Cezary A4

• Paliwo

Osiągnięcia Cezary A4

Reputacja

1. Hej! Próbuję zaadaptować radio Audi Concert II do mojej A4 B5... Obecnie posiadam Audi Beta Autoreverse i chciałem mieć radio ORI z możliwością odtwarzania czegokolwiek. Stąd Concert II + XCarLink. Najpierw dostałem takie radio 8L0035186G (to chyba dedykowane dla A3 od 99 roku), radio działało, SCAN odnajdywał stacje, niestety radio nie odtwarzało płyt CD więc dogadałem się ze sprzedającym na wymianę. Tutaj nie testowałem podłączenia po CAN niestety. Następne radio jakie dostałem to 8P0035186C i to chyba jest dla nowszego A3 (od 2003 lub 2004). Podpiąłem z mojego licznika VDO Full FIS CAN high i low (z szarej kostki piny 5, 6) do odpowiednich pinów w radio (mini ISO zielona). Efekty są takie że radio dzięki CAN podświetla przyciski po włączeniu świateł. Natomiast nie wyłącza się po stacyjce. Nie działa też search stacji i SCAN, radio kręci w kółko i nic nie znajduje, ale jak manualnie ustawię FREQ to gra. Apropos SCAN: 1. Czy jest możliwe że coś jest z anteną/wzmacniaczem? Audi Beta miał wyjście Auto Antena (ISO zasilająca pin 5) - czy to w jakiś sposób gada ze wzmacniaczem antenowym? Jak to się ma do Concert II - wzmacniacz antenowy nie jest zasilony? Poprzedni 8L0 odbierał stacje poprzez SCAN oraz jak odpinam sygnał antenowy z radia (ten duży kabel) to nie ma żadnego sygnału, manualnie nie da się nic wyszukać. Wydaje mi się że to sugeruje że z Anteną jest OK, ale nie mam pewności co do zasilania wzmacniacza antenowego i jak to się miało to pinu 5 w ISO w Becie. Dzisiaj jeszcze podłączyłem zwykły kabelek zamiast anteny i też radio odbierało bezproblemowo natomiast scan nic nie znalazł na Local i DX, także proszę tylko o potwierdzenie że to na bank problem radia oraz do czego służyć może ten ISO pin 5 w Audi B5. Apropos nie wyłączania po stacyjce: 1. Czy jest możliwe że ta wersja 8P0 jest zbyt nowa dla mojej A4 B5 i komunikacja po CAN działa tylko częściowo? Czy powinienem raczej szukać tych do A3 8L0? 2. Czy te radia nie są przypadkiem zakodowane na A3, czy jest możliwość przekodowania na A4 i czy to cokolwiek może zmienić?
  2. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów