Skocz do zawartości

Kris1909

Pasjonat
  • Postów

    125
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Kris1909

  1. 5 hours ago, Silver3833 said:

    Jak ktoś youtuba ogląda o motoryzacji kanał Profesor Chris on zastosował ten środek w służbowym VW Caddy dlatego też go zastosowałem i powiem działa 😁👍

    Oh oczywiście, że znam Profesora, miłośnik motoryzacji przed duże M. Pamiętam filmik jak pokazywał i objaśniał quattro oraz wywiad w warsztacie gdzie naprawiają automaty, brawo i szacunek dla Chrisa 👏👏

  2. 1 hour ago, Silver3833 said:

    Panowie w Audi B8 nie zapala się żadna kontrolka że jest wypalany DPF lecz można to poznać po obrotach zwiększają sie i po tym że jak wyłaczymy samochód wentylator chodzi żeby układ przewietrzyć. U mnie wypalanie załaczało się co 300 km to słaby wynik środek liqui moly do DPF 2 razy teraz wypalanie między 400 a 500 km bliżej 500 km więc polecam profilktycznie od czasu do czasu używać tego środka.

    Nie próbowałem jeszcze takiego środka do DPF, a4 2013 rok, wypalanie rzadko😅 już nie zwracam uwagi kiedy się wypala, muszę kiedyś zastosować👍

  3. On 11/1/2023 at 6:38 AM, Berserker said:

    Co ile kilometrów wypala się DPF wA4 B8 gdy silnik, turbo, odma i cała reszta podzespołów jest w idealnym lub w nowym samochodzie?

    Jak kupiłem b8 miało 4 lata, do pracy 50km w jedną stronę, wypalanie co około 600-700km, po jakimś czasie całkiem temat olałem i dziś auto ma lat 10 do pracy mam 30km w jedną stronę, nie wiem dokładnie co ile się wypala, ale strzelam, że coś około 300-400km. Nie jest to w żadnym stopniu wypalanie częste, żebym miał się niepokoić, tak uważam, nigdy żadna kontrolka nie wyskoczyła. Jeżdżę aż się zacznie jakiś cyrk i będę sie martwić. A u kolegi jak często się wypala?

  4. 1 hour ago, Muskel1 said:

    Uważaj przy wymianie abyś nie został porażony prądem. Tam jest wysokie napięcie, które idzie na żarniki. Wyłącz koniecznie zapłon i wyciągnij kluczyk że stacyjki.

    Dzięki, tak też robiłem przy zamienianiu ich, na wszelki wypadek wyjmowałem kluczyk i nawet światła na 0 dawałem😅

  5. 21 hours ago, lukpie said:

    bagnet tez sobie dokupilem wiec sie sprawdzi. Jak bedzie ciut wiecej to wlasnie nie bedzie ewentualnych dolewek:) chociaz w sumie nie wydaje mi sie zebym musial cos dolewac.

    Olej zmieniłem 1.5 miesiąca temu, zalane 5l na bagnecie prawidłowy poziom to pomiedzy 0(min) 24(maks) i zaraz po wymianie wskazanie było 18, dziś sprawdzałem i spadło do 16 po przejechaniu 2500km, tak więc jak pisałem wcześniej 5l jest u mnie idealnie. 

  6. 5 minutes ago, Muskel1 said:

    Normalnie żarniki mają żywotność ok. 3000 roboczogodzin. Z czasem jednak tracą na jasności w zmieniają temp. światła (dlatego należy zawsze wymienić oba). Pod koniec żywota zmieniają temp. światła na różowo i świecą bardzo słabo.

    Bywają też przypadki, że tak jak u Ciebie, po prostu gasną. Może to być wina samego żarnika lub przetwornicy, która nie trzyma napięcia.

    Wymiana żarnikków jest tańsza niż wymiana przetwornicy, dlatego warto od tego zacząć.

    Jeżeli jednak okaże się, że nowy żarnik także gaśnie, będzie należało wymienić także przetwornicę.

    W B8 polifcie bardzo rzadko jest to wina przetwornic (może pojedyńcze przypadki).

    W B7 była to niestety bardzo częsta przypadłość, gdyż do pewnej daty produkcji wychodziły felerne przetwornice, które z czasem zastąpiono poprawionymi wersjami.

     

    Dzięki serdeczne, z ciekawego zamienię je jeszcze raz, ale tym razem tak zostawię, jak będzie gasło lewe to na bank żarnik. Myśle, że temat wyczerpany, sporo się dowiedziałem, dzięki raz jeszcze i pozdrawiam. 

    • Lubię to 1
  7. 4 hours ago, Muskel1 said:

    Ja w polifcie wymieniałem bez kompletnego demontażu lamp. Strona kierowcy dostaniesz się bez problemu, strona pasażera należy lampę poluzować, odpiąć wtyczkę od lampy i wysunąć lampę do przodu.

    Demontujesz gumowy dekielek z tyłu lampy, odpinasz metalową wtyczkę przy żarniku i przekręcasz lekko żarnik w ruch przeciwny do ruchu wskazówek zegara, następnie możesz go wyjąć. Poszukaj filmików na YT:wink:

    Ja mam Anglika w IRL więc u mnie na odwrót. Po obejrzeniu YouTube gdzie wyjmowali lampe tam gdzie nie było dostępu w komentarzach ludzie sugerowali żeby wyjąc pudło z filtrem, mnie udało się dostać do żarnika bez wyjmowania pudła, tylko poluzowałem. Jeszcze pytanie o same żarniki. Zamieniłem je miejscami żeby upewnić się, że to żarnik padł i ten z drugiej strony działał. Po ponownej zamianie ku mojemu zdziwieniu ten wadliwy też świecił, jednak po kilku sekundach przestał. Wcześniej tego nie zauważyłem, że za każdym razem tak się dzieje, komunikat wyskakuje po kilku sekundach i światło przestaje działać, czy to jest normalne, w taki właśnie sposób kończy się xenon? Mój pierwszy to jest i jak pisałem w pierwszym poście, nie mam pojęcia. Auto ma 10 lat, ja posiadam je od 6 i jak do tej pory nie pamietam żeby się spaliła jakaś żarówka, Ok oprócz tej na zegarach to chyba żadna inna nie padła. 

  8. 2 hours ago, Muskel1 said:

    OEM żarniki mają ok. 3200-3400 Kelvin. 

    To co pisze Osram na pudełku z tymi "do 6200 K", to tylko chwyt reklamowy. One nie mają więcej niż 5000 K  gdyż  wraz ze wzrostem temperatury światła maleje ich strumień świetlny. Oba te przedstawione tutaj żarniki mają zgodnie z opisem producenta 3200 lm (Lumen), ale powyżej 6000 K stumień światła maleje i powinny mieć już tylko ok. 3000 lm. Czym bardziej temperarura światła rośnie, tym "ciemniej" świecą gdyż mają mniej lm. 

     

    Nie odstajesz z wiedzą on Niemca z YouTube 👏  powiesz mi jeszcze czy sam sobie poradzę z wymianą?

  9. 11 hours ago, Muskel1 said:

    Znam. CBI są lepsze bo mają wyższą temperaturę światła (są bielsze). Night breaker świecą z lekką żółtawą poświatą). 

     

    Ja zawsze CBI wkładałem, zarówno D1S (w innych modelach aut) jak i D3S.

     

    Tu masz film porównujący te oba modele. Sam oceń i zdecyduj.

     

    Dziękuje, koleś naprawdę robi dobrą robotę. Osobiście skłaniam się ku NBL. 

    A wiesz może jaką barwę światła mają oryginalne ksenony w a4 b8.5? NBL mają około 4400k natomiast CBI 6200k obie wersje Next gen. 

  10. W dniu 17.09.2023 o 22:18, Muskel1 napisał(a):

    Bo będzie różnica w świeceniu.

    No jasne, dzięki. Właśnie pare CBI D3S polecanych zakupie:) pozdrawiam. 

     

    W dniu 17.09.2023 o 23:01, Kris1909 napisał(a):

    No jasne, dzięki. Właśnie pare CBI D3S polecanych zakupie:) pozdrawiam. 

    Znalazłem jeszcze coś takiego:

    OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER next Generation 66340XNN-HCB
    różnica w cenie niecałe €30 za pare, znasz te żarówki? Jakieś spostrzeżenia? 

  11. 14 minutes ago, lukpie said:

    W sumie 200 wiecej nie powinno zrobic roznicy:D a po co zostawiac takie troche w pojemniku:)

    Ostatnio po kilku latach kupiłem nawet bagnet i wskazuje zaraz po wymianie w okolicach połowy skali, więc naprawdę dobry poziom. Kiedyś gdzies wyczytałem, że 4.8+ 200ml na filtr? Już nie pamietam, ale zalewam tak już 6sty rok i jest wszystko si. Nic nie dolewam wymiany co około 11kkm

  12. 41 minutes ago, Muskel1 said:

    Jak masz bixenony a nie halogeny to siedzi tam żarnik D3S. Możesz na próbę podmienić miejscami czy problem powędruje na drugą stronę. Jeżeli tak, to żarnik padł. Wymieniamy zawsze oba. Polecam Osram CBI D3S.

    Ok dziękuje. A z ciekawości czemu dwa się wymienia a nie tylko ten padnięty? 

  13. On 5/12/2023 at 9:50 PM, Kris1909 said:

    Dzięki kolego. Przeczytałem Twój post w pracy, nie miałem czasu odpisać. Prosto po pracy pojechałem do innego mechanika, który stwierdził po moim opisie, że to oczywiście termostat. Na pytanie czy główny czy przy egr odpowiedział, że przy egr chyba nie ma termostatu, że jest jakiś zawór czy coś takiego?‍♂️ No Ok, przynajmniej ten chce wymieniać termostat gdyż ostatni mechanik nie widział żadnego problemu. Jestem umówiony na czwartek na wymianę termostatu głównego, mam nadzieje, że to pomoże, jeżeli nie to będę zagłębiał się w temat, który dołączyłeś. Ja też tak już długo jeżdżę, ale u mnie chyba gorzej bo nawet nie dochodziło jak u Ciebie do 90, no ale trudno, lepiej późno niż wcale. Póki co nie mam żadnych objawów, że jakoś to zaszkodziło więc może nie jest tak źle. Dam znać po wymianie czy pomogło. 

    Jestem po wymianie głównego termostatu i wszystko jest tak jak powinno. Płyn chłodniczy nagrzewa się do 90*C w około 10 minut i wskazówka zostaje tam przez całą podróż oraz po podróży na postoju. Wskazania oleju zależą od stylu jazdy, ale jest to ponad 90*C maksymalnie miałem 100*C. Po przejechaniu odcinka 30km wyłączam auto i jak jadę ponownie za godzinę temp cieczy po minucie może dwóch znów wskazuje 90*C. Myślałem, że może spalanie trochę spadnie, ale po przejechaniu 800 km w ciągu 10 dni tryb mieszany mam identyczne jak przed wymianą, średnie spalanie 6.7l/km. 
    Mechanik chciał wymieniać dwa termostaty naraz (niby mu w Audi tak doradzali) ale się nie zgodziłem. Żalił się, że ciężki dostęp do głównego, za to ten przy egr niby dużo łatwiej. No cóż, musze szukać dalej „swojego” mechanika. Dzięki panowie jeszcze raz i szerokiej drogi wszystkim. 

  14. 8 hours ago, matheo18w said:

    Mechanik po dotknięciu węża ręką poznał że termostat główny raczej do wymiany najpierw i jak nie pomoże to dopiero wymieni termostat egr. Po wymianie głównego problem rozwiązany, wiec termostatu egr nawet nie ruszałem.

    To że nie ma ogrzewania to zależy od układu chłodzenia jak jest zbudowany, akurat u mnie przy wadliwym termostacie było ogrzewanie, chodź pewnie delikatnie słabsze, ale na pewno nie była to jakaś diametralna różnica i że marzłem w zimę.

     

    U mnie niby wskazówka pokazywała 90 st po dłuższej jeździe, ale potrafiła opadać na postoju nawet po bardzo długiej trasie.

     

    Dzięki kolego. Przeczytałem Twój post w pracy, nie miałem czasu odpisać. Prosto po pracy pojechałem do innego mechanika, który stwierdził po moim opisie, że to oczywiście termostat. Na pytanie czy główny czy przy egr odpowiedział, że przy egr chyba nie ma termostatu, że jest jakiś zawór czy coś takiego?‍♂️ No Ok, przynajmniej ten chce wymieniać termostat gdyż ostatni mechanik nie widział żadnego problemu. Jestem umówiony na czwartek na wymianę termostatu głównego, mam nadzieje, że to pomoże, jeżeli nie to będę zagłębiał się w temat, który dołączyłeś. Ja też tak już długo jeżdżę, ale u mnie chyba gorzej bo nawet nie dochodziło jak u Ciebie do 90, no ale trudno, lepiej późno niż wcale. Póki co nie mam żadnych objawów, że jakoś to zaszkodziło więc może nie jest tak źle. Dam znać po wymianie czy pomogło. 

  15. 55 minutes ago, Kris1909 said:

    Dzięki, będę się upierał zatem żeby wymienić termostat. Czy to najprawdopodobniej będzie główny termostat? Jak myślicie? Mechanik mówił coś o termostacie przy egr czy coś takiego. 

    Najlepiej to pójdę do innego mechanika bo ten dziwnie na mnie patrzył, że szukam problemu gdzie go nie ma. 

  16. 32 minutes ago, RALF76 said:

    temp cieczy 90 a temp oleju ciut ponad 90 więc wg mojej oceny masz za mało

    Dzięki, będę się upierał zatem żeby wymienić termostat. Czy to najprawdopodobniej będzie główny termostat? Jak myślicie? Mechanik mówił coś o termostacie przy egr czy coś takiego. 

  17. 18 minutes ago, Mateusz_K said:

    Ja obserwuje czasami temp oleju i po 30km jazdy, mam około 90C, więc chyba coś jest nie tak u Ciebie. 

    I temp cieczy też oczywiście jest 90?

    Coś mi się wydaje, że mechanik nie wiedział gdzie się za to zabrać, mówił, że są dwa termostaty itd, że nie wiadomo który, że jak ogrzewanie było Ok w zimie to termostat powinien być ok?‍♂️ kazał jeździć i obserwować. Ja już nie pamietam jakie kiedyś miałem wskazania bo już od bardzo dawna mam tak jak teraz niestety, gdzieś przeoczyłem. 

  18. On 5/5/2023 at 7:39 PM, RALF76 said:

    nie jest to normalne,  silnik jest niedogrzany widać po wskazówce temp silnika, przy 17 na zewnątrz musi być 90 na wskazówce, sprawdź VCDSem temp silnika bo może wskazówka błędnie pokazuje ale wg mnie termostat do wymiany jak koledzy sugerują

    Byłem u mechanika i On podejrzewa sensor od temperatury płynu chłodniczego. Zauważyłem, że wskazówka od płynu potrafi iść „do góry” powiedzmy 75C po czym spada do 68C i to wszystko w trakcie jazdy po przejechaniu 30km. Pytanie do Was jaką temp powinien mieć olej w tym momencie tak około? Czy temp oleju w okolicach 73-75C jest ok? Być może termostat jest naprawdę sprawny a to sensor szwankuje? Napewno nie ma prawa bytu żeby wskazania płynu chłodniczego były wielkości 70C a w tym samych czasie oleju 75C dobrze mówię?  Chodzi mi o to, że może termostat jest sprawny tylko źle pokazuje. Obserwuje ktoś może temp oleju, ale nie płynu chłodniczego u siebie? I jakie wartości pokazuje temp oleju, czy na odcinku 30km normalnej jazdy 73-75C jest ok czy to zdecydowanie za mało? 

  19. On 5/5/2023 at 4:19 PM, tompab said:

    A ty kolego dolewasz olej między wymianami? Ja nie znam poprzedniego właściciela bo auto sprowadzone z Szwecji było. Olej jaki wlałem to Motul x-cleaner+ 8100 5w30. No z tym pokazywaniem tego oleju to jest różnie raz tak pokazuje a raz tak ale z tego co wyczytałem to że dokładniejsze wskazanie jest jak się otworzy maskę i wtedy pomiędzy zegarami też pokazuje poziom oleju I czasem wtedy się zmieni tam w tym mmi. Co za Dębice żeby nie było normalnie bagnetu do sprawdzania stanu tylko pierniczona elektronika która piernik wie jak pokazuje. Jak jest ciepło na polu jak dziś 20st.C to się moment zagrzał do 90C ale tak jak mówisz wskaźnik pokazuje 90C a przez obd jest faktycznie 80st.C to widzę że też szału z kilometrami nie robisz jeśli chodzi o wypalanie bo jak niektórzy pisali ze robią po 600-800km. Widocznie ten typ tak ma i tak trzeba z tym żyć byle mi tego oleju tak nie brał bo masakra będzie. A co do tego czujnika RC to go kurde kupiłem w ASO i kazali mi oddać że nie potrzeba a mogłem nalegać żeby zmienili jak już miałem No ale człowiek się ucieszył że przynajmniej na tym zaoszczędzi że ten jest dobry ehh.

    Ja nie dolewam nic pomiędzy wymianami (11-12kkm) ale nie posiadam bagnetu, na kompie pokazuje zawsze w normie. Już od kilku lat kupuje ten bagnet i jakoś mi nie idzie. Pytanie do Was. Czy ten bagnet jakoś się kalibruje czy on jest już przystosowany do danego silnika/modelu? 

  20. 10 minutes ago, RALF76 said:

    nie jest to normalne,  silnik jest niedogrzany widać po wskazówce temp silnika, przy 17 na zewnątrz musi być 90 na wskazówce, sprawdź VCDSem temp silnika bo może wskazówka błędnie pokazuje ale wg mnie termostat do wymiany jak koledzy sugerują

    No to grubo bo ja tak jeżdżę już długo, bardzo długo. Jakoś mi umknęło na tyle, że stwierdziłem, że to normalne, że się nie dogrzewa do 90. Rzadziej patrzę na kontrolkę, ale wskazówka zawsze poniżej 90. U żony w CRV 1.6d praktycznie po chwili jest 90, ale stwierdzałem, że to silnik mniejszy itd olej tam jest 0w20. Jakim cudem jeszcze nic nie padło to nie wiem ? wypalanie DPF od zawsze bardzo akceptowalne co dobre kilkaset km, ale Ok musze to sprawdzić jak najszybciej, dziękuje. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...