Skocz do zawartości

Kris1909

Pasjonat
  • Postów

    125
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kris1909

  1. Jak kupiłem b8 miało 4 lata, do pracy 50km w jedną stronę, wypalanie co około 600-700km, po jakimś czasie całkiem temat olałem i dziś auto ma lat 10 do pracy mam 30km w jedną stronę, nie wiem dokładnie co ile się wypala, ale strzelam, że coś około 300-400km. Nie jest to w żadnym stopniu wypalanie częste, żebym miał się niepokoić, tak uważam, nigdy żadna kontrolka nie wyskoczyła. Jeżdżę aż się zacznie jakiś cyrk i będę sie martwić. A u kolegi jak często się wypala?
  2. Dzięki, tak też robiłem przy zamienianiu ich, na wszelki wypadek wyjmowałem kluczyk i nawet światła na 0 dawałem😅
  3. Przełożyłem żarniki ponownie i dzieje się to samo, tzn, po kilku sekundach gaśnie ten sam żarnik, napewno więc jest to sam żarnik, kupię 2 sztuki i wymienię, pozdro.
  4. Olej zmieniłem 1.5 miesiąca temu, zalane 5l na bagnecie prawidłowy poziom to pomiedzy 0(min) 24(maks) i zaraz po wymianie wskazanie było 18, dziś sprawdzałem i spadło do 16 po przejechaniu 2500km, tak więc jak pisałem wcześniej 5l jest u mnie idealnie.
  5. Dzięki serdeczne, z ciekawego zamienię je jeszcze raz, ale tym razem tak zostawię, jak będzie gasło lewe to na bank żarnik. Myśle, że temat wyczerpany, sporo się dowiedziałem, dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.
  6. Ja mam Anglika w IRL więc u mnie na odwrót. Po obejrzeniu YouTube gdzie wyjmowali lampe tam gdzie nie było dostępu w komentarzach ludzie sugerowali żeby wyjąc pudło z filtrem, mnie udało się dostać do żarnika bez wyjmowania pudła, tylko poluzowałem. Jeszcze pytanie o same żarniki. Zamieniłem je miejscami żeby upewnić się, że to żarnik padł i ten z drugiej strony działał. Po ponownej zamianie ku mojemu zdziwieniu ten wadliwy też świecił, jednak po kilku sekundach przestał. Wcześniej tego nie zauważyłem, że za każdym razem tak się dzieje, komunikat wyskakuje po kilku sekundach i światło przestaje działać, czy to jest normalne, w taki właśnie sposób kończy się xenon? Mój pierwszy to jest i jak pisałem w pierwszym poście, nie mam pojęcia. Auto ma 10 lat, ja posiadam je od 6 i jak do tej pory nie pamietam żeby się spaliła jakaś żarówka, Ok oprócz tej na zegarach to chyba żadna inna nie padła.
  7. Nie odstajesz z wiedzą on Niemca z YouTube 👏 powiesz mi jeszcze czy sam sobie poradzę z wymianą?
  8. Dziękuje, koleś naprawdę robi dobrą robotę. Osobiście skłaniam się ku NBL. A wiesz może jaką barwę światła mają oryginalne ksenony w a4 b8.5? NBL mają około 4400k natomiast CBI 6200k obie wersje Next gen.
  9. No jasne, dzięki. Właśnie pare CBI D3S polecanych zakupie:) pozdrawiam. Znalazłem jeszcze coś takiego: OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER next Generation 66340XNN-HCB różnica w cenie niecałe €30 za pare, znasz te żarówki? Jakieś spostrzeżenia?
  10. Ostatnio po kilku latach kupiłem nawet bagnet i wskazuje zaraz po wymianie w okolicach połowy skali, więc naprawdę dobry poziom. Kiedyś gdzies wyczytałem, że 4.8+ 200ml na filtr? Już nie pamietam, ale zalewam tak już 6sty rok i jest wszystko si. Nic nie dolewam wymiany co około 11kkm
  11. Ok dziękuje. A z ciekawości czemu dwa się wymienia a nie tylko ten padnięty?
  12. Kris1909

    Żarówka ksenon B8

    Witajcie! Przestał mi działać ksenon prawy przód w mojej b8.5 2013r. Jak droga to zabawa? Nie mam pojęcia żadnego, nie wiem czy to jest tylko żarówka czy jakieś inne czary, dzięki.
  13. U mnie w CJCB wchodzi 5l i jest akurat👌
  14. Jestem po wymianie głównego termostatu i wszystko jest tak jak powinno. Płyn chłodniczy nagrzewa się do 90*C w około 10 minut i wskazówka zostaje tam przez całą podróż oraz po podróży na postoju. Wskazania oleju zależą od stylu jazdy, ale jest to ponad 90*C maksymalnie miałem 100*C. Po przejechaniu odcinka 30km wyłączam auto i jak jadę ponownie za godzinę temp cieczy po minucie może dwóch znów wskazuje 90*C. Myślałem, że może spalanie trochę spadnie, ale po przejechaniu 800 km w ciągu 10 dni tryb mieszany mam identyczne jak przed wymianą, średnie spalanie 6.7l/km. Mechanik chciał wymieniać dwa termostaty naraz (niby mu w Audi tak doradzali) ale się nie zgodziłem. Żalił się, że ciężki dostęp do głównego, za to ten przy egr niby dużo łatwiej. No cóż, musze szukać dalej „swojego” mechanika. Dzięki panowie jeszcze raz i szerokiej drogi wszystkim.
  15. Dzięki kolego. Przeczytałem Twój post w pracy, nie miałem czasu odpisać. Prosto po pracy pojechałem do innego mechanika, który stwierdził po moim opisie, że to oczywiście termostat. Na pytanie czy główny czy przy egr odpowiedział, że przy egr chyba nie ma termostatu, że jest jakiś zawór czy coś takiego?‍♂️ No Ok, przynajmniej ten chce wymieniać termostat gdyż ostatni mechanik nie widział żadnego problemu. Jestem umówiony na czwartek na wymianę termostatu głównego, mam nadzieje, że to pomoże, jeżeli nie to będę zagłębiał się w temat, który dołączyłeś. Ja też tak już długo jeżdżę, ale u mnie chyba gorzej bo nawet nie dochodziło jak u Ciebie do 90, no ale trudno, lepiej późno niż wcale. Póki co nie mam żadnych objawów, że jakoś to zaszkodziło więc może nie jest tak źle. Dam znać po wymianie czy pomogło.
  16. Najlepiej to pójdę do innego mechanika bo ten dziwnie na mnie patrzył, że szukam problemu gdzie go nie ma.
  17. Dzięki, będę się upierał zatem żeby wymienić termostat. Czy to najprawdopodobniej będzie główny termostat? Jak myślicie? Mechanik mówił coś o termostacie przy egr czy coś takiego.
  18. I temp cieczy też oczywiście jest 90? Coś mi się wydaje, że mechanik nie wiedział gdzie się za to zabrać, mówił, że są dwa termostaty itd, że nie wiadomo który, że jak ogrzewanie było Ok w zimie to termostat powinien być ok?‍♂️ kazał jeździć i obserwować. Ja już nie pamietam jakie kiedyś miałem wskazania bo już od bardzo dawna mam tak jak teraz niestety, gdzieś przeoczyłem.
  19. Byłem u mechanika i On podejrzewa sensor od temperatury płynu chłodniczego. Zauważyłem, że wskazówka od płynu potrafi iść „do góry” powiedzmy 75C po czym spada do 68C i to wszystko w trakcie jazdy po przejechaniu 30km. Pytanie do Was jaką temp powinien mieć olej w tym momencie tak około? Czy temp oleju w okolicach 73-75C jest ok? Być może termostat jest naprawdę sprawny a to sensor szwankuje? Napewno nie ma prawa bytu żeby wskazania płynu chłodniczego były wielkości 70C a w tym samych czasie oleju 75C dobrze mówię? Chodzi mi o to, że może termostat jest sprawny tylko źle pokazuje. Obserwuje ktoś może temp oleju, ale nie płynu chłodniczego u siebie? I jakie wartości pokazuje temp oleju, czy na odcinku 30km normalnej jazdy 73-75C jest ok czy to zdecydowanie za mało?
  20. Dzięki panowie za info o bagnecie, jednak zakupie dla spokoju, miała być zmiana auta i tak już jakiś rok nadal mi służy a4, lepiej późno kupić niż wcale. Nie domyślił bym się, że tylko do sprawdzania stanu a później wyjąć, dzięki raz jeszcze.
  21. Ja nie dolewam nic pomiędzy wymianami (11-12kkm) ale nie posiadam bagnetu, na kompie pokazuje zawsze w normie. Już od kilku lat kupuje ten bagnet i jakoś mi nie idzie. Pytanie do Was. Czy ten bagnet jakoś się kalibruje czy on jest już przystosowany do danego silnika/modelu?
  22. Teraz mi się przypominało, że kiedyś miałem Toledo, ale benzynę 1.8 i tam padł termostat, ale jakoś to szybko zdiagnozowałem, jakieś objawy musiały być inne czy coś, już nie pamietam.
  23. No to grubo bo ja tak jeżdżę już długo, bardzo długo. Jakoś mi umknęło na tyle, że stwierdziłem, że to normalne, że się nie dogrzewa do 90. Rzadziej patrzę na kontrolkę, ale wskazówka zawsze poniżej 90. U żony w CRV 1.6d praktycznie po chwili jest 90, ale stwierdzałem, że to silnik mniejszy itd olej tam jest 0w20. Jakim cudem jeszcze nic nie padło to nie wiem ? wypalanie DPF od zawsze bardzo akceptowalne co dobre kilkaset km, ale Ok musze to sprawdzić jak najszybciej, dziękuje.
  24. A więc tak…maksymalna temp oleju jaką wskazało to 87*C po przejechaniu 50km w 33 minuty, głównie tempomat autostrada 126km/h. Wskazówka cieczy była jeszcze niżej niż to wydaje mi się, mam zdjęcia jak coś. (Tak w ogóle to tak sobie myśle, że ja nie pamietam aby kiedykolwiek temp cieczy osiągnęła u mnie 90*C tak żeby wskazówka była idealnie na 90 z reguły jest poniżej pomiędzy 75 a 90) Jak zjechałem do miasteczka stopniowo spadało, wjechałem na sklepowy parking spadło do 76*C Cała trasa to 63km w 45 minut. Po zakupach wróciłem do domu, zajęło mi to kolejne 30 minut, 38km z czego 15 to autostrada 126km/h tempomat i wtedy wskazywało temp oleju maks 82*C pod domem temp. była 79*C. Chyba nie jest tak źle? Rzadko sprawdzam temp oleju, ale wiem napewno, że ciecz z reguły pomiędzy 75 a 90 rzadko podbija jak dziś tak wysoko ?‍♂️ W poniedziałek będę jechał do pracy 27km cykl mieszany aż jestem ciekaw do ilu dobije. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że u mnie w aucie najbardziej naturalna pozycja wskazówki od cieczy to około 80*C napewno nie 90
  25. To mi teraz zadałeś klina kolego. U mnie już nie pamietam kiedy wskazania temp cieczy chłodzącej lub oleju(mam zmienione w ustawieniach, że widzę temp oleju) wskazywały 90*C Mieszkam w IRL wiec upałów nie ma, ale nawet latem ciężko o to 90stopni. Teraz jest powiedzmy 12 stopni, do pracy mam 27km cykl mieszany i za bata nie osiągam 90 stopni. Aż z ciekawości jutro a nawet dziś jak będę jechał z pracy a podróż mnie czeka 63km zobaczę ile maksymalnie miałem temp oleju. Z tym, że u. Nie póki co nie mam żadnych problemów z DPF 2013 rok 210kkm przebiegu. Leje Millersa od kiedy kupiłem auto w 2017 roku i myślałem, że tak ma być ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...