Isius

quattro

234 profile views
  1. Plus zmiana zasilania 2.5mm na 4mm
  2. Witam. Jezeli chodzi o kostke do wzmacniacza to nie widzialem przejsciowek. Jezeli chodzi o radio to sa takie przejsciowki. Tylko czasami wymagaja przepiecia paru stykow, nie zawsze. Koszt przejsciowki chyba cos kolo 60 - 70 zl. Do RNS-E bedzie potrzebna jeszcze jedna przejsciowka na kable antenowe. Pozdrawiam
  3. To i ja cos dorzuce. Nie lepiej skoro juz tak zainwestowac w radio oparte na Androidzie 🤔. Masz tam praktycznie wszystko. Karty SD, USB i mozliwosc podlaczenia wzmaka plus mozna jakis film zarzucic 🤗.
  4. Oto model radia Sony DSX - A210UI. Szczerze nie widzialem zadnych wyjsc na wzmaka. To dosc podstawowy model, ale moze sie myle.
  5. Hej Pogrzeb po necie. Wydaje mi sie ze jest mozliwosc podpiecia usb pod ori radio. Czasami trzeba tylko znalezc na plytce ktore piny odp za wejscie 🤔. Wydaje mi sie ze mozna wykorzystac piny od zmieniarki 😋
  6. Hej Po głębszym zapoznaniu się z tematem mogę stwierdzić że radyjko SONY nie podejdzie. Dlaczego?, brak możliwości sterowania wzmacniaczem ( mowa o tych nieszczęsnych 5 kablach plus ekran, które sterują kanałami ). SONY ma praktycznie tylko wyjścia na zasilanie i głośniki, plus antena ofc. Twoje ORI radio CONCERT II ( nie wiem jakie masz konkretnie, ale po wtykach oba podejdą : 8E0057186D, DX, X, JX, LX ). Zobacz czy na z tyłu radia masz tą szeroką wtyczkę ?. To właśnie do niej wchodzi te 5 kabli sterujących głośnikami.
  7. Nie, kolego :). Na zdjeciach nie podpisalem, moj blad. Mozesz miec BOSE bez RNS-E. Napisz czy chcesz jakis schemat np bez RNS-e :).
  8. Rozni sie dlugoscia kabli. Polaczenia sa takie same. Tak. Glosniki przod i tyl ida na podmiane, oprocz speakerow. Do wymiany idzie rowniez wzmacniacz. Nie wiem jakie radio masz, w sensie czy obsluzy BOSE. Ja mialem kaseciaka Concerta ( Tragedia ). Jezeli zamierzasz wpakowac RNS-E jak i ja dojdzie do tego stelaz 2 DIN-owy. Jak cos pisz. W opisie instalacji jest pare literowek. To powinno ulatwic. Pamietaj ze w opisie odnosnie kabla sygnalowego w oplocie jest napisne DO KOSTKI RADIA... ja za 1szym razem polecialem do kostki gdzie mam przelotke... . 2 h w plecy ;/. Napewno zasilanie, orginalne jest 2.5 mm tutaj pakujesz 4 mm ( bierz kabel - linke o jak najwiekszej ilosci zwojow, latwiej sie uklada ). Przydaja sie opaski termokurczliwe, plus jak chcesz isc na wypasie polecam tasmy szmaciane. Wiazki wygladaja jak fabryka plus wedlug mnie taka tasma zapobiega temu ze kabel uderza o nadwozie i wydaje jakiekolwiek niechciane dzwieki. 1 x oczko m8 na przewod 4mm zeby bylo jak sie przyczepic do masy. Przy dokladce instalacji niestety w 9 na 10 przypadkow urywaja sie zaczepy tylnej kanapy, sa tanie. Jezeli cos zle napisalem prosze kolegow o poprawienie. Sam niestety bralem graty ze szrotu i wzmak niestety jest walniety ... . Czekam na 2 gi . Jeszcze dodam link, jak przerobic obudowe tunelu 1 dinowego pod 2 DIN Radio. Ogolnie co i jak i gdzie dociac https://www.audizine.com/forum/showthread.php/641544-DIY-RNS-E-retrofit-amp-double-DIN-conversion-(picture-heavy)
  9. Dzieki za podpowiedz. Niestety tutaj gdzie jestem chca okolo 180 - 200 £ za naprawe. Taniej mi wyjdzie zamowic z Ebay-a. Dam znac czy bangla . Nowy wzmak już w drodze :). Cena 30 £, jak przyjdzie porównam oba i może dojdę co się spaprało w starym :/.
  10. Witam Po podmianie niestety nie dziala. Instalacja sprawdzona 3 razy, jednak zero dzwieku. Po kodowaniu pare bledow i teraz moje pytanie. Czy przed kodowaniem wzmacniacz powinien grac ?. Przed zakupem nie mialem mozliwosci sprawdzenia wzmacniacza. RNS-E jest nowe, wiec dziala na 100 %.
  11. Witam. Te 2x 4mm, gdzie maja byc podpiete ?, w sensie od - do. Dziekuje
  12. Witam Z tego co wyczytalem wszystko opiera sie o podciagniecie nowej wiazki i spiecie wszystkiego na stale... . Nie wiem czy ktokolwiek sie zastanawial podpiac je razem z grzaniem tylnej szyby ?. Sam bede sprawdzal jednak moze juz ktos to przerabial i idzie to jakos ugryzc :), moze cos z termometrem tem zewnetrznej ?, moze poprzez jakis tranzystor ?. Nie znam sie do konca, ale moze jakos sie da inaczej
  13. Podziekowal Kolego :*. Gdzie mam wyslac piwo ?
  14. Witam Czy kolega Bart (lub ktokolwiek , kto przerabial ) o ile pamieta moze podrzucic ile metrow kabli o roznym przekroju pojdzie na caly projekt ? W pierwszym watku znajduja sie informacje 1x4mm czy 1x1mm, watpie ze to chodzi o 1 metr. Nie oczekuje podania idealnej dlugosci, szacunkowo i tak dobiore z nadrzutem, albo co wyjdzie taniej kupie cale rolki 50 metrowe. Jednak jezeli jakiegos kabla bedzie potrzebne 2 metry lub mniej bezsensem jest kupno rolki :). Dzieki