Skocz do zawartości

daniel79

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daniel79

  1. Wadliwy jednak okazał się termostat - po wymianie wszystko wróciło do normy - mam nadzieje ze na dłuższy czas Problem rozwiązany - Zamykam temat Pozdrawiam
  2. Witam. Płynu ubywało dużo ok 4-5 baniek 5l .dolałem przez miesiąc - a wywalało tylko zbiornikiem wyrównawczym Dałem auto na zbadanie UPG obecności CO2 w spalinach - wynik negatywny na szczęście, ale trafiłem na ogarniętego mechanika i rozwiązał problem. Okazał się wadliwy termostat jednak, który założyłem rok temu orgyginalny (mahle ze zdrapanymi znaczkami logo audi) Termostat był tylko lekko uchylony - nie otwierał się do końca (sprawdzany później w wodzie) - objawy jak przy zamkniętym termostacie, tylko u mnie wskazówka na zegarach w trasie spadała do ok 70 stopni, co znowu powodowało jakby był otwarty - tyle narobił problemów zanim trafiono z diagnozą. Wcześniejszy mechanik już mnie umówił na UPG, ale nie dawało mi to spokoju. Po wymianie termostatu na nowy (kolejny raz Mahle bez znaczka WW, Audi - mam nadzieję ze posłuży dłużej niż poprzedni), jak ręką odjął - temp 90 stopni, szybko łapie temperature, wskazówka na zegarach stoi w pionie w mieście i na trasie. Także zanim zaczniecie dobierać się do UPG, to sprawdźcie termostat, czujnik temp zielony 4-pin, korek zbiorniczka wyrównawczego, test na obecność spalin, a dopiero na końcu UPG. Pozdrawiam Temat do zamknięcia
  3. Witam Dopadł mnie denerwujący problem odnośnie ubywania płynu w zbiorniku wyrównawczym. Wymieniłem korek i nic, płyn leci dołem zbiornika jak się zagrzeje. Mocno się zapowietrza i mam duże ubytki - wąż górny twardy. Po odkręceniu korka na rozgrzanym silniku natychmiast wywala płyn. Na odkręconym korku podczas rozgrzewania silnika zaczyna rosnąc płyn w zbiorniczku i nastepnie go wywala partiami i z pojedynczymi dużymi bąblami. Brak strumienia powrotnego w zbiorniczku. Natomiast jak poluzuje korek to wąż jest miękki i strumień jest. Nie wiem skąd może się tak zapowietrzać? W zbiorniczku nie ma oleju, w oleju nie ma wody, nie ma mazi, nie mapiany w zbiorniczku i nie bąbluje - tylko robi sie duże ciśnienie i wywala płyn? Pewnie większość odpowie - UPG..., ale nie wydaje mi się że to to. Mam jeszcze termostat zacięty w pozycji otwartej, raczej bo w czasie jazdy temp spada do ok 70 stopni, a na postoju ma 90 - nigdy nie poleciała w górę ponad 90 W vagu też pokazywało temp z licznika własne zanizoną tak jak na desce, a z płynu normalnie 87-105 - ten zielony czujnik 4-pinowy?
  4. Hm mechanik mowi ze to normalne bo podczas jazdy jest wiekszy ped powietrza i temp moze spadac.... hm ale teoria... przeciez co ma to wspolnego Słuchajcie, wczoraj podpiąłem VAG,a. I ku mojemu zdziwieniu mam różne wskazania temperatury na desce i w ECU (ze sterownika). Wskazania z deski pokrywają się ze wskazaniami z ECU zegarów. Deska pokazuje 70 stopni, a sterownik 88 stopni. Jak na desce dojdzie do 90 stopni, to ze sterownika odczyt 104-105 stopni. W aucie cieplutko, temperatury się utrzymują nie skaczą - miasto krótkie odcinki - 90 deska (104 - sterownik),trasa 70 deska (88 sterownik) O co chodzi? Rozumie ze prawidłowe sa wskazania z ECU i termostat raczej wykluczam w tym momencie tym bardziej ze w aucie sauna jest. Jak tez na samym poczatku postu pisałem czujniki temp oba były wymieniane - komputer obecnie nie pokazuje zadnego błędu. Czy może być uszkodzona deska albo jeszcze jakis inny czujnik odpowiedzialny za wskazania zegarów?
  5. A jakieś jeszcze uwagi czy podpowiedzi odnośnie takiego zachowania? czy to faktycznie termostat - nie chce sie ładować w koszta - wiadomo - ktoś miał jeszcze jakies podobne sytuacje?
  6. witam na razie sie nie brałem za ten temat - nadal mam ten sam problem i go troche odłożyłem.. moze miał ktos podobne objawy? U mnie silnik osiąga temperaturę 90. Po mieście prawie cały czas ma 90, a jak wyjadę poza miasto to spada nawet do 70 (jedna kreska w dół od 90 stopni). Termostat i czujniki wymienione i nic to nie dało, a efekt dalej taki sam. Nie chcę już dalej pchać się w niepotrzebne koszta. Co może być jeszcze przyczyna? Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić? moze układ do odpowietrzenia?
  7. W takim razie najwidoczniej musialem trafic na wadliwy termostat, bo nic tu innego chyba nie bedzie do wymiany procz niego?..
  8. Nie mam jak sie na razie tym zajac. Myslicie ze znowu szlag trafil ten ori termostat?
  9. Dzieki za info. Rozumie ze obrazkiem sedana umieszczonego na naklejce mam sie nie sugerowac tak, bo pytalem o avanta, kombi. Czyli to jest to samo? Sorki za glupie pytanie ale to moje pierwsze kombi (i to jeszcze bez tej naklejki ) - zawsze mialem sedany ...
  10. Kurcze nie wiem co jest grane? Wymienilem termostat w maju a teraz znowu to samo. Dlugo sie nagrzewa a na trasie spada do 60-70 stopni. Czyzby znowu padl termostat? Czy jakis inny problem? Czujniki chlodzenia oba wymienione tez na nowe. Moze cos z deska rozdzielcza i zegarem? Mial ktos taki przypadek?
  11. Nikt nie ma nakejki na takim avancie zeby pomoc?
  12. No właśnie nie mam książki i naklejki informacyjnej.
  13. Witam. Jak w temacie. Koledzy posiadam Audi A4B6 AVANT 1.8T 150KM i opony letnie i zimowe 205/55/16. Nie mam naklejki z cisnieniem ogumienia. Moze ktos zerknac u siebie i napisac jakie jest prawidlowe w tym aucie? Rok prod 2002 Oczywiscie rok prod auta 2002:)
  14. Ok dzieki za podpowiedzi. Udało mi się kupić właśnie oryginał Mahle Behr z wytartym znaczkiem za 180 pln. Ten sam w Aso tylko ze znaczkiem vw / audi krzyczeli 460 pln. Audiola teraz grzeje dobrze, szybciej osiaga temp 90 stopni na zegarze i co najwazniejsze trzyma ja w pionie zarowno na trasie, jak i w mieście. Osobiście polecam taki oryginał. Zobacze jeszcze czy będzie niższe spalanie bo na krótkich odcinkach 2-3 km po mieście wciągał ok 14l/100 km. A to duuużo. Chyba, że przy takich odcineczkach to normalne? Bo auto się odpala, przejeżdża kawałek i gasi. Później znowu odpala wystudzone i znowu leci mały odcinek.
  15. Ok. Czyli mówisz ze to będzie ten czujnik na wężu na dole chłodnicy, a nie ten zielony przy grodzi, który wymieniłem. Jeszcze jedna rzecz. Zauważyłem,m ze podczas jazdy na trasie temp silnika na zegarze spada z 90 stopni na 70. Wzrasta dopiero w mieście na światłach czy korkach do 90 stopni. To może też mieć związek z tym czujnikiem czy dodatkowo termostat do wymiany.?? Ktos ma jeszcze jakies sugestie albo mial ktos podobny problem? Widze ze nie ma chetnych do pomocy. Dla innych, może będzie pomocna informacja. Poradziłem sobie z tematem. Wymiana czujnika temp przy chłodnicy na oryginał i nowy przepływomierz Bosch. Auto od ręki dostało jakby nowe życie. Ma kopa, reakcja minimalna na pedał gazu i zero błędów. Sprawdzam jeszcze czy spadnie spalanie. Z tym, że jeszcze musze wymienić termostat.
  16. A co powiecie na firme Mahle? Czy nie szedl na pierwszy montaz? Bo o Wahler czytalem nie zbyt pochlebne opinie? A moj mechanik twierdzi ze tylko ASO oryginał? Jakies doswiadczenia?
  17. Witam. Jak w temacie. Jakiej firmy polecacie termostat, czy tylko musi byc oryginal ASO?
  18. Dodam jeszcze ze auto duzo pali ok 14l po mieście.. Jeszcze jedna zależność. Najpierw pojawia się błąd czujnika a później błąd ubogiej mieszanki.. czy to ma związek z samym czujnikiem ?
  19. Potrzebuje pomocy. Posiadam Audi A4 B6 1 8T 150km 2002. Wyskakuja mi bledy: P1128 Regulacja długookresowa paliwa, ogólny zakres obrotów/obciążenia, rząd cylindrów 1 - mieszanka za uboga. P1290 czujnik temperatury płynu chłodniczego, układy chłodzące sterowane komputerem sterującym silnika - sygnał wejściowy za wysoki - G83. Wymienione świece, filtr powietrza, czyszczona przepustnica. Po wymianie zielonego czujnika temp płynu chłodzącego nadal wywala te 2 błędy i świeci check. Po zapaleniu checka, auto traci na mocy. Jeśli wykasuje błędy auto bardzo nie równo pracuje aż do zagrzania się. zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz - jadąc na trasie temperatura silnika z 90 stopni spada do ok 70? Proszę o podpowiedzi co do tych błędów i temp silnika.
  20. Potrzebuje pomocy. Posiadam Audi A4 B6 1 8T 150km 2002. Wyskakuja mi bledy: P1128 Regulacja długookresowa paliwa, ogólny zakres obrotów/obciążenia, rząd cylindrów 1 - mieszanka za uboga. P1290 czujnik temperatury płynu chłodniczego, układy chłodzące sterowane komputerem sterującym silnika - sygnał wejściowy za wysoki - G83. Wymienione świece, filtr powietrza, czyszczona przepustnica. Lekko falują obroty, turbo dziura przy 3000-3500 obrotów, wolno spadają obroty na biegu jałowym. Proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...