Jump to content

oovazaj

Pasjonat
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About oovazaj

Informacje

 • First name
  Kornel
 • Location
  Gorzów Wielkopolski

Car

 • Car model
  A4 B5
 • Car body
  Sedan
 • Year of production
  1999
 • Engine
  1.8
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB+LPG

Recent Profile Visitors

216 profile views
 1. Siema, czy zmieniając ECU w AEB na sterownik od APU (ME7.5) powinienem wymienić również wtryski na te od APU lub inne? Druga sprawa, czy np takie wtryski od ARG nadają się do AEB?
 2. oovazaj

  Immo po SWAP'ie

  ktoś, coś jeszcze a propo immo? Wszystkie informacje na wagę złota
 3. oovazaj

  Immo po SWAP'ie

  Mam elsawin z 2011 roku i tolerancedata. Tu i tu brak schematów (ogólnie dane auta i różne ciekawostki są), chyba, że będą w jakiś bardzo starych wersjach.
 4. oovazaj

  Immo po SWAP'ie

  moduł immo, stacyjke itp z AEB mam, nawet PIN. W sumie to prawie całe auto. Próbowałem tego co jest na Ross-Tech, żeby zaadaptować ECU w liczniku, ale to chyba tylko dla całkiem nowych ECU. Dlatego pytam czy ktoś wie jak to może inaczej zrobić a tak na marginesie - posiadasz jakieś konkret schematy pod te silniki?
 5. oovazaj

  Immo po SWAP'ie

  Witam, czy wie ktoś, albo dysponuje instrukcją jak zaadaptować immo po SWAP'ie? Ogólnie sytuacja wygląda tak: w B5 99r. (modelowo 2000), gdzie był silnik ARG, teraz jest AEB z B5 96r. (modelowo 97r.). Było trochę zabawy z podłączeniem do kabiny - w AEB 4 wtyczki o innym kształcie, w ARG 5, ale ma to już ręce i nogi, połączenie z kompem od AEB poprzez OBD prawidłowe Z tego co widziałem na obu autach / wiem, w AEB jest Immo I i był też osobny moduł (w tunelu od strony kierowcy), a w ARG jest Immo II i siedzi w liczniku. Licznik i stacyjka zostały z ARG. Silnik, komp, wiązka jest z AEB. I teraz jak zaadaptować / zgrać Immo, żeby auto odpaliło? Aktualnie mruga kontrolka na liczniku i tylko kręci rozrusznikiem.
 6. Hej, czy masz może schematy dla AEB i ARG? Przekładam AEB w miejsce ARG i podłączenie do kabiny jest kompletnie inne.
 7. Podbijam. Też potrzebował bym schematów, z tym, że w moim przypadku swap z 1.8 ARG 99r. na 1.8T AEB 96r.
 8. Witam, jakie polecacie amortyzatory do sprężyn MTS MTSXAU173 -40/40mm do A4 B5 1.8 ARG. Naciski na osie z tabliczki 970/955, naciski sprężyn 1030/970. Myślałem nad Bilstein B4 (np na przód nr. 19-045771), ale nie wiem czy aby na pewno jest to sensowne. Zależy mi na tym, żeby auto równo stało i aby nie straciło zbytnio na komforcie jazdy. Proszę o opinie i propozycje
 9. a co będzie dokładnie potrzebne do A4 B5 99r polift, z pełnym FIS'em, radio Concert I?
 10. odgrzebię kotleta. udało się coś konkretnego komuś ustalić? Ja u siebie wymieniałem jak dotąd przepływkę, świece, kable, sondę lambda; przepustnica czyszczona i adaptowana. objawy cały czas pozostają.
 11. Ja ze swojej strony mogę polecić również STAG, a dokładnie sterownik Qbox Plus, listwa AC W02, reduktor Tomasetto Artic. Mam taką instalację właśnie przy ARG.
 12. Witam, muszę wymienić pierwszą sondę lambda. Sondy o jakich numerach będą pasować do silnika 1.8 ARG? Pozdrawiam, Kornel
 13. ja tak jak mówiłem, Yatoura schowałem w radiu, zwykły pendrive lekko wystaje tylko, muszę natomiast pomyśleć jeszcze nad lepszym usztywnieniem zmieniarki w środku, ale na to przyjdzie czas jak zrobi się cieplej
 14. również mam silnik 1.8 ARG i mam podobne objawy. Na PB przy podłączonej przepływce nie da się praktycznie wgl jechać dopóki silnik się nie rozgrzeje albo nie przełączy na gaz, po rozgrzaniu przy 3tyś. muli, 4-5tyś ma dziurę i zwalnia mimo, że gaz w podłodze. Na LPG jest dobrze. VAG wykazuje błąd na przepływce - więc do wymiany. Zastanawiam się czy do tego silnika pasuje tylko i wyłącznie taka o nr 06B133471 czy jeszcze jakaś inna podejdzie. ETKA wykazuje jeszcze o numerze kończącym się na 471 X, tylko nie wiem co ten X oznacza. Na allegro są o nr 471A, 471AX. Przepływka ma złącze 5-pinowe, ale we wtyczce są podłączone 4 kabelki. Tak ma być? Jakieś sugestie? Wymieniłem ostatnio też odmę bo była popękana cała, ale problem dalej jest.
×
×
 • Create New...