Treść opublikowana przez xamer
-
pomocy audi nie odpala
że jak? ale masz świadomość, że jak jedziesz na gazie to wtryskiwacze benzynowe i tak nie pracują? problem pojawia się dopiero w zimę bo przy minusowych temperaturach parownik dostaje po d...
-
Jaki olej silnikowy ?
Jak masz nagar i wiesz, że Ci rozszczelni to lej najtańszy olej z promocji z biedry... po co inwestować w taki silnik. Jeśli po płukance puszczają uszczelki to znaczy że silnik to już kompletny paździeż bez perspektyw... olej dedykowany do tego silnika to 5W30 jeśli już chodzi o ścisłość.
-
a4 b5 1.6 strzelanie z silnika
mam pytanie... pomogło Ci to wywalenie katalizatora?
-
Nierówna praca silnika.
no fakt ale to na kompresji wyjdzie a jej jeszcze nie robiłem, no ale dalej nie wyjaśnia to tych dziwnych zapłonów...
-
Nierówna praca silnika.
po przeczyszczeniu wszystkich styków i kostek nastąpiła poprawa... silnik się już nie trzęsie ale dalej potrafi strzelić w tłumik oraz mocy na niskich obrotach nie ma za wiele... kolejne logi zamieszczam poniżej i się pytam... jak to możliwe żeby aż tak zapłon się zmieniał?
-
Nierówna praca silnika.
na pewno uwalona jest sonda lambda ale raczej przez nią nie szarpałoby tak ostro i nie strzelało w wydech... samochód przypomnę chodzi na lpg
-
Nierówna praca silnika.
czy oś z tego wynika? pośba o pomoc..
-
Nierówna praca silnika.
Czujnik położenia wału sprawdzony i działa... zarówno na gorącym i zimnym silniku. Mam tylko pytanie... bo to ten czujnik, którego szara wtyczka znajduje się za zbiornikiem wyrównawczym... jakim prawem jestem w stanie uruchomić silnik na rozłączonej wtyczce???
-
Nierówna praca silnika.
kable i świece wymienione zanim zacząłem wymieniać cewkę. To nie jest tak że nie pali na cylinder... błędów vag nie ma dlatego podłączyłem lampę stroboskopową i tam już ilość uderzeń i częstotliwość zgadzała się tylko dla pierwszego cylindra... na reszcie miałem wrażenie, że wali losowo jak sobie przypomni... po wymianie cewki nie sprawdzałem ale sprawdzę jak znajdę chwilę..
-
Nierówna praca silnika.
W dniu dzisiejszym dokonałem wymiany cewki wraz z modułem zapłonowym i problem nie ustąpił. Mam pytanie odnośnie rozrządu... da się jakoś sensownie, bez rozbierania połowy samochodu, podejrzeć znaki? Chce wyeliminować przeskoczenie rozrządu.
-
Nierówna praca silnika.
No tak ale same się raczej nie przestawily... działało ok zasiłek i po odpaleniu juz nie chodzi jak kiedyś. ..
-
Nierówna praca silnika.
Witam, Piszę z prośbą o pomoc. Silnik 1.6 ahl pracuje jakby nie palił na wszystkie cylindry. Vag nie wyrzuca błędów lecz po podpięciu lampy stroboskopowej na każdym z cylindrów iskra inaczej jest podawana.. tzn podaje w innym tempie i z przerwami, jedynie na pierwszym wygląda na ok. Z tego co się orientuje cewka czy bardziej moduł zapłonowy podaje iskrę parami tym samym powinno równo błyskać na parach powiązanych świec. Pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał kiedyś? Ja obstawiam cewkę/moduł lecz przed wymianą chciałbym to jeszcze ostatecznie potwierdzić. Dodam że kable + świece wymieniłem na wstępie lecz problem pozostał. Pozdrawiam.