Treść opublikowana przez Audi MAJSTERKOWICZ
-
nie wkreca sie na obroty na zimnym silnku
Witam. Mam problem z moim Audi a4 b5 1996r 1,6 ADP .Problem polega na tym iż samochodem nie da sie jechać na zimnym silniku na benzynie . Auto po dodaniu gazu na full dusi się nie wkręci sie powyzej 1500 obrotów./min. i obroty faluja ok 1000-1200. Problem ustaje po ok 5 min, postoju i normalnie wkręca się i wszystko jest ok .,i tak aż znów do momentu gdy auto ostygnie. Auto jest zagazowane, ale na gazie wszystko chodzi ładnie. Dodam że czasem strzela w dolot w tym czasie 5 min. po odpaleniu PROSZE O POMOC
-
Audi nie wkręca sie na obroty na zimnym silniku
Witam. Mam problem z moim Audi a4 b5 1996r 1,6 ADP .Problem polega na tym iż samochodem nie da sie jechać na zimnym silniku na benzynie . Auto po dodaniu gazu na full dusi się nie wkręci sie powyzej 1500 obrotów./min. i obroty faluja ok 1000-1200. Problem ustaje po ok 5 min, postoju i normalnie wkręca się i wszystko jest ok .,i tak aż znów do momentu gdy auto ostygnie. Auto jest zagazowane, ale na gazie wszystko chodzi ładnie. Dodam że czasem strzela w dolot w tym czasie 5 min. po odpaleniu PROSZE O POMOC
-
Wymiana linek mechanizmu podnoszenia szyby a4 b5
quadral20004 Jakbym nie potrzebował pomocy to bym nie pisał tematów na FORUM które pomaga w niejednej sytuacji i Nie potrzebuje JASNOWIDZÓW bo zapewne TY nim nie jesteś lecz tak jak napisałem prosiłem o fotki lub porady jak złozyć nowe linki z zestawem naprawczym, może ktoś przy tym juz grzebał i ma takie materiały lub wiedze.
-
Wymiana linek mechanizmu podnoszenia szyby a4 b5
Witam, podczas mrozu przypadkowo nacisnąłem otwieranie szyby pasażera. Oczywiście otworzyła się, cos postrzelalo ale sie otwożyła lecz poźniej miałem duży problem z jej zasunięciem całkowicie, to sie nie dosuneła do końca to otworzyła całkowicie ale po ok 20 min zabawy zasuneła sie. Rozebrałem boczek i wysypału sie jakieś zielone małe plastiki, cos sie urwało. no i szyba spada samoczynnie juz sie nawet nie utrzyma ,leci w dół, linki wygladają na całe nie są zerwane. Proszę o pomoc czy są jakieś zestawy naprawcze. i jak to złożyć w całość z nowymi linkami ewentualnie . Może ma ktos jakieś fotki zeby to poskładać ????/
-
Wymiana linek mechanizmu podnoszenia szyby a4 b5
Witam, podczas mrozu przypadkowo nacisnąłem otwieranie szyby pasażera. Oczywiście otworzyła się, cos postrzelalo ale sie otwożyła lecz poźniej miałem duży problem z jej zasunięciem całkowicie, to sie nie dosuneła do końca to otworzyła całkowicie ale po ok 20 min zabawy zasuneła sie. Rozebrałem boczek i wysypału sie jakieś zielone małe plastiki, cos sie urwało. no i szyba spada samoczynnie juz sie nawet nie utrzyma ,leci w dół, linki wygladają na całe nie są zerwane. Proszę o pomoc czy są jakieś zestawy naprawcze. i jak to złożyć w całość z nowymi linkami ewentualnie . Może ma ktos jakieś fotki zeby to poskładać ????/
-
trzyma hamulec koła prawy przód
Problem rozwiazany, NIE ZAWSZE WYSTARCZA WZROKOWA OCENA TLOCZKA LUB INNEJ CZĘŚCI . przyczyna był tłoczek a scislej mówiąc korozja w tunelu po którym on sie poruszał. Sam tłoczek był gładki bez wżerów lub zarysowań. Wymieniłem tłoczek profilaktycznie z gumkami koszt 50 zł , wyczyściłem tunel w zacisku ze rdzy zamontowalem, koło odpowietrzyłem i wszystko ok. Temat uważam za zamknięty. POZDRAWIAM.
-
trzyma hamulec koła prawy przód
Kolego właśnie zawsze sprawdzam wszystkie koła i tylko prawy przód jest gorący. Poczytałem i wiem jak by był ciepły też lewy tył to ewidentnie pompa do wymiany bo działa sekcjami na przemian prawy p.- lewy t. lewy p.-prawy t. A tutaj nie mam takiej klarownej sytuacji ;///
-
trzyma hamulec koła prawy przód
Cos jest nie tak bo własnie objechałem kawałek 20 km i po zatrzymaniu się koło było zimne chociaż czesto hamowałem stawałem itd na swiatłach. A co najdziwniejsze wróciłem do domu ten sam dystans i juz koło było gorace. Koledzy czy ktos miał kiedykolwiek taki nietypowy przypadek. ?? Wiadomo można wymienić wszystko zacisk pompę, serwo itd zwiazane z układem hamulcowym ale nie chciał bym sie pchać w takie koszty.
-
trzyma hamulec koła prawy przód
raczej nie bo dzisiaj rano byłem sie przejechac, rozgrzałem to wszystko odkręciłem prawe koło zakreciłem szpitki i tarczą w rękach nie zakręciłem bo własnie trzymało. i to jest dla mnie najdziwniejsze ze zacisk jest ok a trzyma to jedno koło, ;//
-
trzyma hamulec koła prawy przód
Przyznam nie wiedziałem ze na przeglubie jest, wpadło mi teraz do głowy że na full skreconych kołach w prawo słychac przeglób bodajze prawy ale to delikatnie i czasami czy to mogło by miec jakiś związek z tym trzymaniem hamulca. ??
-
trzyma hamulec koła prawy przód
kolego w B5 nie ma pierscienia na przednich kołach no chyba że nie zauważyłem, Napewno jest na tylnych pierścien od ABSu z tyłu na tarczy .
-
trzyma hamulec koła prawy przód
Mowisz o adaptacji czujnika kata skretu kierownicy. a nie o absie?
-
[A4 B5] Czy przednie tarcze hamulcowe mają nakrętki mocujące?
Nie musisz sie obawiać nie ma poprostu mocowanej tarczy srubami, jest ona ruchoma, wiec przy odkreceniu koła mogła sie ona ruszac.
-
trzyma hamulec koła prawy przód
podzielam zdanie iż tłoczek jeśli chodzi bez problemów tzn wyciska sie i chowa to jest sprawny a pozatym nie ma wycieków. Mechanik któryś z kolei mówił zeby zaczac od weżyka hamulcowego poniewaz mógł sie rozwarstwić .. Co o tym Myslicie?? Miałeś moze podobny przypadek czy tylko dobra rada. ??
-
trzyma hamulec koła prawy przód
Ok dzięki za info, muszę tylko znaleźć jakiegoś mechanika który mi to podłączył i zdiagnozuję bo ja nie za bardzo mam jak.
-
trzyma hamulec koła prawy przód
ABS działa bo przy ostrym hamowaniu szarpie pedałem to już próbowałem, A jesli chodzi o ta adaptacje czujnika, jak to zrobic i gdzie on sie mniej wiecej znajduje? Jeśli chodzi o czujnik ABS-u to powinien byc raczej sprawny gdyz zane kontrolki od absu lub hamulców nie swiecą mi sie na zegarach. Pomocy koledzy bo nieogarniam
-
trzyma hamulec koła prawy przód
Witam, zaczynam nowy temat z uwagi na to iż przeczytałem prawie wszystkie o trzymaniu hamulców i nie napotkałem się z przypadkiem trzymania jednego koła (prawy przód). A wiec pewien czas temu zauważyłem ze trzyma mi hamulec ale tylko i wyłacznie w prawym przednim kole, chcac zobaczyc czy to wina zacisku rozebrałem go ale wszystko było ok tłoczek wychodzi jak i sie chowa bez problemu prowadnice nasmarowane zestaw naprawczy z gumkami zrobiony, załozone takrze nowe tarcze i klocki. weżyki wymieniane zaraz po kupnie auta tj. koncem 2014r. Po "naprawie" jakies 2,3 dni problem ustał i było ok przez ok 1 miesiac, aż tu wczoraj od nowa to samo trzyma znów prawe koło przód. Po przejechaniu ok 30 km widac delikatny dym z koła. a po wystygnięciu hamulca normalnie oddaje. a także po przejechaniu pierwszych 2 km, tez jest ok do momentu nagrzania sie hamulców. Dodam tez ze odpowietrzony został cały układ hamulcowy przy wymianie zacisków, tarcz i klocków z tyłu ok 6 mc temu. Proszę o pomoc co może być przyczyną? bo bez sensu wymieniac serwo czy pompę i pchac sie w koszty.