Treść opublikowana przez Kris1909
-
Nie zamykająca sie klapa bagażnika.....
Panowie a ja mam problem w swojej b8 wyglądający następująco. Nie mogę się dostać do bagażnika w żaden sposób „normalny” jedynie awaryjnie przez bagażnik manualnie otwierając zamek. Kiedy wciskam otwieranie bagażnika(w każdy z możliwych normalnych sposobów dostępnych) słychać silniczek jak pracuje, ale nie otwiera, ta praca jest dość głośna bym powiedział, tak jakby chciał otworzyć, ale coś się tam ślizga? Mam już wszystko rozebrane tylko zanim odkręcę sam zamek z modułem wole zapytać czy możliwe, że coś się tam spaprało i da się to naprawić czy trzeba kupić nową część? Z góry dziękuje.
-
2.0 tfsi 150 km jakie różnice vs 190 km i 245 km
Witam, ja mam to samo pytanie, ale dotyczące wersji TDi, czy wie ktoś co się różni poza mocą oczywiście w wersjach 150km vs 190km? Chodzi mi o B9
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Mogę jeszcze dodać, że wielokrotnie auto wyłączałem i nadal to robię, kiedy to właśnie zaczyna się wypalać lub jest w trakcie i wszystko jest si. Kiedyś miałem do pracy 50km w jedną stronę i często było tak, że jak dojechałem z trasy do miasteczka a tam korek no i wtedy zaczynało się wypalanie, więc pare razy „spanikowany” z powrotem na trasę żeby się tylko wypaliło, ale szybko mi to na szczęście przeszło. Jeśli naprawę jeździsz dużo na mieście i się martwisz o wypalanie to proponuje obserwować jak napisał kolega RALF76 i możesz wtedy „przegonić” furę tzn.: według moich informacji potrzeba jest jechać około 15’ przynajmniej 60km/h @2000 obrotów na 4 lub 5 biegu czyli jak u mnie na 4ce około 80km/h lub 5tce 100km/h
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witam, ze swojego doświadczenia mogę Ci doradzić niczym się nie przejmuj po prostu użytkuj diesla. Ja kiedyś jak kupiłem też się strasznie podniecałem, nawet zapisywałem co ile się wypala itd. jak tylko zaobserwowałem akurat, później dałem sobie spokój, mam samochód ponad 3 lata i zero problemu, uważam, że nie ma się czym stresować, komputer zrobi za Ciebie wszystko.
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Mieszkam w Irlandii, zapłaciłem €1135 za komplet razem z wymianą (dwumasa była ok, ale wymieniłem dla spokoju, zaoszczędziłbym €300 bez dwumasy) ceny tu wahają się od €1000 do nawet €2000. W Audi w jednej z miejscowości jest promocja za €1700, normalnie €2800. Przebieg przy wymianie miałem 147kkm, ale sprzęgło zaczęło się ślizgać już jakieś kilka tysięcy/miesięcy temu. Różnica jest kolosalna, znów mam radość z jazdy:)
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Haha, ale ja tak na poważnie;) dopiero co wymieniłem komplet sprzęgła z dwumasą, wydatek jest, wiadomo, ale o DPF już czytam na forum ze dwa lata i wiadomo, że z czasem też padnie, ale myślałem, że ta zabawa w podobnym przedziale cenowym, że jest się czym fascynować przynajmniej?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Czyli za 400pln idzie wyczyścić ten legendarny DPF? I o to tyle szumu w około tego? Czy są jeszcze jakieś inne składowe?
-
Wkłady do lusterek bocznych ORI czy zamiennik?
Dobra już znalazłem, samo szkło lustra idzie kupić za grosze z naklejoną taśmą dwustronną na całej powierzchni, wystarczy odkleić i nałożyć.
-
Wkłady do lusterek bocznych ORI czy zamiennik?
Mi dzisiaj odpadł wkład od pasażera ( w sumie to szkło lustra sie odkleiło we wkładzie) i pękło na pół, gdybym był szybszy ze dwie sekundy to bym go uratował;) jeśli nowy przykleje na taśmę lub plastry to nic nie przeszkadza w podgrzewaniu?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
U mnie podobnie, kiedyś nawet prowadziłem zapiski;) już nie pamietam, coś kole 500km mi wyszła średnia, jeździłem głównie autostradą. Teraz już mam to gdzieś, czasami zauważam, że się wypala. Przez ponad 2 lata nie zapaliła mi się kontrolka, że filtr zapchany, wiec uważam, że wszystko jest si.
-
Wymiana dwumasy sprzegła
Dzięki, też tak zdecydowałem, myśle, że nie warto zostawiać dwumasy w moim przypadku. Części będzie miał warsztat, więc mam nadzieje, że wiedzą co i jak. Sprzęgło było ok u Ciebie? Bałem się dwumasy a tu jednak sprzęgło pierwsze padło.
-
Wymiana dwumasy sprzegła
Tak też myślałem, aczkolwiek jestem mile zaskoczony, że można u Nich zrobić komplet rozrządu za €499 a mechanik mi krzyknął ponad €500
-
Wymiana dwumasy sprzegła
To już z robocizną. Jak wymienię samo sprzęgło to oszczędzę €300 na częściach czyli bez kupowania dwumasy, za robotę tyle samo bez względu czy zestaw czy sprzęgło. Skłaniam się jednak do wymiany zestawu tak dla świetego spokoju. Pytałem o cenę w paru miejscach. Wahają się od €900 za wszystko do €1900! W Audi nie pytałem.
-
Wymiana dwumasy sprzegła
Panowie, u mnie sprzęgło się ślizga i będę wymieniał, mały dylemat czy zmieniać komplet z dwumasą jak już się tam mechanik dobierze? Dwumas jest ok, ale przebieg 144kkm rocznik 2013, więc prawdopodobnie niebawem też padnie? Ile u Was wytrzymała dwuamasa? Koszty wraz z robocizną to €1100 - komplet , samo sprzęgło - €800
-
Doposażenie Audi A4 B8 w Audi Hold Assist (AHA)
A ja mam pytanie czy ten system AutoHold ma jakiś wpływ na sprzęgło? Sam posiadam ten system seryjnie i włączam go za każdym razem jak tylko wsiadam do auta. Bardzo przydatny i wygodny jak dla mnie, w ogóle nie zwraca się uwagi na ręczny wtedy, wiadomo. Pytanie jednak zostaje. Czy sprzęgło nie pracuje wtedy jakoś ciężej z racji włączonego systemu AH?
-
Ślizgające się sprzęgło
Witam, ja chyba w tej samej sprawie. Ostatnio zauważyłem, że przy gwałtowniejszym przyspieszaniu obroty skaczą a auto nie ma pełnej mocy i przyspiesza „na raty”, nie płynnie tak jak powinno to być. Dodam jeszcze, że problem występuje na biegu (manual) od 4 w górę, na 1,2,3 wszystko jest ok. Kolejna sprawa, że jak jade na tempomacie np 120 i zmieniam dźwigienką powiedzmy na 140 to się tempomat odłącza przez te skoki obrotów, nie zawsze, ale się zdarza. Czy to sprzęgło? Czy może macie jakieś inne pomysły od czego mógłbym zacząć? Na moje oko ze sprzęgłem wszystko ok, tzn nie daje żadnych innych znaków, że coś z nim nie tak. Może to być coś innego? Nie wiem, coś z mieszanką? Albo jakiś przepływomierz? Dorzucam filmiki, z góry przepraszam za jakość. 9F90A3DE-0A7A-47FB-A56B-335CC514F55F.MOV 9F90A3DE-0A7A-47FB-A56B-335CC514F55F.MOV 2AF9C8FD-5DF5-48FD-9944-D9BF7E47ECC9.MOV 738361DD-BF4B-49AD-8E89-29E51B8DBB3E.MOV
-
Piłka nożna
Ta edycja CL jest niesamowita, tyle zwrotów akcji no i ten Ajax. Niby wiadomo, że w futbolu wszystko jest możliwe a człowiek ciagle się łapie na: „jak to się stało!”
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Auto z 2012r? Ja bym powoli się przymierzał do wymiany jeśli chcesz trochę auto potrzymać. Przebieg to jedno, ale wiek auta/paska też robi swoje, jednakże wytrzymują te paski te 200kkm z tego co piszą forumowicze, ale decyzja należy do Ciebie
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Pytam bo jak zmieniam filtry to żadnej różnicy nie widzę poza brakiem logo Audi.
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Czy to znaczy, że ori Audi jest wyprodukowane w lepszej jakości? A jak się to ma np. do filtrów oleju, powietrza?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam, ja jeżdżę od kiedy kupiłem A4 prawie dwa lata temu, już kilka wymian zrobiłem, polecam gorąco. Mała rodzinna fabryka w UK.
-
Piłka nożna
Coś dla fanów Liverpool, enjoy
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
W Polsce też mieli coś działać z wycinanymi DPF, ale nie wiem czy już zaczęli.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wesołych Świąt wszystkim??
-
Piłka nożna
A co do Parmy to fajnie ich znów zobaczyć po tylu latach, zbudowali dość solidny zespół jak na beniaminka