-
-
Delikatne szarpnięcia na D oraz dziwny odgłos w skrzyni biegów S-tronic Audi A4 B9 2.0 TDI
Podrzucam logi - na zimnym oraz ciepłym silniku oraz filmik: Na filmiku ruszałem pod górkę CIEPPLY-Log-WAUZZZF48GA066681-231569km.txt ZIMNY-Log-WAUZZZF48GA066681-231555km.txt
-
Delikatne szarpnięcia na D oraz dziwny odgłos w skrzyni biegów S-tronic Audi A4 B9 2.0 TDI
Cześć, Ostatnio zauważyłem dziwny problem ze skrzynią 0CK. Otóż odczuwam dziwne, delikatne szarpnięcia oraz ciche terkotanie podczas ruszania bez gazu na biegu D na ciepłym silniku (na zimnym też czasami się zdarzało). Druga sprawa gdy będąc na N puknie się delikatnie w gaz i są słyszalne zaterkotanie. Podczas jazdy biegi w górę zmienia ładnie, zbijanie również chociaż z 2 na 1 czasami jest słyszalny terkot. Co to może być? Dwumasa ku końcowi? Sprzęgła? Przebieg: 231k km Olej w skrzyni wymieniamy przy 190k. Posiadam VCDS, mogę porobić LOGI. PS: Ogólnie odczuwam wibracje, będą na P N i D. Zmieniając wibracje nie ustępują.
-
Klepanie w zakresie 1200-1800 obr./min. w Audi A4 B9 2.0TDI
@PajuXXL no i udało coś zdiagnozować? U mnie jest podobna sytuacja, czasami zaklepie czasami nie, ale tylko na zimnym. Silnik DETA Kupiłem Archoil AR6900-D MAX i zacznę stosować od następnego tankowania. Zobaczymy czy coś to da.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Tak, więc wysłałem pompowtrysk nr 3 do firmy aby sprawdziła. Z nią wszsytko okey, więc uszczelnienie. Gniazdko wyczyszczone, nowe oringi, podkładka. Wszystko wróciło do normy, ale nie do końca. Np. po stoi na podwórku przy -3 i na zajutrz odpala, za telepie 2-3 sek i puści niebieski dym.. Niebieski dym tzn nie dopalony olej silnikowy czy napedowy?
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Witam. Mam problem chyba z pompowtryskiwaczami. Na zimnym silniku za telepie i zadymy sporą ilością dymu, poźniej wszystko się uspokaja. Po między temparaturą 60-75 stopnia zaczyna telepać całą budą. Gdy jest w pełni nagrzany wszystko się uspokaja. Po między temparaturą 60-75 https://zapodaj.net/0b669a5a981d2.png.html A tu w pełni nagrzany https://zapodaj.net/2bbe5266e4d9b.png.html Co jest? co się dzieję? Dodam, że wtryskiwacze po regeneracji.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Logi: http://log.malonetuning.com/chart/34532#H8KLCADDpsOFAFoCA23DjEEKw4IwEMKFw6HCu8OMOgFTwrUewqZkMcKaIQ7CtMKdwpJMRT3CvU3CocOgYsKWw6%2FDu8OhDQMUwprDpEU%2BwqFiJQXDl8K5c3QWdzYHwptPwo0fMsOdeSbCn8KLwqxLwoUDRynDvMKlbTrDiDRTQSVoBVPDsh%2FCj2%2FCrnsrwpzCn8K6wofDrcOzL1wcBMKDwq82w7c2w58Ow4ZVwqUuI2vDk8OQw4fDuAPCgVZqLhQBAAA%3D Aj, dodam że, wtryskiwacze po regeneracji.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Witam, w załączniku LOGI grup 013 i 023. Niestety stronka z vaglog nie działa :/ . Czuć czasami delikatne telepnięcie. Proszę o ocenę. LOG-01-013-023-029.csv
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Proszę o ocenę stanu pompowtryskiwaczy. Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 AVF] Ciężko pali na rozgrzanym silniku - Rozwiązany !
Temat do zamknięcia Bak wyczyszczony, nowa czysta ropa zalana i wszystko jest ok. Pali normalnie.
-
[B6 AVF] Ciężko pali na rozgrzanym silniku - Rozwiązany !
Efekt jest, ale nie taki jaki musi być. Znaczna poprawa jest.
-
[B6 AVF] Ciężko pali na rozgrzanym silniku - Rozwiązany !
okey, dzięki. Już umówiłem się z gościem z Suwałk. Jutro pogonię ją i zobaczymy czy to pomoże. Dzięki za wszelkie starania Michcio1985 ?
-
[B6 AVF] Ciężko pali na rozgrzanym silniku - Rozwiązany !
Jednak czujnik dobry. Ciśnienie dobre, zmierzone. Pozostaje tylko przegranie softu. Michcio1985 może znasz jakiegoś gościa od softu? Oprócz Kramka?
-
[B6 AVF] Ciężko pali na rozgrzanym silniku - Rozwiązany !
Ciśnienie nie mierzyłem. Ale ostatnio byłem u parych mechaników. Jeden stwierdził, że akumulator albo rozrusznik szwankuje. Podmienilismy aku (nie dawno kupiony nowy) dalej nic. Rozrusznika jeszcze nikt nie sprawdzał. Ale drugi mechanik kazał wymienić czujnik położenia wału. Dzisiaj jadę kupię ten czujnik i zobaczymy co będzie się działo. Ajj i dodam że, posprawdzali tam w komputerze i niby wszystko okey..
-
[B6 AVF] Ciężko pali na rozgrzanym silniku - Rozwiązany !
No właśnie nie mierzyłem.
-
[B6 AVF] Ciężko pali na rozgrzanym silniku - Rozwiązany !
Kanał 23 http://vaglog.pl/log-023_xRPFI.html
Rai
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta