Skocz do zawartości

adrian242424

Pasjonat
  • Postów

    388
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez adrian242424

  1. Mruganie jest normalne, gdy posiadasz MCE z systemem kontroli spalonej żarówki.  Działa to tak, że moduł po przekręceniu kluczyka podaje impuls na światła sprawdzając czy jest przejście na żarówce (rezystancja), w żarówce nie zdąży się zapalić włókno w tym czasie, ale LED jest bardzo czuły, dlatego występuje mruganie (dla ciekawskich diodę Led można zaświecić za pomocą ziemniaka) można to zniwelować dokładając filtr przeciwzakłóceniowy, albo montując ori lampki led (pasują te 4H0943021 (lewa) oraz 4H0943022 (prawa) , które maja to wbudowane (tak mi się wydaje, bo u mnie po zmianie na ori led przestały mrugać, a "żarówki led" w poprzednich lampkach mrugały)

  2. 3 godziny temu, przem8 napisał:

    TAka pewnie regeneracja. Do ogarnięcia w sofcie to przeładowanie jak coś. Jeździj póki co.

    Turbo sam akurat robiłem, koras Mellet, a żeliwo i sztanga to jakiś chinol i powoli się zastanawiam czy tu nie leży problem. Zastanawia mnie jeszcze to podbicie bostu przy odpuszczeniu gazu, wskazuje na DV ale sprawdzałem przed montażem i było ok.

     

    EDIT: Temat rozwiązany, problemem jednak była regulacja westgate, podszedłem do tego na spokojnie i ustawiłem wg. serwisówki BorgWarner. Czyli poluzowałem obydwie nakrętki, przytrzymując dźwignie od WG w pozycji zamkniętej, dokręciłem ręcznie nakrętkę do poczucia oporu,  następnie dokręciłem kluczem o 2mm co odpowiada 2 obrotom (śruba M6x1), następnie skontrowałem nakrętką od strony gruszki. Nie sprawdzałem już dokładnie ciśnienia otwarcia, ale były to okolice 0.2bar, przy 0.3 bar WG było już minimalnie uchylone.

    Logi poniżej, turbo już nie przeładowuje w początkowej fazie, 0,65bar pompuje już przy 2200obr i znikło podpicie boostu po odpuszczeniu gazu, wiec wszystko chyb ok. Dziękuje wszystkim za pomoc.

     

     
    ad
    LOG.TUNEZILLA.COM

     

  3. 14 godzin temu, przem8 napisał:

    Sztanga za bardzo naciagnieta. Zrób sobie program to dopiero się zdziwisz jak dla Ciebie teraz to jest kopyto :P

     

    Dzisiaj popuściłem sztangę, łącznie robiłem 3 próby i jestem już na skraju dolnej regulacji tj. ok 2 obroty przed tym, aby westgate nie był cały czas uchylony tylko dociągała go gruszka do korpusu i turbo nadal przeładowuje w początkowej fazie, aktualnie bez N75 doładowanie wacha się ok 0.35bara. Sprawdzając manometrem sztangę, początek pracy ok 0.28bar ,a pełne otwarcie 0.5bara wiec wygląda ok. Jakieś sugestie? 

     

    Co do softu to myślałem kiedyś nad tym, ale to auto to typowy dupowóz do roboty i na razie mocy mi wystarcza, do podniesienia adrenaliny mam 2 kółka i 3s do 100 ;)

     

     

     

     

    LOG.TUNEZILLA.COM

     

     

    Bez N75

     

    LOG.TUNEZILLA.COM

     

     

     

  4. Witam! Pacjent A4 B6 1.8T BFB. Jestem po regeneracji turbo (wymiana żeliwa, korasu i gruszki). Proszę kogoś kto bardziej siedzi w temacie o analizę doładowania. Po wykresie widzę, że turbo przeładowuje w zakresie ok 2400-3000obr. Gruszkę starałem się ustawić, żeby ruszała ok 0.3-0.4 bar. Po logach bez N75 widzę, że turbo pompuje 0.41bar. Czy takie przeładowanie jest dopuszczalne i czy może być to spowodowane tym, że sztanga jest za bardzo napięta? Zostawić czy ustawić sztangę tak, żeby turbo bez N75 dmuchało 0.3-0.35 bar?

    Edit: Dodam, że ECU nie wywala żadnych błędów, a auto odkąd je mam jeszcze nie miało takiego kopyta :)

     

    LOG.TUNEZILLA.COM

     

    BEZ N75

     

    LOG.TUNEZILLA.COM

     

  5. Witam! Czy gruszka/aktuator od turbo w 1.8T BFB powinien trzymać ciśnienie? Regeneruje u mnie turbo i sprawdzając gruszkę tj. wtłaczając powietrze strzykawką, gruszka zaczyna prace i zaraz po spadku ciśnienia się chowa, sprawdzając w druga stronę czyli wytwarzając podciśnienie trzyma. Tak ma być czy do wymiany?

     

    EDIT: Dla potomnych, kupiłem nową i gruszka ma trzymać ciśnienie cały czas.

  6. Witam! Z powodu zmiany skrzyni, chciałbym zrobić u siebie od razu dwumase i sprzęgło. Mam pytanie czy koło dwumasowe od AVJ różni się od tego w BFB, napęd na przód? ETKA podaje nr. dwumasy dla BFB  06B105266A, co w katalogu LuK odpowiada 415 0127 10, natomiast dla AVJ 058105266H >  LuK 600 0083 00. Pytam bo różnica w cenie samej dwumasy to prawie 500zł na korzyść tej z AVJ.

     

  7. W dniu 13.11.2019 o 22:49, arti03lm napisał:

    Witam,

    Posiadam mce bez literki F i testując lusterko z A6 wpadłem na pewien pomysł. Może się mylę ale czy to zadziała. Pin z lusterka nr 3 chciałbym podłączyć do mce ale do wyjścia świateł cofania, obojętnie czy lewe czy prawe. Bo podając na pin 3 plusa lusterko się rozjaśnia. Natomiast pin 6 działa(lusterko rozjaśnia się) jeżeli dotkne do masy czyli minusa. I rozumie że w lampce podsufitki pin 1 właśnie podaje masę tak?

    Jeżeli się mylę to proszę o komentarz

    Dzięki

    Oryginalnie lusterko fotochrom bez funkcji autoświateł, pobiera sygnał z czujnika cofania (17 pinowa pomarańczowa kostka pin 9, obok pedałów), jeśli tam nie będzie wiązki to jest jeszcze dostępny w  czerwonej 17 pinowej kostce pin 15 (skrzynka z ECU), jednak jak widać na schemacie czujnik cofania (F4) po wbiciu wstecznego podaje +12v, więc jak podłączysz się pod wyście światła wstecznego z MCE to powinno to jak najbardziej działać. Co do lampki jest tak jak mówisz w czasie zaświecenia lampy na pin 1 podawana jest masa, tylko nie zapomnij przerobić lampki dodając 2 diody prostownicze bo w czasie "spoczynku" lampy żarówki pełną rolę przejścia (coś jak bezpiecznik) i na pinie 1 pojawi się +12v, dlatego diody są wymagane bo pełnią funkcje zaporową. Jaka przerobić lampkę podsufitki jest opisane na forum, a jak coś to wal na PW.

    Darmowy hosting zdjęć i obrazków

    Darmowy hosting zdjęć i obrazków

  8. Lusterko doszło, sprawdziłem i na pinach 4 i 5 po wysterowaniu pojawia się napięcie 1,1V, podłączyłem boczny fotochrom na krótko i wszystko działa. Wychodzi na to, że silniczek w drzwiach pełni tylko role przejścia pomiędzy kostką 10 pin, a 16 pin lusterka, więc jeśli mamy standard lusterka 5 pin, a chcemy dołożyć boczny fotochrom wystarczy puścić osobna wiązkę (2 przewody) z kostki 20 pin drzwi, bezpośrednio do lusterka. Chyba, że chcemy robić wszystko wg. oryginału wtedy musimy zaopatrzyć się w silniczek szyb pod składane lusterka, który posiada obsadzone wszystkie 16 pinów.

    PS. Jedestem po udanym montażu na aucie i wszystko śmiga, jak by ktoś miał jakieś pytania pisać.

  9. Ja na razie wiem tyle, jeśli chcesz zrobić wszystko ori, to lecisz wg. tego schematu. Czyli z wstecznego lusterka lecisz 2 przewodami z pinów 4 i 5 do 17 pinowej pomarańczowej kostki znajdującej się w przednim dolnym lewym słupku, piny 7 i 8, tam jest mostek 4 przewodów, 2 ciągniesz do 20 pinowej czarnej kostki w lewych drzwiach pin 7 i 8, a 2 do drzwi prawych, następnie do 10 pinowej czarnej kostki w silniku szyb pin 7 i 8. Aktualnie niewiadomą pozostaje sam silnik czy bierze udział w sterowaniu fotochromem czy po prostu pełni funkcje przejścia do 16 pinowej kostki lusterka. Czekam aktualnie na lusterko wsteczne i zobaczę jakie napięcie pojawia się na pinach 4 i 5, do wysterowania fotochromu powinno ono wynosić ok 1-3v. 

    Darmowy hosting zdjęć i obrazków

  10. Witam! Jestem na etapie montażu  lusterek fotochromowych i mam kilka pytań. Czy pod zewnętrzne fotochromy potrzebuje silnik szyb przystosowany pod składane lusterka? Z tego co widzę na schemacie z elsy, sygnał z wstecznego lusterka prowadzę do silniczka szyb (kostka 10 pin) na tym schemat się kończy. Posiadam standardowe lusterka 5 pin wiec chciałem podciągnąć 2 dodatkowe przewody od luster i wpiąć się w kostkę lusterka 16 pin, tylko właśnie pod jakie piny? Szukając dalej znalazłem, że odpowiadają za to piny 11 i 12 ok, tylko mój standardowy silnik posiada tylko jeden rząd pinów (1-8). Najważniejsze pytanie da się to obejść i podłączyć wsteczne lusterko z fotochromem bocznym bezpośrednio czy czeka mnie zakup silniczka pod składane lusterka (8E1 959 801 E, F, G ), który posiada 2 rzędy pinów?    

  11. Witam! Przymierzam się do zakupu ramion wycieraczek z B7 do B6 (areo), cena nowych oryginalnych  na dzień dzisiejszy to ok 500zł!  Gdy jakiś czas temu można było kupić kpl za ok 250-300zł, wiec zastanawiam się nad zakupem zamienników np. takich: https://allegro.pl/oferta/ramie-wycieraczki-przod-l-p-kpl-do-audi-a4-b6-b7-8115241022

    Są tu obecne osoby, które mają zamontowany taki zestaw i opiszą jak się sprawują ramiona? Czy lepiej szukać używanych ori?

  12. W dniu 5.12.2018 o 12:31, LechosEX napisał:

    Mógłby ktos podać kanały kodowań. Dla radia wartosci sa podane natomiast w kanałach jest podane "00xx" ???

    Mylisz adaptacje z kodowaniem, przy kodowaniu wchodzisz w Coding- 07 i w miejsce pytajnika wstawiasz dana wartość czyli dla przykładu masz np. 

    -2 pasywne głośniki przednie i 2 głośniki aktywne z tyłu (Standard)

    -Nagłośnienie standardowe 

    -Zmieniarkę CD i drugi wyświetlacz (radio / nawigacja)

    Wiec kodujesz sterownik 00206

    00?xx: Ilość głośników pasywnych
    0 = brak głośników pasywnych (Bose)
    1 = 1 pasywny głośnik, przedni lewy (Bose z telefonem)
    2 = 2 pasywne głośniki przednie i 2 głośniki aktywne z tyłu (Standard)
    5 = tylko 2 pasywne głośniki przednie 

    00x?x: Nagłośnienie
    0 - Standardowe
    1 - Bose

    00xx?: Konfiguracja 
    +1 - ferngespeiste Antenne (?)
    +2 - Zmieniarka CD
    +4 - drugi wyświetlacz (radio / nawigacja)

  13. W dniu 12.12.2018 o 22:26, konrado33 napisał:

    Witam, chciałbym odgrzebać ten temat, bo mam taki sam problem z regulacją głośności w Audi Concert II (o ile jest to ten model na CD ?), chciałbym skorzystać z tego poradnika, jednak nie wyświetlają mi się zdjęcia ? Ma ktoś je może zapisane, albo autor mógłby je wstawić jeszcze raz, albo znajdę gdzieś podobny poradnik? Jestem nowy na forum, specjalnie utworzyłem konto, żeby tutaj napisać i poprosić o pomoc. Z góry dziękuję. 

    Zdjęcia zaktualizowane. Dodaje wersje PDF, gdyby zdjęcia znowu wygasły.

    Wymiana i czyszczenie enkodera radia Audi Concert 2.pdf

    • Pomoc techniczna 2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...