Treść opublikowana przez mates08
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
A możesz mi na priv ew. podeslac link do tego Twojego zaufanego sprzedawcy?
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
Oki rozejze sie za tymi zestawami w necie a i tak bede dopiero po wypłacie kupował ale dzięki za podpowiedź
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
oki. a wiele sie naczytałem o zestawie tarcze brembo klocki ferodo? Co o tym sądzicie ?
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
O musze obczaić, dzięki Wogóle to czy kupowaliście kiedys jakieś hamulce na allegro? Chodzi o to zeby nie wpakowac sie w jakies podróbki?
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
Gdzie takie ceny? Ferodo z klockami ferodo czy brembo?
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
No właśnie jadę w sierpniu nad może i trochę się boję na tych tarczach. Bicia nie ma. DObra czy zestaw TRW to w miare wybór? Na allegro znalazłem zestaw TRW tarcze i klocki za 350 z przesyłką, a w inter carsie mi powiedzieli 415zł?
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
Witam chyba nadchodzi czas na wymiane tarcz i klocków w mojej b5. Tarcze 288mm zaciski ate. Chodzi o przód. Załączam zdjęcia jak obecne wyglądają. Mają próg, ale nw czy nadają się do przetoczenia, gdyż mają już jakiś nieciekawy rant no i ta rdza na wentylacji. Zmierzyłem ich aktualną grubość- wynosi między 22, a 22,5 mm. Czy jest sens toczenia czy raczej nówki + klocki? Akurat obecne klocki są jeszcze grube, ale wiadomo przy tarczy to trzeba i nowe klocki.
-
Zmiana oleju
Dobra. Zalałem go ponownie castrolem z tym że teraz 5w40 turbo diesel. Wszystkie filtry jakie poszły to Filtron. Dzięki za wszelką pomoc
-
Zmiana oleju
A jaki LM lejesz do swojego? Masz pompowtryski ?
-
Zmiana oleju
Zobaczymy co jeszcze znajomy sprzedawca mi powie jutro . Aczkolwiek Liqui moly stosowałem w innym samochodzie i nadal stosuje i wiem ze jest good olej
-
Zmiana oleju
olej będzie kupiony w sklepie motoryzacyjnym więc raczej podrabianych olei nie mają . Nakręciłem się troche na tego Motula wlasnie . Aczkolwiek i dużo osób gadało na castrola a jednak nic silnikowi nie jest.
-
Zmiana oleju
Witam! Będę kupował olej silnikowy. Mam silnik 115 km na pompowtryskach . Audi kupiłem 11000 km temu. Zalany był olej Castrol Edge 5w30. Teraz chciałbym przejść na olej 5w40 i zastanawiam się nad Castrolem Edge Turbo Diesel 5w40, lub Motul Specyfic 505.01 5w40. Na castrolu nie mialem zadnych problemów obecnie po za jego poborem. O Motulu słyszałem ze każdy poleca, ale czytalem wypowiedzi ze Motul załatwił TDI-ka. Teraz mam mętlik w głowie co wybrać, czy nie zostać przy castrolu. Co polecacie w tej sytuacji?
-
Miska olejowa
Kurde a czym to odkręcić nie mając tych nasadek? Albo jaki jest ewentualnie rozmiar takiej nasadki ?
-
Miska olejowa
A mam jeszcze jedno pytanie. Przy wymianie oleju i filtrów będę musiał wiadomo odkrecić dekielek wkładu filtra oleju. Nie mam tych nasadek na filtr. Czy da radę bez problemu odkręcić ten dekielek zwykłym opaskowym kluczem do filtrów?
-
Miska olejowa
witam! Czy w silniku z pompowtryskiwaczami AJM miska olejowa jest aluminiowa czy stalowa? Jakim momentem dokręcać korek spustowy>?
-
Zawór N75
A jeszcze małe pytanie. Co się stanie gdy będzie się jeździć z uszkodzoną klapą gaszącą? Czy oprócz telepania silnikiem podczas gaszenia, moze stać się jeszcze coś więcej? Jeżdżę już tak 8 miesiecy odkąd kupiłem auto. Nw ile tak jezdzil poprzedni właściciel ?
- Zawór N75
-
Zawór N75
Problem rozwiązany. Sztanga gruchy chodzi elegancko. Sprawdzana vagiem i ręcznie. Problemem był jeden z wezykow podcisnienia . Był ostro przerwany. Po dorobieniu drugiego problem ustał. Po niedzieli będę wymieniał wszystkie wezyki jakie są pod maską. Tak profilaktycznie. Jaki rozmiar mają te wezyki?: jeden jest jak od przelewu a ten drugi jest grubszy. Jaka powinna być jego średnica ?
-
Zawór N75
Oki. Wogóle lipa się zrobiła bo dziś zaczeła mi od samego początku wyłączać turbo i na każdym biegu praktycznie muł. Dopiero jutro się wezme za diagnozy, bo dzis niestety nie mam jak jeszcze musze w obecnym stanie zrobić trasę około 150km:( . Jutro zacznę działać i dam znać co i jak
-
Zawór N75
tez myslalem o zapieczonych kierownicach. Ale stało to się nagle dziś. Wczesniej caly czas dostawala w palnik i nic się nie działo. Kolega w 2.5 TDI miał podobny problem, i po odpięciu i ponownym podpięciu n75 problem ustąpił. U mnie na każdym biegu jes dobrze tylko na 5 się zaczeła wyłącząć. Podciśnienia też przejżę na początku, ale chciałbym wiedzieć gdzie znaleść N75
-
Zawór N75
Witam! Pomocy! W którym miejscu znajde zawór N75 od turbiny w a4 b5 AJM 116 km? Dziś na 5 biegu zaczęła mi przy 2500RPM odcinać turbo. Po podłączeniu Vaga pokazało mi taki błąd: 17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P1556 - 35-10 - - - Intermittent Czy N75 da się jakoś wyczyśćić?
-
Wiatrak klimatyzacji
A gdzie jest ten rezystor? A jaki ma wogóle wpływ tego wentylatora na klime? Jak nie chodzi to klima będzie gorzej chłodziła, a jak działa to lepiej? Czy jak?
-
Wiatrak klimatyzacji
Witam. Sprawdziłem vagiem. Wiatrak się nie włącza. bezpiecznik dobry. przekaznik cyka podczas testu vagiem. Klima ogólnie nabita, chłodzi, aczkolwiek nie powala mroźnym powietrzem. Czy przez ten wiatrak klima może słabo chłodzić ?
-
Wiatrak klimatyzacji
Oki. Czyli muszę szukać jak tak przyczyny nie działającego wiatraka. Czy vag com coś wykarze? Czyli ten wiatrak ma chodzić gdy econ jest wyłączony ?
-
Wiatrak klimatyzacji
Wiatm! Małe pytanie. Mam a4 b5 Avant 2001. Czy jak włączam klime to ten dodatkowy elektryczny wentylator na chłodnicy powinien się włączyć? U mnie on się nie włącza. Nabiłem dziś klime i jest lepiej chłodzi, aczkolwiek nie jest to jeszcze mroźne powietrze przy ustawionej temp 18 stopni. Chyba ze na dworzu jeszcze za chłodno?