-
Niskie ciśnienie oleju na biegu jałowym
Jak by znów wystąpił to zmierz odrazu ciśnienie oleju. U mnie niestety zakończyło się remontem silnika.. już składam. Dam znać co i jak :)
-
Niskie ciśnienie oleju na biegu jałowym
Dzięki za odpowiedź Ciekawa sprawa z tym filtrem.. choć dziwne ze to miałoby jakieś znaczenie. Ja własnie rozebrałem miskę i wydarłem pompę oleju. Fachowiec stwierdził, że jest w stanie idealnym i raczej to nie jej wina. Trochę mnie wystraszył bo według niego to wina panewek.. dodam, że smok był czysty i olej tak samo, nic nie wskazuje na takie zużycie silnika.. Olej wlałem motul 5w30 a wcześniej byl 5w40 z tego co wyczytałem z kartek ale myślę, że to nie mialoby az takiego wpływu na nagły spadek ciśnienia.. P.S daj znać po zabiegu czy są jakieś efekty
-
Niskie ciśnienie oleju na biegu jałowym
Witam. Mam problem ze swoją B8 2.0 tfsi 211km CPMA. Po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach wyskakuje komunikat o niskim ciśnieniu oleju. Pomiar wykazal ok 0.7 bara na postoju więc ciśnienie faktycznie jest zbyt małe. Przy większych obrotach prawidłowo. Diagnostyka pokazała błąd p164 00 - przełącznik ciśnienia oleju dla zredukowanego ciśnienia oleju. Wymieniłem ten czujnik i dalej jest to samo. Dużo osób uważa, że winna może być odma. Pożyczyłem dwie na podmianę od kolegi i na każdej to samo. Dodam, że samochód stał około roku. Jest możliwość ze przytkało smoka w jakiś sposób? Olej świeży 5w30. Pompa oleju szwankuje? Proszę o porady, z góry dziękuję. Pozdrawiam
-
Sprężarka i przewód klimatyzacij
Witam. Potrzebuje informacji na temat sprężarki klimatyzacji do A4 B8 2.0 TFSI 2013r. Obecnie zamontowana była o numerze: 8T0260805E Chodzi mi o to czy podchodzą o innych numerach, przykładowo: 8T0260805J lub inne. Potrzebuje dokupić sprężarkę a są różnicę w cenach stąd to pytanie. Ps. może ma ktoś na sprzedaż? Drugie pytanie dotyczy przewodu klimatyzacji a dokładnie w jaki sposób można go rozłączyć? (zaznaczone na zdjęciu) średnio mi to wychodziło a nie chce uszkodzić tego grubego? Potrzebuje również ten przewód więc jak ktoś by miał to chętnie odkupię. Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam
-
Swap silnika z TFSI na zwykłe 1.8T
Witam. Mam pytanie do znawców budowy nadwozia w Audi A4 B8. Czy możliwy jest swap silnika ze starszej wersji A4? np B6 BEX Chodzi mi o mocowania silnika i skrzyni w wersji z napędem Quattro. Z góry dzięki za pomoc
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Po dwóch latach użytkowania sprawuje się super, więc śmiało mogę napisać, że jestem szczęśliwym posiadaczem
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Mam na imię Grzesiek i jestem szczęśliwym posiadaczem A4 B5 1.8T. Mieszkam w Krośnie woj. podkarpackie. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów