-
ulysses obserwuje zawartość Opadnięty lewarek wybierak zmiany biegów A4 B7 2006
-
Opadnięty lewarek wybierak zmiany biegów A4 B7 2006
Witajcie, Mam problem z lewarkiem wybierak zmiany biegów z A4 B7 2006. Opadła ta dźwignia i przypadkiem można wrzucić wsteczny. Auto jest u mechanika i nie wie co to może być. Miał ktoś taki problem i udało mu się rozwiązać problem ? A4 B7 2006, BRE, 6 biegów
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Witajcie, nie mialem zbytnio czasu zeby napisac wiec zrobie to teraz. Po kilku dniach obserwacji sa takie akcje. Ustawienia klimatronika sie nie zmieniaja we wszystkich wiec, ustawione jest 25 C nawiew centralny. Temp. zewnętrzna 4 C. 1. Jade do pracy. 18 km jednym ciągiem, auto praktycznie osiąga temp 90C (wg wskaznika) dopiero po dotarciu do pracy. Z nawiewow ok. 16 C 2. Jade z pracy. Po 4 min jazdy temp z nawiewow okolo 30 C. Zatrzymuje sie do sklepu. Wracam, odpalam, i leci zimne. dojezdzam do domu i zawoze dziecko do przedszkola, wylaczam silnik. po powrocie odpalam i znowu leci ciepłe ok 30C. 3. Teraz zauwazylem ze gdy silnik osiagnie 90 C to temp z nawiewow spada. Gdy jest zimny to temp szybko zaczyna rosnąć, bo po 2-3 min juz leci np 15 C, po kolejnej minucie juz 20 C itd. Oprocz tego wskazowka rosnie np do 70 C, po chwili spada do 60 C, znowu rosnie do 80 C, spada do 70 C i rosnie do 90 C, i dalej to co na poczatku pkt.3. 4. Temperatura nawiewu rosnie gdy dodaje gazu, spada gdy stoje na swiatłach, lub jade na luzie. Gdy silnik osiagnie 90 C to juz tak trzyma, ale z nawiewow spada. Wybaczcie za referat, ale chcialem jak najbardziej idzie zobrazowac co sie dzieje. Klapy działają i fizycznie i w vcds. Tak jak wspominaliscie pewnie nagrzewnica do wymiany, ale co myslicie o termostacie ? Pierwszy płyn był bardzo zasyfiony, moze cos go blokuje ?
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
W którym miejscu w VCDS są te pomiary ?
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
ok potestuje jeszcze przez tydzien co sie dzieje dokladnie z tym ogrzewaniem. Powiedzcie tylko Waszym zdaniem, raczej panel klimatyzacji odpada? bo mam kupioną używkę i nie wiem czy ją odesłać
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Tylko ciekawe czemu raz leci cieple raz zimne. Popołudniu zrobie dluzsza trase o zobacze jakie temp rurek beda
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Tak na to wychodzilo by. Musze je sprawdzic. Aha zapomnialem dolny przewod do nagrzewnicy ok 75 C a gorny ok. 35 C
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Wiec tak. Nie mialem czasu i mozliwosci po pracy zrobic tego testu ale ogrzewanie zyje wlasnym zyciem. Rano po odpaleniu silnika zrobilem ok 8km silnik 90 C powietrze z nawiewow 26 C (termometr w kratce) na panelu ustawione nawiew na srodek i 25 C. Zatrzymalem sie. Po ok 10 min znowu odpalam robie ok. 5-6km, powyzsze parametry bez zmian tyle ze z nawiewow juz ponad 45 C. Znowu postój ok 15 min. Odpalam 3 raz robie ok 10km z nawiewow 20 C (panel caly czas bez zmian) z tym ze jak dojezdzam do domu to slychac trzaski jakby za radiem i z nawiewow znowu ponad 45 C. Po pierwszym zgaszeniu silnika sprawdzalem pod zbiornikiem - sucho. Chcialem sprawdzic jak wyglada plyn odkrecilem korek i troche plynu sie wylalo przez wlew. Ma ktos jakies pomysly? U mnie grzanie to totolotek
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Dzieki za info, jutro tak zrobie i dam znać co i jak
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Zbiorniczek jest faktycznie brudny od środka. Wymieniając płyn był prawie czarny, ciśnienie nie wiem, płynu nie ubywa i śladów płynu nie ma. Teraz mi sie przypomniało może to ma wpływ, rok albo 2 lata temu, strzelil mi metalowy przewód z prawej strony silnika z płynem. Zaklejone poxilina, i raczej trzyma, bo nie ubywa płynu, jutro sprawdze czy coś tam widać
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
spoko, ze mnie mechanik amator czyli uszczelka pod głowica
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
czyli moze zasysac gdzies lewe powietrze ?
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Ok jutro po pracy sobie pirometrem sprawdze i dam znac. Jeśli problem z obiegiem to zapchana nagrzewnica ? czy jest jakaś inna możliwość
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Czyli co możliwe ze nagrzewnica zapchana dalej ? Nic nie ubywa To nie wiem, orientujesz sie gdzie szukać takiego przewodu ? moze masz jakies zdjęcie ?
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
Właśnie problem jest dziwny bo jak ustawie np 28 C i te "coś" zadziała to normalnie wszędzie grzeje. Jak te "coś" nie zadziała to wszędzie leci zimne. Rozumiem ze te 2 klapy otwierają się gdy podkręce temperaturę? Do tego z lewej (od kierowcy) jest trudny dostęp ? Jutro sprawdze jeszcze raz ten od strony schowka. Zeby nie demontować od strony kierowcy to ustawię sobię temperaturę po prawej stronie i zobacze, w sensie gdyby pomimo otwarcia nie będzie ciepło z prawej, to przyczyny muszę szukać gdzieś indziej
-
Problem z ogrzewaniem w samochodzie A4 B7
1. Różnie z tym jest. Jeżeli nawiew działa normalnie (czyli leci jakieś 45 C) to tak, jak leci zimne to jest różnica. 2. Błędy były z silniczkiem rozmrażania. W silniczku wymieniony potencjometr i narazie działa ok. Oprócz tego brak błędów. 3. Schowek demontowany, silniczki pracują. Od strony schowka widziałem chyba z 4 silniczki i tu jest pytanie czy jest jakis silniczek który steruje gdy np z 18 C przestawie na 28 C na panelu.
ulysses
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta