Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka instalacja do Audi A4 B5 1.8 125 KM ARG ?


PC06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Stałem się posiadaczem Audi A4 B5 1.8 125 KM, kod silnika ARG, rocznik 1999.

Myślę o założeniu instalacji gazowej. Jaką instalację możecie mi polecić ? Dzwoniłem do kilku gazowników tylko dla porównania cen i wysłuchania propozycji i zdecydowana większość proponowała STAG 4.

Dodatkowe pytanie - jestem z okolic Krakowa, a więc jakie zakłady w Krakowie i okolicach możecie mi polecić ? Jeśli macie jakieś sprawdzone, porządnie zakładające gaz zakłady to bardzo proszę o podpowiedzi.

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczytać o sterownikach serii STAG Q-generation :) i podpytać gazowników czy w tym silniku da rade zrobić autoadaptacje OBD :) .

Autoadaptacja OBD zapewnia wtrysk gazu precyzyjnie dobierany do warunków pracy i obciążenia silnika. Na skład mieszanki wpływa nie tylko informacja o czasie wtrysku benzyny, lecz także jest ona modyfikowana według bieżących korekcji sterownika benzynowego.

Poszukaj u siebie w okolicy autoryzowany warsztat-serwis AC-Autogas i podjedź do nich (a najlepiej wejdź na http://lpg-forum.pl/ i tam podpytaj kto w Twojej okolicy dobrze zakład instalacje gazową). Fajną możliwością sterowników STAG Q-generation jest podgląd ustawień i aktualnych parametrów w telefonie z androidem przez STAG Mobile po połączeniu sterownika instalacji gazowej przez interfejs z bluetooth-em.

Pozdrawiam

Edytowane przez 54321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym proponował Stag Q dodatkowo wtryski Barracudy i reduktor AC R01 do 150km, elektrozawory jak i sam wielozawór proponuje BRC.

Dodatkowo wtryski nie umieszczać na szynie, jak większość robi a wkomponować je bezpośrednio do kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na ul. Telimeny 30a. Jest tam kumaty gazownik. U mnie zakładał jestem zadowolony coś Ci dobrego zaproponuje. Zawsze możesz do niego tyrknąć i oglądać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na ul. Telimeny 30a. Jest tam kumaty gazownik. U mnie zakładał jestem zadowolony coś Ci dobrego zaproponuje. Zawsze możesz do niego tyrknąć i oglądać sprawę.

Dzwoniłem do tego gościa. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem gościa przez telefon ale zaproponował "STAG Q" (jest coś takiego?) za 2300 zł. Czym się różni od STAG 4 który proponowała mi większość gazowników za 2400 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na ul. Telimeny 30a. Jest tam kumaty gazownik. U mnie zakładał jestem zadowolony coś Ci dobrego zaproponuje. Zawsze możesz do niego tyrknąć i oglądać sprawę.

Dzwoniłem do tego gościa. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem gościa przez telefon ale zaproponował "STAG Q" (jest coś takiego?) za 2300 zł. Czym się różni od STAG 4 który proponowała mi większość gazowników za 2400 zł ?

Proponuje zajrzeć:

http://www.ac.com.pl/pl-produkty-autogaz/sterowniki-linia-classic-lpg-cng/stag-4-plus/359/

http://www.ac.com.pl/pl-produkty-autogaz/sterowniki-q-generacja-lpg-cng/stag-qnext-plus/331/

STAG Q-generation jest najnowszym sterownikiem AC z pełnym wsparciem (gwarancja 5 lat na sterownik), a STAG 4 jest już parę ładnych lat na rynku (gwarancja 2 lata na sterownik)

Edytowane przez 54321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 4 + dobre wtryski. Lepszy do ustawień

Myślisz, że trochę starsza instalacja będzie jednak bardziej odpowiednia dla tego silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG Q chyba prędzej, ale jeszcze dopytaj gazownika. A z gazowników to tak jak jacek70 pisał, Telimeny 30a albo ewentualnie Vetulaniego 1a :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś z Was jakieś opinie lub miał doświadczenie z gazownikiem na Makuszyńskiego 13 - Ireneusz Chmielewski ?

Znajomy tam zakładał do B6 1.8T - bez zastrzeżeń. W internecie też sporo dobrych opinii na temat tego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik Q generacji bo jest cały czas rozwojowy i wspierany przez AC,

nie bierz sterownika z funkcją podłączenia pod OBD bo w audi to nie do końca spełnia swoja rolę,

wtryski Barracuda montowane pojedyńczo,reduktor R01 a do tego najważniejszy jest monter z głową

i będziesz cieszył się tanią eksploatacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij sobie na oferty innych producentów w dobrej cenie też możesz dostać rozwijany sterownik na podzespołach z górnej półki. Samochód który posiadasz do OBD raczej się nie nadaje więc bez sensu przepłacać. co do wtrysków HANA/ Hercules. Co do warsztatu polecam tu zajrzeć: Auto Gaz Alfa

Kraków, ul. Zbożowa 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić również STAG, a dokładnie sterownik Qbox Plus, listwa AC W02, reduktor Tomasetto Artic. Mam taką instalację właśnie przy ARG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o takim zestawie do 1.8?

http://nagaz24.pl/mini-kit-stag-300-4-isa2-ac01-ha-zielone-150km,s,4591,p,pl.html

Edytowane przez mate123457
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...