Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

vadimus

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez vadimus

  1. Drodzy koledzy, zarejestrowałem się tylko dlatego że wpadłem na ten temat i chciałem podzielić się moim doświadczeniem i wrażeniami. Ujeżdżam A5 i jest to kolejne audi które przyszło mi użytkować, wcześniej miałem również wspomniany silnik 4.2 W kolektorze ssącym są dwa rodzaje klap: - jedne do zawirowania powietrza w celu "lepszego wymieszania paliwa z powietrzem" - drugie do "zmiennej długości kolektora" Generalnie to ustroicielstwo, które zawsze psuje się po dłuższym przebiegu, miałem przygodę, bo urwała mi się klapka i silnik nie nadawał się do remontu - głupi byłem. Wyrzuciłem to dziadostwo z kolektora i.... narobiłem sobie problemów. Naprawy mechaniczne to jedno, ale modyfikując bardziej kolektor trzeba pamiętać o elektronice. Klapy warto wywalić, ale trzeba je też wyprogramować ze sterownika (a w niektórych widlakach audi są 2 sterowniki - master i slave (całe szczęście w moim V6 był jeden), później trzeba zrobić optymalizację oprogramowania, żeby usunąć skutki tego że nie mamy ograniczonego przepływu powietrza w pewnym zakresie obrotów i jest go za dużo - dla mnie generalnie czarna magia, ale jak popsułem to pomogły mi chłopaki z auto-krak.pl - możecie film zobaczyć nawet z APjątką: Klapy kolektora to bardzo niewdzięczne urządzenie z kategorii tych których najlepiej się pozbyć zaraz po zakupie samochodu i polecam na prawdę zorientować się w temacie co mamy pod maską i wywalić w cholerę EGR, DPF (w klekotach), klapy, a nawet przepustnicę jeśli są z nią problemy, bo to tańsze i bezpieczniejsze niż zakup nowych części które po jakimś czasie znowu wygenerują problemy. Kolektor ma ponadto to do siebie, że przy takim urządzeniu jak klapy + egr zarasta nagarem i klapki lubią się później przycinać, są błędy itd. Jak ktoś nie ogarnia to jedzie do ASO i buli gruby hajs. Mod który tu przedstawiacie uważam za fajny, bo usprawnia klapy, ale osobiście uważam że należałoby się ich pozbyć

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.