jestem całkiem zielony :)

  7. ja właśnie zastanawiam sie nad wstawieniem BOSALA do swego leona, bo już męczy mnie ciągłe spawanie plecionki. Niby banał, a nikt nie umie tego zrobić - wydech po tych zabiegach albo jest naprężony albo skręcony, co skutkuje buczeniem lub drganiami. Zastanawiam sie nad BOSALEM, ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych opinii.

    Sulfur dlaczego unikać JMJ? Przyznam się że też brałem go pod uwagę. Miedzy innymi dlatego że jest tańszy niż BOSAL

  8. koledzy a czy stała temp ok. 70 stopni i czasami przy wyższych obrotach na trochę wzrost do 90 (choć czasem minimalnie wskazówka 1mm ponad 90 stopni się podniesie) i potem powrót do 70 stopni to termostat czy czujnik? Bardziej mi to wygląda na termostat. Jak myślicie?

  9. W dniu 27.09.2017 o 16:53, kabas napisał:

    Panowie trochę zgłupiałem:

    Ten set pasuje do AVF-a???

    
    1. Wałek rozrządu
    producent Kolbenschmidt
    numer producenta: 50006343
    numer OE: 038109101AF
    
    
    2. Uszczelniacz wałka rozrządu
    Producent: Elring
    Indeks 129.780
    Średnica wewnętrzna [mm] 32
    Średnica zewnętrzna [mm] 47
    Grubość [mm] 10
    
    3. Komplet 10 panewek wałka rozrządu
    producent: Glyco
    numer producenta: N147/5
    
    4. Komplet ośmiu popychaczy hydrulicznych (wzmocnionych, koloru czarnego):
    Producent: INA
    Kraj pochodzenia: Niemcy
    Numer producenta: 420 0209 10, 038 109 309C, XM21-6500-BA

    Ten zestaw (przynajmniej wałek) jest do BKE i chyba BRB. Gdy to kupowałem, mechanik powiedział, że do starszych 1.9 TDI (czyt. wcześniejszych niż BKE) nie będzie pasował. Wałek do Twojego silnika jest chyba w pierwszym poście.

  10. Pany, odgrzeje troche temat. Czy podobny dźwięk słyszalny będzie na postoju lub tylko minimalnym wciśnięciu pedału gazu? Bo w moim nowym starym nabytku od jakiegoś tygodnia słyszę podobne dźwięki, jednak nie tylko przy puszczaniu gazu ale też i przy dodawaniu. Wydaje mi się że na postoju też coś takiego się odzywa. Turbina może być słyszalna na postoju? Czy szukać winowajcy w którejś z rolek?

  11. 3 godziny temu, ŁukaszPłock napisał:

    nagrywałem telefonem , dziś dla świętego spokoju nagrałem jeszcze raz ale dźwięk podobny , przystawiałem ucho do filtra i cisza ale za to teraz stuka coś innego wywołane drżeniem silnika . różnica w dźwięku polega na tym ze podczas dudnienia masz praktycznie cały czas taka sama częstotliwość a teraz słychać nierównomierne dźwięki.

    Łukasz, u mnie już temat nieaktualny. Sprzedałem dziś samochód, poinformowałem co mu dolega, a nowym nabywcom ten dźwięk nie przeszkadzał. Tym sposobem po swoim 3 audi, dziś definitywnie zakończyłem przygodę z tą marką :) Z moim pedantycznym podejściem czas spróbować tańszej marki :)

  12. 5 godzin temu, ŁukaszPłock napisał:

    czytałem że tak ma być nie da się tego wyciszyć do zera tak że uznaje to za normalne ale różnica jest ogromna po wymianie

    Też tak czytałem i mechanik mi też tak mówił. Jednak stojąc obok innych audiczek i mojej na pierwszy "rzut ucha" słychać, że u mnie jest za głośno. Fakt - po wymianie wałka hałas na wysokich obrotach się zmniejszył ale pomruk został. Na Twoim filmiku może faktycznie słychać tylko to co musi być słyszalne. Telefonem nagrywasz? Na filmach które ja nagrywam słychać tylko sam klekot diesla - gdy chcę uchwycić syczenie lub basowy pomruk to niestety nie idzie w żaden sposób tego nagrać, stąd też nie mogę żadnego filmu wrzucić.

    Do turbiny w ogóle się nie dotykałem. Nikt mi nie mówił, że coś z nią nie tak.

  13. Dnia 6.07.2017 o 18:58, ŁukaszPłock napisał:

    dźwięk po wymianie wałka i szklanek. To stukanie słyszalne na filmie to już coś innego :) na żywo słychać jak gdyby coś pukało o coś innego :) przy samym filtrze cisza. 

     

    nie wiem, może ja juz jestem przewrażliwiony, ale albo faktycznie tylko na filmiku tak słychać a odgłos idzie z czego innego, albo dalej tu basowo mruczy, tylko troche ciszej :)

    a co u siebie jeszcze zauważyłem - jeśli jade w trasę i jadę spokojnie to pomruk cały czas jest taki sam, ale jak tylko przez jakies 20-30km będę agresywniej jechał, to ten pomruk nasila się, potem przy ponownej spokojnej jeździe wraca do swego stałego poziomu głosności. W upalne dni też jest głośniejszy

  14. 12 godzin temu, ŁukaszPłock napisał:

    A wiec masz nowy wałek , nowe zawory uszczelniacze itd.... a gniazda zaworów.... ? rozrząd ustawiony prawidłowo...? zle ustawiony wałek rozrządu nie zdąży domknąć "ssaka" :)  i wypycha...

    Rozrząd mam ustawiony na 0.0, ponoć przy innych wartościach twardo pracował. A co do gniazd - wydaje mi się, że gdyby było coś z nimi nie tak, to może nawet nie zaczynaliby roboty głowicy albo chociaż powiedzieliby mi o tym. Tak czy inaczej, spróbuje jeszcze ostatecznie z tą obudową filtra, jak będę miał na podmiankę. Jak nie pomoże to odpuszczam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...