oovazaj

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez oovazaj

1. moduł immo, stacyjke itp z AEB mam, nawet PIN. W sumie to prawie całe auto. Próbowałem tego co jest na Ross-Tech, żeby zaadaptować ECU w liczniku, ale to chyba tylko dla całkiem nowych ECU. Dlatego pytam czy ktoś wie jak to może inaczej zrobić :)

a tak na marginesie - posiadasz jakieś konkret schematy pod te silniki?

2. Witam, czy wie ktoś, albo dysponuje instrukcją jak zaadaptować immo po SWAP'ie?

Ogólnie sytuacja wygląda tak: w B5 99r. (modelowo 2000), gdzie był silnik ARG, teraz jest AEB z B5 96r. (modelowo 97r.). Było trochę zabawy z podłączeniem do kabiny - w AEB 4 wtyczki o innym kształcie, w ARG 5, ale ma to już ręce i nogi, połączenie z kompem od AEB poprzez OBD prawidłowe :)

Z tego co widziałem na obu autach / wiem, w AEB jest Immo I i był też osobny moduł (w tunelu od strony kierowcy), a w ARG jest Immo II i siedzi w liczniku. Licznik i stacyjka zostały z ARG. Silnik, komp, wiązka jest z AEB.

I teraz jak zaadaptować / zgrać Immo, żeby auto odpaliło? Aktualnie mruga kontrolka na liczniku i tylko kręci rozrusznikiem. ?

3. Witam, jakie polecacie amortyzatory do sprężyn MTS MTSXAU173  -40/40mm do A4 B5 1.8 ARG. Naciski na osie z tabliczki 970/955, naciski sprężyn 1030/970. Myślałem nad Bilstein B4 (np na przód nr.  19-045771), ale nie wiem czy aby na pewno jest to sensowne. Zależy mi na tym, żeby auto równo stało i aby nie straciło zbytnio na komforcie jazdy.

Proszę o opinie i propozycje :)

4. również mam silnik 1.8 ARG i mam podobne objawy. Na PB przy podłączonej przepływce nie da się praktycznie wgl jechać dopóki silnik się nie rozgrzeje albo nie przełączy na gaz, po rozgrzaniu przy 3tyś. muli, 4-5tyś ma dziurę i zwalnia mimo, że gaz w podłodze. Na LPG jest dobrze. VAG wykazuje błąd na przepływce - więc do wymiany. Zastanawiam się czy do tego silnika pasuje tylko i wyłącznie taka o nr 06B133471 czy jeszcze jakaś inna podejdzie. ETKA wykazuje jeszcze o numerze kończącym się na 471 X, tylko nie wiem co ten X oznacza. Na allegro są o nr 471A, 471AX. Przepływka ma złącze 5-pinowe, ale we wtyczce są podłączone 4 kabelki. Tak ma być?

Jakieś sugestie?

Wymieniłem ostatnio też odmę bo była popękana cała, ale problem dalej jest.

5. apropo tej przeróbki Audi Gold i innych rozwiązań tego gościa, nie podchodzi to do Concerta plus i bodajże do Concertów produkowanych przez Panasonica.

sam kupiłem ostatnio tą zmieniarkę Yatour, ale jeszcze jej nie podłączyłem (pierw muszę radio odkodować). Fabrycznej zmieniary nie miałem, więc w kostce mam puste piny tam gdzie złącza zmieniarki. Samego Yatour'a mam zamiar schować tam gdzie mechanizm kasetowy - zrobię jakieś fotostory jak się uda :)

6. Witam, muszę wymienić u siebie przepływomierz (silnik 1.8 ARG), aktualnie zamontowany jest BOSCH o takich numerach: 0 280 218 013, OE 06B 133 471. Moje pytanie - czy tylko i wyłącznie taki będzie pasował do tego silnika, czy jeszcze jakiś? Na allegro można spotkać takie których numer kończy się na 471A, 471AX i nie wiem za bardzo czym się różnią.

Na zimnym silniku strasznie muli gdy przepływka jest podłączona - praktycznie wgl nie da się jechać. Na gazie chodzi bardzo dobrze. Wczoraj wymieniłem też odmę bo już się na śmietnik tylko nadawała.

Z góry dzięki za odpowiedź :)