Treść opublikowana przez mugolina
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Co to może Panowie być ? Że błąd się pojawia i za jakis czas sam znika.
-
A4 b7 1.8t bfb jaki program do logow ?
Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu jakiegoś sprzętu do auta żeby zrobić logi, sprawdzić błędy i podstawowe rzeczy na użytek własny. Co byście polecili ? Program pewnie jakiś znajde w sieci ? Głównie zależy mi żeby zrobić logi.
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Panowie dzisiaj wsiadam do auta i odpalajac auto widzę że check się już nie świeci. A nie kasowalem błędów. Od czego to może być że raz się pojawia a później sam za jakis czas znika ?
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Przyglądałem się dzisiaj odmie od samej komory spalania i nie widzę jednak żeby gdzieś była uszkodzona, chyba że np pęknięta jest od spodu. Ale pewnie pojawił by się olej ? Czy jeśli byłaby uszkodzona to zasysało by korek ? Bo podzielone są zdania na ten temat.
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Bo trochę jest to podejrzane że nagle po 60 km od odebrania auta od mechanika wyskoczył mi check a jeździłem autem wcześniej i nie było żadnego problemu.
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
No po skasowaniu wyskoczył mi po przejechaniu gdzieś 1200 km. Dodam jeszcze, że pierwszy raz mi wyskoczył po wymianie zaworka odmy ten co się znajduje w tym trojniku. Mechanik mi to wymienił i po przejechaniu dosłownie 50-60 km wyskoczył mi ten błąd. Skasowalem go I teraz wyskoczył mi po przejechaniu ok 1200 km. Mogę to jakoś sprawdzić czy może być to wina odmy ? Odkrecajac korek wlewu oleju nie zasysa go. Nie wiem co teraz robic bo zanim przyjadę do Polski to czeka auto jakieś 2000 km :/
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Witam, skasowalem ten błąd przejechalem z 200 km i było ok to mówię nie przekładam wyjazdu i jadę. Przez całą drogę nic się nie dzialo, zrobiłem 1000 km i nic. Dzisiaj rano wstaje i jadę do pracy i po przejechaniu 5 km nagle znowu wyskoczył check. Dodam że wczoraj dojeżdżając na miejsce ostatnie 60 km jechałem na benzynie bo brakło mi gazu i rano wiadomo że też jechałem na benzynie bo nie było gazu. Czy w takim przypadku można wykluczyć gaz ? Czy to nie ma wpływu czy jest gaz czy go nie ma i błąd po prostu moze wyskoczyć przez to że jest instalacja ? Niestety nie mam możliwości podłączenia tutaj auta pod vaga a do Polski jadę dopiero na początku kwietnia. Jest się czego obawiać czy raczej nie ?
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Witam, dzisiaj byłem umyć auto na myjce i wsiadając do auta przejechałem jakieś 5 km i wyskoczył mi check, od razu podpiąłem pod obd2 i wyskoczył błąd P0171 Czujnik 02. Dodam, że auto na checku chodziło normalnie, skasowałem błąd przejechałem do domu z 10 km i jest ok. I teraz do was pytanie od czego to może być ? dodam, że auto ma lpg. Bo jutro mam wyjazd do Niemiec i nie wiem czy go nie przekładać. Dodam, że sprawdzałem odmę i jest ok bo pierwsze mi to przyszło do głowy. Podnosząc maskę zauważyłem że jest dość dużo wody na aku co powinno być tam sucho. Czy to mogło być przyczyną ? Niestety nie mam możliwości podłączenia pod Vaga.
-
A4 b7 1.8t bfb Rozrząd
Witam, jak pisałem w poprzednich tematach posiadam a4 od krótkiego czasu. Przy kupnie poprzedni właściciel dał mi faktury od wymiany rozrządu i kilka razy powtarzał, że rozrząd był robiony i nie muszę zmieniać żeby nie robić sobie dodatkowych kosztów. Mi o dodatkowe koszty nie chodzi tylko nie mam za bardzo czasu żeby to zrobić bo przebywam w Niemczech a w Polsce jestem raz na jakiś czas. Chciałem was zapytać czy można jakoś zidentyfikować czy naprawdę rozrząd był robiony ? Nie wiem np po stanie paska czy coś. Pozdrawiam.
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
Dziękuję bardzo za odpowiedź Temat można zamknąć.
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
No szukałem sam długi czas usterki co może być nie tak, byłem u niby takiego dobrego mechanika i nic nie umiał wymyślić, kazał cewki wymieniać itd A tu wystarczyło tylko korek odkręcić i auto gasło. Chciałem kupić oryginał ale nigdzie u mnie nie było tylko same topran :/ Znaczna poprawa jest na tym zaworku ale teraz nie wiem czy ten korek tak faktycznie musi skakać czy nie ? Na pewno mi go nie zasysa, ale nie skaczę też jak na tym filmiku. Co jakiś czas drgnie albo jak go wezmę wyciągnę całkiem i położe odwrotnie tymi blaszkami nie w te rowki co się zakręca to chwilę poskaczę.
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
Witam ponownie Właśnie jestem po wymianie tego zaworka, niestety nie mogłem nigdzie u siebie kupić nic lepszego niż topran :/ Ale różnica i tak jest, nie zasysa mi już korka i normalnie auto chodzi rano nie ma żadnego falowania obrotów czy też na ciepłym podwyższonych. I teraz do was pytanie zostawiać go jak chodzi czy zamawiać oryginal na allegro i wymienić ? No i tutaj na filmiku który załączę widać jak korek podskakuję do góry a u mnie takie coś występuję teraz co jakiś czas a tutaj jest tak bez przerwy :/ Ale tak jak mówiłem korka nie zasysa. Tutaj link do filmiku :
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
A gdzie mogę dostać oryginalny ten zawór ? Bo nie ma tutaj u mnie w okolicy żadnego salonu audi. Skąd zawsze zamawiacie ?
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
Panowie to u mnie będzie który zawór do wymiany ? ten https://aparts.pl/partscatalogue/v10-3103-vaico-zawor-odpowietrzanie-skrzyni-korbowej,11-V10~63103-0162-03886--10~63103~2VAI.aspx?gclid=EAIaIQobChMIz5O7t8bL2AIVtQrTCh1mMA2uEAkYASABEgJAI_D_BwE czy ten ? http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-1-8-t-zawor-odmy-06a129101d-i7001269008.html
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
No przed wymianą tego kolanka odmy było ok a po założeniu nowego (szczelnego) na odpalonym aucie zasysa korek a po zdjęciu gaśnie. Raczej na pewno będzie do wymiany zawór odmy ? Jeśli tak możecie mi napisać jak zabrać się do jego wymiany ? Bo czytałem różne tematy i za bardzo nie umiem znaleźć odpowiedzi
-
A4 b7 1.8t bfb przerywa na ssaniu
Witam serdecznie, od miesiąca jestem posiadaczem b7 i po dwóch tygodniach miałem usterkę mianowicie była pęknięta odma która znajduję się pod kolektorem. Oddałem auto do mechanika i po odbiorze w sumie miałem wyjazd i nie było mnie tydzień w domu i zaczęły się problemy, najpierw auto ciężko paliło, później trochę mu przeszło ale znowu na ssaniu zaczął nierówno pracować. Nie wiem czy to zbieg okoliczności bo auto mam bardzo krótko ale pamiętam, że zaczęło się to dziać właśnie po wymianie tej odmy. Wzrosło także spalanie lpg bo wynosi po 14.5 litra gazu co mam b5 z takim silnikiem i pali po 11 gazu. Dzisiaj zacząłem sprawdzać co może być przyczyną i postanowiłem zacząć od odmy bo tak jak wspominałem od tamtej pory tak się działo. Wziąłem odpaliłem samochód, podniosłem maskę i próbowałem odkręcić korek wlewu oleju, auto natychmiast zgasło co w b5 normalnie samochód chodzi. Odpaliłem ponownie auto i odkręcając powoli korek dosłownie było czuć jak jest zasysany do środka. I teraz pytanie do was czy to wina mechanika że źle coś poskładał przy wymianie odmy czy może to być zupełnie coś innego ?
-
Matowieje lakier
Tak samo to u Ciebie wyglądało jak u mnie jest ?
-
Wymiana łożysk tył
Witam serdecznie, jestem po wymianie tylnych łożysk w kołach i chciałem zapytać czy po przejechaniu danej ilości km konieczne jest ponowne ich dokręcanie ? Pytam dlatego ponieważ jestem za granicą i tuż przed samym wyjazdem wymieniłem łożyska a teraz zanim wrócę do kraju zrobię około 2500 km. A tutaj nie bardzo mam możliwość żeby je dokręcić a nie chce ich uszkodzić.
-
Matowieje lakier
Co to za zabieg w ogóle jest ?
-
Matowieje lakier
Nie czuć progu. Jedynie na normalnym lakierze palec się śliska po karoserii a na tej plamie czuć taką szorstkosc zrobił się po prostu taki matowy kolor. Ale nie mam pojęcia nadal od czego. Miałem trochę pasty tempo i użyłem ja ale nic to nie dało w tym miejscu niestety.
-
Matowieje lakier
A jak to rozróżnić ? Zrobił mi się ze srebrnego lakieru metalik taki szorstki bardziej szary kolor i jest matowe to miejsce.
-
Matowieje lakier
Witam, mam problem ze swoim audi. Mianowicie schodzi mi lakier tzn na dachu pojawiła mi się taka plama ze srebrnego lakieru metalik zrobił mi się szary mat. Nie mam pojęcia od czego może to być ? Myślałem, że może to być płyn od spryskiwaczy bo mam jeszcze zimowy i jak używam spryskiwacza to leci mi na dach no ale czy to byłoby tylko w jednym miejscu ? Tak trochę dziwnie. Kolejna sprawa ciągle po aucie chodzą mi koty i załatwiają się na nim i czy mogłoby to być od ich moczu lub kup ? No i ostatnia sprawa co może na to wpływać to auto stoi cały czas pod chmurką czyli na słońcu. Najważniejsze pytanie co Panowie teraz z tym zrobić ? Wstawie zdjęcie, plama jest widoczna na środku zdjęcia trzeba się przyjrzeć dobrze.
-
Wymiana łożyska
Tzn ja ma a4 b5 po lifcie 2000 rok. I słyszałem że mam zamówić całą piaste
-
Wymiana łożyska
Witam, posiadam audi a4 b5 1.8t. Chciałem Was zapytać czy wymieniając z tyłu łożysko muszę wymieniać piaste oraz ustawiać później zbieżność ?
-
Nie działa radio
Witam serdecznie. Jestem po odbiorze auta od mechanika i nie działa mi radio. Radio jakie mam to jvc, wyskakuje mi jakiś błąd żeby zrobić reset który już robiłem kilkanaście razy i zero efektów. Mechanik robił mi blacharke i musiał w tym miejscu akurat wyciągnąć mi antenę (auto mam sedan czyli antena lewe nadkole) więc zacząłem szukać przyczyny idąc po kablach od anteny ruszając tam kablami nagle radio zaczęło grać a pozniej znowu przestało i nic już nie daje jak tam coś poruszam. Od czego zacząć panowie ? Z tego co wywnioskowalem coś tam naruszył w kablach czy to akurat zbieg okoliczności i kable od anteny nie mają wpływu na błąd który wyświetla się w radiu ?